24hodinovka - 4. ročník

Modely soutěžní kategorie MA a VA

Moderátor: Aki

Odpovědět

Který model chcete lepit na 24hodinovce?

Anketa končí za pát 16.11.2012 20:05

Chrám Setkání Páně se Simeonem - Kožany
3
6%
Kostel sv. Petra a Pavla - Poříčí nad Sázavou
4
9%
Kostel sv. Jana Křtitele - Nudvojovice
4
9%
Kostel Božího Těla - Křečhoř
2
4%
Rotunda sv. Petra a Pavla - Budeč
2
4%
Kostel sv. Ondřeje - Bezděkov
2
4%
Kostel sv. Havla - Skvrňov
2
4%
Kostel Všech Svatých - Řesanice
1
2%
Kostel sv. Jakuba - Kasejovice
15
32%
Viniční usedlost Sklenářka
12
26%
 
Celkem hlasů: 47

Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Tomáš B. »

Vy, kteří navštěvuje fórum už nějakou tu dobu, si určitě vzpomínáte na předchozí ročníky 24hodinovky. Letos jako reakci na vaše ohlasy zde na DFku vypisuji čtvrtý ročník.

Termín jako obvykle o Vánočních svátcích, kdy je největší pravděpodobnost, že bude hodně modelářů doma. Ale zrovna já se již podruhé nezúčastním. Tentokrát ale budu mít lepší zábavu než vy :-)

Termín akce: pravděpodobně 26.12.2011 (středa - vyjádřete se prosím, jestli vám to vyhovuje, ještě mě napadla sobota 29.12.)
Zahájení: 6:00
Model: Letos opět dávám Vám modelářům možnost vybrat si model z nabídky. Hlasování nechám běžet do pátku, aby ti, kteří model ještě nemají, si jej mohli v poklidu zakoupit třeba na výstavě v Neratovicích.

Modely z nabídky:

Chrám Setkání Páně se Simeonem - Kožany 1xA4 1:150
- tento slovenský kostelík Ondra Hejl právě vydává jako speciální edici na památku zesnulého slovenského modeláře Závisláka
Obrázek

Kostel sv. Petra a Pavla - Poříčí nad Sázavou - 1xA4 1:150
Obrázek

Sešit Kostely I.
Obrázek
Kostel sv. Jana Křtitele - Nudvojovice - 1xA4 1:150
Kostel Božího Těla - Křečhoř - 2xA4 1:150
Rotunda sv. Petra a Pavla - Budeč - 2xA4 1:150

Sešit Kostely II.
Obrázek
Kostel sv. Ondřeje - Bezděkov 1,75xA4 1:150
Kostel sv. Havla - Skvrňov 1,5xA4 1:150
Kostel Všech Svatých - Řesanice 1,5xA4 1:150
Kostel sv. Jakuba - Kasejovice 2xA4 1:150

Viniční usedlost Sklenářka 1xA4 1:120
- něco nesakrálního, tentokrát z areálu přažské ZOO, vyjde jako příloha časopisu Trojský koník, v případě, že tento model bude vybrán, bude k dispozici i u Ondry vytištěný nebo v .pdf
Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Vojta Č. »

Ne-kostelní předloha? Sem s ní! :D
Pavlik99
Příspěvky: 144
Registrován: sob 21.1.2012 7:07
Bydliště: JM

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Pavlik99 »

Chtěl bych to zkusit, ovšem vyhovuje mi pouze ta sobota 29.12.
Knox

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Knox »

Hmm a příští rok se bude lepit pouze kvádr. No myslel jsem, páni modeláři že nejste sraby a pustíte se do atraktivnější předlohy co bude opravdouvou výzvou...ale toto??
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Vojta Č. »

Jé, tyjo, ty děláš, jako bych mluvil za všechny ;) Ano, jsem línej tvor, kdoví, jestli to budu stíhat, tak co bych si ten život neulehčil ;)
Klidně si můžeš lepit za 24h celý Kostely 1 :D :P
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

A právě proto jsem hlasoval pro "sklenáře".
Má jít přeci o zábavu a bavit se s modelem po celý den, a večer aby bylo co nejvíce modelů dokončených.
Sledoval jsme minulé 24. hodinovky a rok od roku je méně dokončených modelů a ani mě se nechce něco lepit rychle na úkor kvality.

Kdyby záleželo na mě, klidně bych zvolil minibox, máme se při téhle "oslavě pap. modelářství" bavit a né se do noci mordovat s modelem 8-)

Pokud vyhraje sklenář rád se připojím a už nyní se těším, neb vím, že tenhle model je reálně slepitelný i s malou návštěvou známých v období Vánočních svátků.

Takže chystám skalpel a nůžky.... :lol:
Knox

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Knox »

Nebuď vztahovačný Vojto.
A tímto je z 24 hodinovky fraška. 24 hodinovka byla založena proto abi si právě modeláři vyzkoušeli, jak je a jestli je možné určity model určité obtíčnosti zvládnout za 24 hodin, ale určitě ne si odpočinout. Když porovnám formulkáře, kteří jsou tuším zakladateli této akce, tak se opravdu stydím. předlohy se vybíraly především jedno stránkové (oproti formulím).
No je vidět kam to opravdu směřuje....
Příští rok se opravdu bude lepit minibox, aby se Vojtíí nepředřel a ostatní aby stihli navštěvu. V tom případě, ale nevím proč se to dělá...
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

Knoxiku,
všichni "stárneme" měníme názory, díváme se na to jinými pohledy.
Kde jsou ty doby, kdy jsem byl rád za každý úspěch na soutěži v podobě umístění na bedně... Dnes už na to opravdu nemám a jsem "líný" stavět modely na soutěže
a počítat možné bodíky za složitější model apod.
Naopak, modelařinu si nyní užívám a stavím 5 modelů zarověň, třeba týden domeček, týden formulku apod. nějaké termíny soutěží mě mouhou....

Ano je to velká změna a já jsem si ji před asi 2 roky nedovedl ani představit, ale nyní to prostě vidím takhle.
To samé i s 24. hodinovkou, nechci se mordovat s 20 okýnkama, opravdu by mi stačil minibox, jen ať se zapojí 50lidí a 50 lidí ať je večer hotovo s modelem. A ne že do cíle dojedou 3 nejlepší.

Jak říkám, měníme se a nahlížíme na současnou modelařinu každý jinak. je jen na nás, zda se zúčastníme či nikoli, kdidně ať se zvolí třeba 2 modely, jeden lehký a druhý s 20 okýnkáma 8-)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Tak kdo nechce lepit složitější model, v uvozovkách složitější, tak ať se 24-hodinovky neúčastní. A to myslím vážně. Tato akce byla za účelem sáhnout si na své možnosti a schopnosti a ne pro to, aby ste u toho odpočívali a kochali se krásami naší země. Jsem patronem této akce a přiznám se, že se ji neúčastním, protože jsem unavený, vyčerpaný lepením a nezvládl bych to. Tak to prostě dělat nebudu. A zúčastnit se jen pro to, abych se zúčastnil? Nejsem přece padlej na hlavu. Prsit se můžu někde jinde a jindy, i když vlastně není pomalu čím. Děkuji za Vaši pozornost.
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Tomáš B. »

Díky TEO, žes to takle napsal. Schválně jsem nevybíral úplně jednoduché modely typu rotunda o 5 dílech. Na náročnost formulek toto nikdy nebude mít, ale nějakou laťku se snažím držet. Docela mě překvapilo, že už má tolik hlasů usedlost, ale třeba se to během týdne změní. Asi jsou lidé unavení z kostelíků, co já vím.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Aki »

hmmm... tak jsem zahlasoval, ale jestli se bude lepit ta bílá bytovka, tak na to prdím... páč to je práce na max. 10 hodin i při mým šnečím tempu, navíc je to předloha (pro mě) těžce neatraktivní a nudná. to si budu patlat radši sám něco úplně jinýho...
David S.
Příspěvky: 43
Registrován: pát 20.1.2012 22:24

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od David S. »

Souhlasím s Teem. Letos jsem vážně uvažoval o účasti, proto jsem se v sousedním vlákně na 24hodinovku ptal, ale pokud vyhraje takový jednoduchý model, účast rád oželím. ;)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od bernie »

Tohle vidím poprvé, že v rámci akce se drží čtyřiadvacítka. Proti gustu.....já bych na akci raději proplkal celý čas s rukama v kapsách. Maximálně nějaký workshop formou á la TEOvy chráněné dílny.
Pravda čtyřiadvacítka vzešla z mé hlavy jako hec nápad na TEOvo ukrutné tempo.

Usedlost bych viděl tak na čas do večerky, rozhodně ne na celý den, ale tím spíš ruku nahoru, aby zbylo trocha času na to "plkání" :D
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od JoskaM »

Osobně bych se rád zúčastnil, s čímkoli. Je to pěkná tradice, ale že by rodina s radostí snášela mé sezení i o svátku jen u modelu se říci nedá. Možná do toho zapojím svého synka, takže to bude ve srovnání s vámi hrůza a proto bych i byl pro něco jednoduchého.

Chápu oba směry.o složitosti modelu, tak i čase. A nápad s miniboxem není zas tak zahození, mezi ponorkami se mi poslední kostelíček moc nevyjímá :lol:

Když to půjde tak se rád zúčastním, (PS - jen okrajově, hlasoval jsem pro Bezděkov - nemá to s mým rodným Bezděkovem co dělat...ale tak kvůli názvu.
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od JanO »

Loni jsem nestíhal, takže letos do toho asi nepůjdu :| .
Odpovědět

Zpět na „Architektura / Architecture“