24hodinovka - 4. ročník

Modely soutěžní kategorie MA a VA

Moderátor: Aki

Odpovědět

Který model chcete lepit na 24hodinovce?

Anketa končí za pát 16.11.2012 20:05

Chrám Setkání Páně se Simeonem - Kožany
3
6%
Kostel sv. Petra a Pavla - Poříčí nad Sázavou
4
9%
Kostel sv. Jana Křtitele - Nudvojovice
4
9%
Kostel Božího Těla - Křečhoř
2
4%
Rotunda sv. Petra a Pavla - Budeč
2
4%
Kostel sv. Ondřeje - Bezděkov
2
4%
Kostel sv. Havla - Skvrňov
2
4%
Kostel Všech Svatých - Řesanice
1
2%
Kostel sv. Jakuba - Kasejovice
15
32%
Viniční usedlost Sklenářka
12
26%
 
Celkem hlasů: 47

Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Niraj »

Taky bych se rád zúčastnil, ale přesně jak píše Joska, manželka se tvářila kysele. Ale neva, najdu ji snad nějakou alternativní zábavu (odešlu ji i s dětma k mamince :D )
Ještě váhám který model, vlastně mi to je jedno, nemám slepeno z nabízených nic. Nějaký kostelík bych bral, jen ta poslední krabice se mi moc nelíbí. Odhlasuju až v těsném závěru, abych případně podpořil opozici proti té "krabici".
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Pavel Pejša »

Letos jsem se chtěl poprvé zúčastnit, ale jestli se bude lepit ta krychlička, tak to nechám plavat.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Vojta Č. »

Nevýhoda demokracie v praxi - občas všelidovým hlasováním vyjde něco, co se mi nelíbí.
Jinak kouzlo 24hodinovky vidím spíš v tom, že cca deset lidí napře síly v jednu chvíli jedním směrem. Už to mi přijde tak úžasný, že bych lepil i ten kvádr (příště, Knoxi, jo? ;)).
Jinak jel jsem už ve třech kolech a o koncích mezi třetí a čtvrtou ranní vím svoje.
A v první řadě jsem pro tu Sklenářku hlasoval proto, že to _není_ kostel. Jestli jste proti ní měli něco od začátku, neměli jste ji tam dávat.
Dokázal bych žít s Kožanama, Nudvojovicema, Budčí, ostatně i s něčím z tý dvojky...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od kaktusak »

Já se doufám letos taky zůčastním . Nevím teda jestli mi to dovolí pracovní povinosti , ale budu se snažit , aby to vyšlo .
Co se týká výběrů modelů tak je to podle mě jasné . Co se vybere hlasováním to se bude lepit . Já osobně bych byl pro složitější model ( a taky jsem pro ně hlasoval ) , ale lepit budu to co zvolí většina .

Pokud je problém s časem , protože máme všichni nějaké rodinné povinosti tak bychom měli zauvažovat přesunout to na jiný termín . Třeba leden , únor , vybereme nějakou sobotu složitější model a může se lepit .
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od yvan »

V první řadě by bylo účelné, aby hlasovali ti, kteří se opravdu zúčastní, nebo o tom aspoň velmi vážně uvažují. Už teď hlasovalo skoro o deset lidí víc, než kolik jich lepilo loni a to to tehdy podle hlasování vypadalo na obrovskou účast 48 jedinců.
Uživatelský avatar
Zdeněk Krčmář
Příspěvky: 360
Registrován: ned 21.10.2012 17:53

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Zdeněk Krčmář »

A nebylo by nejlepší
:arrow: z výčtu uvedených modelů ať si každý vybere na co si troufá a co chce lepit (procházel jsem formlukářské 24. hodinovky a tam byl výběr libovolný)
:arrow: tím pádem není nutno aby se zde osazenstvo dělilo na 2 tábory
- když vyhraje sklenář nelepím...
- když nebude jednoduchý model, tak se neúčastním...


Myslím, že tohle je lehce realizovatelné a stále zastávám názor že je třeba při téhle pararelce se bavit a natánout co nejvíce aktivních patlalů :!:
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Vojta Č. »

yvan: Ano, ano.
Zdeněk Krčmář: Ne, ne. Paralelka znamená všichni lepí to samé v tu samou dobu. Jinak si můžem lepit, jak říkáš, každej, co chce (ale to děláme i jindy :))
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od kaktusak »

Zdeněk Krčmář píše:A nebylo by nejlepší
ať si každý vybere na co si troufá a co chce lepit
A tohle je taky možnost . Jmenuje se to přeci 24hodinovka . Každý si vybere model podle času a možností , které má a od startu soutěže do 24 hodin by ho měl mít slepený . Přesně jak u formulkářů .
Uživatelský avatar
Mikuláš
Příspěvky: 119
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Mikuláš »

Já se na jaře Ondry Hejla ptal, zda bude zpracovávat i Sklenářku - a vida, už je na světě! Zaznívají tady hlasy, že to není zajímavá stavba. Já bych tedy tvrdil pravý opak, je pěkně zasazená v krajině a možná právě to ji činí zajímavou. Výzva pro krajinkáře!
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od yvan »

Řekl bych, že tady ani tak nejde o to, jestli je zajímavá nebo ne, jako spíš o to, jestli je vhodná pro tuto akci. Pěkná stavba to je, terén kolem ní taky, ale slepený to máš při plném nasazení za pár hodin, když se terén nepočítá.

Podle mě ideální rozsah je od jedné do dvou stránek. Byť jsem zatím nehlasoval, viděl bych to na jeden z kostelů z druhého sešitu. Jednoduché tvary a pár složitějších detailů. Ideální rozvržení, stejně jako loni.
Uživatelský avatar
Mikuláš
Příspěvky: 119
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Kontaktovat uživatele:

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Mikuláš »

K úvodu - nemělo by být uvedeno Viniční usedlost místo Mlýniční? Bydlel v něm správce vinice.
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Medium »

24 hodin v Le Mans se jezdí stále oněch 24 hod. I papírácká 24 hodinovka měla svá pravidla. Ale hlavně by to měla být zábava. A zatím? Pouze dohady. Vybere se 1 težší model, na kterém si zájemci třeba dojdou až na pokraj svých sil - prostě ta pravá 24 hodinovka pro tvrďáky. A Ti co si to z časových nebo rodinných důvodů nemohou dovolit, by si zvolili naopak 1 pro všechny stejný jednodušší model - a zbylá pravidla jako u težké verze. Větší ovace si poprávu zaslouží ti hardcore stavitelé, a sofťáci to naopak můžou osladit nějakým vtipným podáním. Výdledky se dají porovnávat, narozdíl od verze když si každý lepí cokoliv. A užijou si to obě party stavitelů. Aj diváci to díky rychlejším výdledkům v kratšostavitelské grupě budou mít atraktivnější.
Uživatelský avatar
katondre
Příspěvky: 104
Registrován: ned 22.1.2012 19:41
Bydliště: Hlušice

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od katondre »

tak já se chci zúčastnit a proto budu hlasovat :) mě kostelíky nevadí, takže proti ničemu neprotestuju. i kdyby to byl ten nejlehčí model, tak se zúčastním. jde o tu atmosféru a o ten "kolektiv" :) hrozně se na to těším po celém roku...ale ti, kteří nebudou mít volno po 26.12., tak to bude asi problém :( a nejde to udělat 25. do 26.?? kdy je volno? ale to asi budete chodit po návštěvách, že?...mě je jedno co to bude za termín, my nezaměstnaní :(
Uživatelský avatar
lmar2201
Příspěvky: 80
Registrován: sob 7.4.2012 10:29
Bydliště: Plzeň

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od lmar2201 »

Rád bych se ke 24. hodinovce připojil. Bohužel, protože o svátcích jsem s rodinou tradičně mimo domov, vždy jsem sledoval akci jen zpětně, zde na fóru.
Pokud by se letos termín přesunul na 29.12, chci se přidat.
Hlasuji pro Nudvojovice.
Lesy
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 15:23

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Lesy »

Rád se opět zúčastním. Termín 25 nebo 26.12. by byl asi nejlepší, a jinak jsem hlasoval pro Kasejovice. Tuze pěkný modýlek !
Odpovědět

Zpět na „Architektura / Architecture“