24hodinovka - 4. ročník

Modely soutěžní kategorie MA a VA

Moderátor: Aki

Odpovědět

Který model chcete lepit na 24hodinovce?

Anketa končí za pát 16.11.2012 20:05

Chrám Setkání Páně se Simeonem - Kožany
3
6%
Kostel sv. Petra a Pavla - Poříčí nad Sázavou
4
9%
Kostel sv. Jana Křtitele - Nudvojovice
4
9%
Kostel Božího Těla - Křečhoř
2
4%
Rotunda sv. Petra a Pavla - Budeč
2
4%
Kostel sv. Ondřeje - Bezděkov
2
4%
Kostel sv. Havla - Skvrňov
2
4%
Kostel Všech Svatých - Řesanice
1
2%
Kostel sv. Jakuba - Kasejovice
15
32%
Viniční usedlost Sklenářka
12
26%
 
Celkem hlasů: 47

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Aki »

koukám, že Kasejovice mohutně dotahujou :) pravdou je, že tenhle kostelík se mi líbí taky asi nejvíc, jenom je docela členitej, takže jsem si nebyl jistej, jestli bych to v rozumný kvalitě stihnul za 24h, tudíž jsem hlasoval pro jinej. jelikož jsem ale pro danej model hlasoval jako jedinej, tak pokud je to v moci moderátora, poprosil bych svůj hlas přešoupnout na ty Kasejovice, ať tu bílou škatuli doženeme :D
Uživatelský avatar
katondre
Příspěvky: 104
Registrován: ned 22.1.2012 19:41
Bydliště: Hlušice

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od katondre »

a nebo mě napadá, co to udělat na dvě etapy? jedna by byla v týdnu, např. toho 26. a druhá o víkendu, toho 29...přemýšlím, jak to vymyslet tak, aby mohli všichni, ale to se asi stejně nikdy nesejdeme :( já tu nejsem vedoucí, takže počkám na daný termín :)
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Niraj »

Aki píše:..... ať tu bílou škatuli doženeme :D
Ještě jeden "protiškatulovej" hlas je v záloze odě mě, odhlasuju až zítra, a to pro kostelík, kterej bude mít nejvíc hlasů, aby měl šanci. Pro kostelíky mám slabost a z navrhovaných nemám slepenej žádnej, takže je mi opravdu jedno, kterej z nich se bude lepit. Navíc si kvůli tomu budu muset stejně koupit celej sešit, a když už budu mít jeden díl, tak pak i druhej, takže nakonec stejně budu lepit všechny. Proto tento způsob mého hlasování.
katondre píše:a nebo mě napadá, co to udělat na dvě etapy? ....
To nemá smysl, stejně se nezavděčíš nikdy všem. To je se vším, vždycky někdo může a jinej ne. To by se nikam nedošlo, kdyby se stanovovaly temíny podle potřeb všech. Když se to tak vezme, mně se například taky moc nehodí ani jeden termín, přeci jen je to mezi svátky, návštěvy u rodičů, příbuzných, rodina pohromadě .... ale když budu chtít lepit, tak si to musím nějak zařídit. a když by to nešlo, tak holt lepit nebudu.
nejlepší je stanovit pevně termín, dostatečně dopředu a tím to končí. ostatní je o prioritách každého z nás
Uživatelský avatar
katondre
Příspěvky: 104
Registrován: ned 22.1.2012 19:41
Bydliště: Hlušice

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od katondre »

Niraj: máš pravdu :)
kpt.Budha
Příspěvky: 72
Registrován: sob 21.1.2012 7:57

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od kpt.Budha »

Leots bych to také zkusil, 26. stejně každoročně vyspávám kocovinu, tak u toho jen budu sedět u stolu :-)
lukše
Příspěvky: 102
Registrován: stř 17.10.2012 15:05
Bydliště: Hulín

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od lukše »

Tak já se letos také asi zúčastním, líbí se mi na tom, jak už tu bylo zmíněno ta "atmosféra". Samozřejmě jsem hlasoval pro ty Kasejovice a doufám že nakonec vyhrajou, i když jsou docela rozsáhlé, protože ten jednoduchej bárák se mi taky moc nelíbí.
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Niraj »

Takže právě se vracím z volební místnosti, volím ty Kasejovice, je to teď 1:1 se "škatulí". Tak se snažte ! :-)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Vojta Č. »

Tak Kasejovice, jo? Ale jo, stejně jsem si ty sebrané Kostely chtěl koupit :)
To zas bude noční nářez. Jsem pro, ale v duchu fairplay už ten hlas přehazovat nebudu.
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Niraj »

No pro mě to má taky tu nevýhodu, že si ty kostely musím koupit. A jak jsem psal, když už budu mít II tak musím i tu I. To zas doma bude poznámek :-) Ještě že se blíží Ježíšek, svedu to na něj.
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Tomáš B. »

Tak konečně se dostavám k nějaké odpovědi. Zaprvé bych se chtěl omluvit za zprznění názvu, ten jsem slyšel jen při hovoru s Ondrou Hejlem a nijak jsem si to neověřoval. Opravím to, až skončí hlasování, teď do toho raději nechci šahat.

Jinak diskuze kolem výběru modelu se pěkně rozjela, krásně to popsal Niraj. Člověk se nikdy nezavděčí všem. Loni jsem vybíral cca dvoustránkové stavby víceméně různého stáří vydání. Letos jsem se snažil vybírat z novějších modelů, protože loni někteří zmiňovali, že už daný model mají slepený. Zrovna Viniční usedlost je z toho jednoduššího soudku. Zatím je to velmi vyrovnané a zbývá ještě 24 hodin na hlasování.

Dopředu upozorňuji, že žádné přesouvání ani odmýšlení hlasů se konat nebude. Prostě jak se kdo rozhodl, tak se rozhodl.

Nějaké náapdy ohledně lepení jakéhokoliv modelu moc nepodporuji. Smyslem paraleního lepení je lepení stejného modelu a 24hodinovky slepení modelu za 24 hodin. Pokud si dobře pamatuji, akce se od začátku jmenovala Paralelní 24hodinovka. Chápu situaci ve formulkářské 24hodinovce, tam je úplně jiný typ prodeje modelů. Defakto je většina modelů vydávaných malonákladově jako limitky, kdy jsou dostupně třeba jen tři měsíce a pak prostě smolík pacholík. To se pak těžko něco zpětně shání.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od AmatER »

Bylo by určitě vhodné zajistit zde taky náhledy na modely jak ve skupenství sestaveném, tak i placatém, aby mohli všichni, kdo je nemají, posoudit, zda je za 24hodinovku zvládnou sestavit. Pak je logické, že spousta lidí volí od pohledu na čísla uvedená v prvním příspěvku spíš opticky jednodušší jednolistovou záležitost.

Zrovna momentálně vedoucí Kasejovice jsem tu našel a myslím si, že ty by za den postavit šly (extrémně moc okýnek tam není), pokud se s tím modelář nebude zbytečně babrat. Ale i tak jsem hlasoval pro Sklenářku - sice model jednoduššího vzezření, ale dá se všemožně vylepšovat i v omezeném čase 24hodinovky.

Otázka na pahejla, případně na některého jeho fórového mluvčího - Sklenářka vyjde v tom časopise cca kdy?
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od pahejl69 »

Pro Amatéta a jiné zájemce "Sklenářka" by měla být přílohou druhého letošního čísla časopisu Trojský koník. Takto mi to bylo zděleno v ZOO a kdy to přesně výjde tak to nevím ale asi v Listopadu chce to hlídat si stránky Pražské Zoo a pak vyrazit za zvířátky :) . Časopis bude stát kilčo :( zdražuje se ale já osobně je schraňuji vlastně cokoliv o zoo a které koliv ;) je to mé druhé postižení. Ti kteří nebudou mít možnost model si zakoupit :( mohou mne požádat na
e-mail:ondrahejl@seznam.cz a já jim model pošlu v PDF. :lol:
Uživatelský avatar
katondre
Příspěvky: 104
Registrován: ned 22.1.2012 19:41
Bydliště: Hlušice

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od katondre »

kasejovice, kasejovice, kasejovice...do toho, do toho....jupíííííí :)
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od Niraj »

Takže to jsou nakonec opravdu ty Kasejovice ! Jdu koupit Kostely II :)
Uživatelský avatar
katondre
Příspěvky: 104
Registrován: ned 22.1.2012 19:41
Bydliště: Hlušice

Re: 24hodinovka - 4. ročník

Příspěvek od katondre »

Niraj: a když říkáš, koupit kostely II., tak se nedá sehnat samostatně? hrozně se mi líbí tyhle knížky s modelama, ale je mi to pak líto rozstříhat :D
Odpovědět

Zpět na „Architektura / Architecture“