TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
aro0
Příspěvky: 39
Registrován: sob 14.4.2012 21:25
Bydliště: Glasgow

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od aro0 »

zdravim,

poklopy su konecne na mieste. Ich zarovnanie do linie bol zaujimavy problem, nakoniec som sa rozhodol urobit to "hore nohami". Na obvodovy diel raketovej sekcie som nalepil lepiacu pasku a poklopy som vsadil do vyrezov. Pozdzne som ich zarovnaval tuhou do pentelky prevlecenou cez otocne capy co bol trochu problem kedze jej dlzka stacila len na tri poklopy. Takze celkovu liniu som urobil pomocou stareho dobreho oka :) :

Obrázek Obrázek Obrázek

v spodnej casti raketovej sekcie som musel neplanovane vyrezat diery pre raketove sila kedze po zlepeni boli trochu vyssie nez na vykrese:

Obrázek

nafarbene sekcie:

Obrázek

vrchna cast secie nalepena na spodnu:

Obrázek

a nakoniec umiestnenie na model a zatmelenie:

Obrázek Obrázek

Cela tato blbost stala asi rok casu popri zamestnani (najst na nete, nakreslit, poslat na leptanie, zlepit) a aj ked to tak nevyzera obsahuje viac nez 1500 dielov.

Popri kompletacii raketovej sekcii som zacal s prestavbou chvostovej casti. Povodna na modeli (ostatne ako takmer cely model) bola uple odtrhnuta od reality takze opat nasledovalo kreslenie a rezanie, tentokrat kombinacia papiera a styrenu. Fotky sem hodim ked bude praca hotova.

Zatial dovi.
Uživatelský avatar
aro0
Příspěvky: 39
Registrován: sob 14.4.2012 21:25
Bydliště: Glasgow

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od aro0 »

zdravim,

dokoncil som zadnu cast ponorky. Model by sa uz dal preklasifikovat na plastak podla toho kolko je tam styrenu :) . Z neho su aj vrtulove listy a usmernovace prudenia, hriadele su spajle s navinutym novinovym papierom:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uz dostali prve dva bronzove natery ale to sem hodim az ked budu hotove. Vrtulove prstence boli chutovka - zlepene z 12 vrstiev styrenu, vnutro odvrtane a vybrusene:

Obrázek Obrázek Obrázek

Povodna zadna cast ako nakoniec skoro cely model bola na draka takze som ju vymenil za styren+karton:

Obrázek Obrázek

Prstence osadene a zatmelene:

Obrázek

Nakoniec osadene stabilizatory a vertikalne kormidla:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Vrtule a horizontalne kormidla osadim az pri dokoncovani modelu. Takisto mam dokoncene anteny ale este cakaju na nater. Dalsou pracou bude osadenie mrezi na zaplavovacich otvoroch a ostatne detaily po dlzke trupu.

Zatial dovi.
luky1978
Příspěvky: 70
Registrován: úte 16.10.2012 8:48
Bydliště: Klecany

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od luky1978 »

Nádhera
Uživatelský avatar
aro0
Příspěvky: 39
Registrován: sob 14.4.2012 21:25
Bydliště: Glasgow

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od aro0 »

zdravim,

zacal som (a medzicasom takmer dokoncil) dalsiu zaujimavu cast, ktorou je gumene oblozenie. To pozostava zo stoviek gumenych 'obkladaciek' so skarami vyplnenymi tmelom. Dalej su po trupe rozmiestnene pristupy k jednotlivemu prislusenstvu a specialnym oddielom ktore maju vlastne oblozenie narezane podla svojho tvaru. Tvar obkladackoveho rostu som nakreslil v cade, prislusenstvo som dal samostatne.

Obrázek

Pred nalepovanim obkladaciek som osadil vsetky rozty zaplavovacich otvorov.Kedze na celej ponorke su stovky obkladaciek zjednodusil som si pracu nalepovanim celych celkov. Vytlacil som cely arch a skary som preryhoval otupenym ulamovacim nozom. Vysledny efekt je najlepsie viditelny pri sikmom svetle, skary nie su prilis hlboke ani plytke, dufam ze sa to nepokazi pri striekani nateru.

Obrázek

Pred samotnym nalepovanim bolo este treba dorobit zakladnu velitelskej veze, trochu tmelu a brusenia.

Obrázek Obrázek

Z naryhovaneho archu som som vystrihol dostatocne velky plast, vyrezal otvory pre zaplavovacie rosty a nalepil na trup.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kedze na korme sa trup zakrivuje v dvoch rovinach, namiesto celkov som musel lepit pasy, ktore som este musel dorezavat

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

V obkladackach som nechal otvory pre prislusenstvo, to vyrezem a nalepim nakoniec

Obrázek

Momentalne pracujem na korme, tu sa praca zredukovala na jednotlive stvorceky a aj tie treba dorezavat takze to ide pomaly. Ale koniec je konecne po dlhych rokoch v dohlade :)

Zatial dovi
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Tohle je fakt parádička. :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

Chlape ty si s tím teda hraješ . Kam se hrabe můj Kursk . Tohle bude pecka . Bude vidět i někde naživo ( posléze )?
Uživatelský avatar
aro0
Příspěvky: 39
Registrován: sob 14.4.2012 21:25
Bydliště: Glasgow

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od aro0 »

vdaka chlapi, no hram sa s tym ale uz to trva prilis dlho takze sa tesim na koniec :) . Mozno ju hodim ne nejaky na modelarsky den, ale ak tak len v UK kedze na Slovensko alebo do Ciech by to bolo pridaleko :)
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od Aki »

vypadá to suprově, i když se už asi nedá mluvit čistě o papíráku :)
Uživatelský avatar
aro0
Příspěvky: 39
Registrován: sob 14.4.2012 21:25
Bydliště: Glasgow

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od aro0 »

Zdravim,

obkladanie trupu dokoncene. Nos bol dost zdlhavy kedze sa postup zredukoval na jednotlive stvorceky z ktorych vacsinu bolo treba dorezat:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


do dlazdic som osadil krycie rosty zaplavovacich a odvzdusnovacich otvorov

ObrázekObrázek Obrázek Obrázek


Mensou pracou boli poklopy vybrati pre thrustery:

Obrázek Obrázek

a vacsou dokoncenie podstavca. Snazil som sa ho spravit podobny tym skutocnym z lodenic:

Obrázek Obrázek


Pri poslednych dvoch detailoch sa mi dobre osvedcil lakovany karton z obalu reklamnych brozur. Reze sapodobne ako styren (daju sa z neho spravit tenke a pritom pevne pasiky), ma krasne hladky povrch, ktory nenasava vlhkost a nepritahuje mastnotu a inu spinu. Stale je to vsak papier, takze pri ohybani sa rozvrstvuje, ale pri troche opatrnosti je to vyborna nahrada draheho styrenu.
Uživatelský avatar
aro0
Příspěvky: 39
Registrován: sob 14.4.2012 21:25
Bydliště: Glasgow

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od aro0 »

Zdravim,

dalsou vacsou pracou bola velitelska nadstavba:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Dalsou pracou bude osadenie mensich detailov na trup a konecne otvorenie raketovych sil. Som zvedavy kolko zavesov z pentelkovej tuhy prezilo stavbu :)
Uživatelský avatar
aro0
Příspěvky: 39
Registrován: sob 14.4.2012 21:25
Bydliště: Glasgow

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od aro0 »

caves,

tak po polrocnej odmlke sposobenej do znacnej miery problemami s kompresorom mozem konecne povedat ze dielo je hotove. Hodim sen najprv postup a na zaver aj fotky hotovej ponorky.

najprv par dokoncovacich prac na dlazdiciach:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


no a konece nasledovalo striekanie. najprv som skusil cerveny podklad ale to vypadalo ako trenky:

Obrázek Obrázek


takze som trochu zamixoval a vysledok je tu:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Dalsou pracou bolo zabradlie okolo veze:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


na vrchnu stranu trupu by obycajna cierna nepasovala tak som pridal trocha sivej na navodenie gumoveho, morskou solou okoreneneho dojmu :) :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


chutovkou boli biele linky na trupe vyznacujuce ponor:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


zial po odstraneni maskovacej pasky bol povodny nater dost poskodeny takze nasledovalo retusovanie:

Obrázek
Uživatelský avatar
aro0
Příspěvky: 39
Registrován: sob 14.4.2012 21:25
Bydliště: Glasgow

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od aro0 »

po oprave nateru nasledovali zaverecne detaily:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

nakoniec sem este hodim fotky celej ponorky zatial dovi
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

SUPER , SUPER , SUPER . Už jsem se bál , že jsi to vzdal .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

To je tak když se šetří na základovce, to pak smrdí průšvihem. :lol:

Jinak gratulace k dokončení je to vele dílo. :)
Uživatelský avatar
aro0
Příspěvky: 39
Registrován: sob 14.4.2012 21:25
Bydliště: Glasgow

Re: TK-208 "Дмитрий Донской" / Adore Model (+upravy) / 1:200

Příspěvek od aro0 »

Vdaka chlapi. Nakoniec este fotosert hotoveho modelu. Kto preferuje slideshow:

Kód: Vybrat vše

http://s1123.photobucket.com/user/aro00/slideshow/Akula%20finished
alebo jednotlivo:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Este raz vdaka za vsetky komentare. Kedze stavba trvala dlhsie ako som predpokladal (velmi diplomaticky vyjadrene) davam si maly oddych pri plastakoch. Papierakov mam vsak stale dost, hlavne v mierke 1:200 su zatial neohozene, takze to sem potom hodim.

Zatial dovi.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“