Yamato / Halinski / 1:200 Hotovo

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Yamato / Halinski / 1:200 Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Tak z letecké techniky jsme se přesunuli k lodím. :) Model Yamata mi v archívu leží dobře 10-12 let. Popravdě jsem se na něj připravoval psychicky a sbíral odvahu, přece jen nejsem lodičkář a všeho všudy jsem slepil dvě lodě. :) Sice se stavby pořád bojím, ale už se mi to nechce odkládat.

Obrázek

A proč Yamato? no je to to japonská legenda, největší bitevní loď druhé světové války. :) Navíc se mi strašně líbí její trup, nevím mám nějakou úchylku na lodní trupy. :lol:

Obrázek Obrázek

Je to fakt bichle, sešit má skoro 1cm tloušťku. Skoro celá kostra trupu je z 2mm tlustého kartónu a to se mi nechtělo vyřezávat a tak jsem si objednal lasery. I tento svazek má přes 1cm tloušťku. :)

Obrázek Obrázek

A když jsem v těch lodích proč nezačít letadlem. :lol: Začal jsem dvouplošníkem a mělo by to být Micubiši F1M. Nelepilo se to šatně, jen bych teď více podlepil žebra. Pokusil jsem se vyřezat a zasklít kabinku, ale vyřezávát do 3mm velké kabinky milimetrové okýnka není legrace. :) Počet dílků na jednom letadle je 67.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Brzdič dne pon 19.9.2022 13:25, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Yamato/Halinski/1:200

Příspěvek od Standa F. »

Pokud chceš alespoň vzdáleně soutěžit s Bakuldovou Missouri, budeš muset drobátko přidat na kvalitě a věrnosti :twisted: .
*******
Uctivost, pompézní model, držím pěstičky.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Yamato/Halinski/1:200

Příspěvek od Kuba78 »

To sis ukousl slusne velke sousto.. a co se tyce trupu ze se ti libi - on takovy musel byt, kvuli hloubce ponoru. Japonske pristavy byly dost melke. Na jednu stranu byla lod v plavbe stabilni, rychla a mela dost rezervy na zatopeni trupu vodou (jamato i musasi dostaly mimo nekolika tun bomb kazda nadilku skoro 20 torped nez sly ke dnu) ale na druhou stranu mel trup tez konstrukcni a stavebni chyby, takze na shinano nakonec stacil stastny zasah jen ctyrmi torpedy.

Ke tride jamato jsou tuny literatury a dva zajimave hrane filmy. Jeden z roku 2005 o jeho potopeni - celkem masakr s povestnymi potoky krve, vsak jamato s sebou vzalo ke dnu dvakrat tolik zivotu jak titanic. Druhy z roku 2019 pojednava o jeho stavbe https://www.csfd.cz/film/637287-archime ... n/prehled/" onclick="window.open(this.href);return false;
Saskardin
Příspěvky: 116
Registrován: pát 24.4.2020 17:36

Re: Yamato/Halinski/1:200

Příspěvek od Saskardin »

Standa F. píše:Pokud chceš alespoň vzdáleně soutěžit s Bakuldovou Missouri, budeš muset drobátko přidat na kvalitě a věrnosti :twisted: .
*******
Uctivost, pompézní model, držím pěstičky.
Veru. A ten interiér...no, ja ti neviem :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Yamato/Halinski/1:200

Příspěvek od Kuba78 »

no je pravda ze Bakulda by touhle dobou po roztahani vnitrnich elektrickych rozvodu uvnitr letadla za palubni deskou resil, jestli nyty ramecku drziciho stitek kabiny maji byt vystouple nebo tmelene a jestli nekdo nema RAL kod barvy uzivane z vnitrni strany vrtuloveho kuzelu, ale nac se hned poustet do vetsich akci, myslim ze Brzda ma pred sebou i tak prace jak na "Basílica i Temple Expiatori de la Sagrada Família" abych tak kulantne rekl :-)

PS prijde mi ze ty pomocne plovaky mas skoro v rovine s hlavnim, ve skutecnosti maji byt vepredu vyrazneji zvednute, mel bys drzet uhel..
Uživatelský avatar
Rohlos
Příspěvky: 67
Registrován: sob 28.1.2012 12:22
Bydliště: Poříčany, Hamburg

Re: Yamato/Halinski/1:200

Příspěvek od Rohlos »

To letadýlko je překrásný samo o sobě. Na tu loď bych se už vykašlal... :D

Nee, těším se na progress a dávám si following. ;)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Yamato/Halinski/1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

Super !
Budu napjatě sledovat každý příspěvek.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Yamato/Halinski/1:200

Příspěvek od kaktusak »

Tady se rodí cosi velkého . Ondro tohle bude hodně sledované vlákno .
jenčik
Příspěvky: 326
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od jenčik »

Jsem zvědav jak se vyrábí lodě :ugeek: Myslíš, že to sfoukneš najednou v kuse, nebo to budeš prokládat nějakýma oddechovkama?
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Především díky za podporu pánové, uvidíme jak to dopadne, trochu mi vadí že model už nejde koupit, takže případné chyby se budou řešit obtížně. :)

Stando samozřejmě letadlo má komplet rozvody a když zahejbeš kniplem vše se hýbe jak má. Plus každý motorový válec má vlastní píst a vše se uvnitř hejbe. :lol:
Bakuldova stavba je fajnová o tom žádná, ale já tohle fakt dělat nebudu, lepit model 20let? to fakt ne a ani by mě to nebavilo. ;)

Kubo máš asi pravdu, já to lepil podle Hala. Nezapomeň že tady jsme v jiných měřítkách a asi bych to tak nehrotil, ona by tam měla být i anténa a snad i natažené dráty mezi křídly. Rejpat do toho určitě nebudu. :)

Zbyňo myslíš? :D

Jenčíku to fakt nevím, uvidíme, ale asi to něčím proložím. :)
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Kuba78 »

Ja ti dam zes to lepil podle Hala.. ani ses do te navodne kresby poradne nepodival kdyz si ty plovaky lepil, priznej barvu Fuciku :)
https://www.super-hobby.cz/products/Jap ... lery_start" onclick="window.open(this.href);return false; tam je to jasne videt ze uhel je podle skutecnosti. A tebe to ted bude zrat po celou stavbu, protoze si budes rikat, neco tomu chybi, neni to ono.. no to nam to pekne zacina ;-)

Ale jinak dobry, takova drobotina, pekne ti to jde. I geometrii si uhlidal. Ja bych si na to netrouf, schnellboot uz mam rozdelany 10 let..
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Markulin »

No ty voe....další pacient !!!! :shock:
No ale každopádně budu počínání "dalšího pacienta" sledovat. Už podle toho ajroplánu to vypadá že se máme na co těšit.
Takže Ondro lep ať se máme na co těšit ;)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Kubo ty rejpale. :lol: Hele kontroloval jsem přilepení tech plováků a mám to nalepené na správných místech. Když se na letadélko podívám z boku plováky by asi mohli mít o 0,5mm větší zdvih, ale je tam. :D Hodně záleží na úhlu pohledu. ;)

Marku já si myslím že pacienti jsme tu všichni, když máme takový koníček. :lol:

Jinak zmákl jsem další letadélko. Mělo by to být Aichi E13A. Překvapilo mě jak je to velké letadlo, z fotky to zvláště vynikne.

Obrázek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Kompletní letka. Model ještě obsahuje jedno Mitsubichi a Aichi, ale mít je všechny vytažené na palubě mi přijde zbytečné a nesmyslné.

Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

ty brďo tak to taky budu nostalgicky koukat...
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Yamato / Halinski / 1:200

Příspěvek od Kuba78 »

ja vim ze sem hroznej rejpal, ale..
jakeovi sklopit ouska jeste o kousek niz, az ke kabince prosim..

https://wwiiaircraft.files.wordpress.co ... i-e13a.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“