Schnellboot S-1, 1/100, Orlik- Hotovo

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Danda87
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26.12.2019 21:35

Schnellboot S-1, 1/100, Orlik- Hotovo

Příspěvek od Danda87 »

Dobrý den všem. Nedávno jsem dopracoval model lokomotivy a řekl jsem si, že by se hodila změna. Pořídil jsem tedy Model Kartonowy Schnellboot S-1 v měřítku 1:100. Jako už předtím upozorňoji, že v papíru nejsem nejlepší, no začalo mě to bavit a nejspíš mi to chvíli zůstane. Takže... No prostě tak.
Vystřihovánka se skládá ze 4 A4 archů k vystřžení, 3 archů s pracovním návodem a nezbytných reklam. Informací o lodi tam moc není, jen rozměry.

Obrázek, Obrázek, Obrázek

Protože jsem línější, pořídil jsem si i laserem řezané díly. Obojí je dá se říct ve velmi dobré kvalitě a nejspíš jsem neměl důvod si na něco stěžovat ( možná na vlastní oči a ruce ). Jediné nepřesnosti - nejasnosti byly v návodu, ale vše se dalo dohledat. protože jsem začátečník, trochu jsem se pral s obšívkou trupu. Teď už bych jí dělal jinak, takže příště, snad. Pálené díly seděly na 100 procent.

Obrázek, Obrázek, Obrázek, Obrázek, Obrázek

Paluba sedla dobře. Nástavby mě učily, jak zacházet s menžími díly a jak vyřezávat blechy i s nohama :) . A protože ne všecko jde z papíru, na řadu přišly i drátky, ( na bleší hrazdy ). Nechci být vtipnej, tak mi to přišlo.

Obrázek, Obrázek, Obrázek, Obrázek, Obrázek, Obrázek

Během stavby jsem se potýkal s lepidly a jejich pozůstatky a viditelnými stopami. Pokoušel jsem se lepit drátky disp. lepidlem. Drželo to, ale už se o točlověk nesměl otřít. Takže přišlo na řadu vteřinové lepidlo a to je prostě vidět a zaretušovat jde jen do určíté míry. Poradíte mi někdo jak tohle řešit? Při pohledu zblízka to je prostě vidět. Jinak koukejte a napište, co vidíte špatně - co je třeba zlepšit, nebo co nedělat.

Obrázek, Obrázek, Obrázek, Obrázek, Obrázek

Obrázek, Obrázek, Obrázek, Obrázek, Obrázek

Obrázek, Obrázek, Obrázek, Obrázek

Zatím děkuji za pozornost. Dan.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Schnellboot S-1, 1/100, Orlik- Hotovo

Příspěvek od JoskaM »

nádherná
Danda87
Příspěvky: 34
Registrován: čtv 26.12.2019 21:35

Re: Schnellboot S-1, 1/100, Orlik- Hotovo

Příspěvek od Danda87 »

Opravdu? Děkuju. Já prozatím vidím ty nedostatky :shock: .
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Schnellboot S-1, 1/100, Orlik- Hotovo

Příspěvek od Nafe_CZ »

Paráda !
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“