USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Tak covid blazinec me donutil zas neco spatlat, nechtel sem nic slozityho tak sem zvolil ze zasob todle. :)
Tak FM jak jinak nez u kostry trupu chyby, ale postupuju netradicnim zpusobem tak se mi je dari dostatecne vcas odhalovat.
Dolni obsivka strizena na lajnach, uz ted v puli chybi k zebru dobrej centak, no na zadi se nad tim zamyslim.
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: USS Portland CA-33 Fly Model 1:200

Příspěvek od SKY »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: USS Portland CA-33 Fly Model 1:200

Příspěvek od SKY »

Tak s chybejicima 2cm sem nejak popral :)

Obrázek
Uživatelský avatar
Rohlos
Příspěvky: 67
Registrován: sob 28.1.2012 12:22
Bydliště: Poříčany, Hamburg

Re: USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Rohlos »

Ahoj, měl bych dotazy k tý obšívce.
Ty to podlepuješ ještě (v tomto případě nějakejma novinama), aby pak na ty finalní červený obšívce nebyly vidět žebra?
Jak tlustý ty podlepový materiály máš a musel jsi kvůli tomu zbrušovat žebra, aby to finále sedlo, když je tam víc vrstev?

Promiň za tu palbu otázek, ale zaujalo mě to na tvých fotkách. :)
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Jo presne tak je to jen jedna a pul nekde vrstva nejakyho katalogu na hadry co chodi, presne kvuli tomu aby nekoukaly zebra a byla vetsi chytna plocha. Nic jsem nezbrusoval, u predchozich dvou sem delal celokasirku a pak strikal. Ty dily dnovy obsivky i takle maj dost presah, cca pul centaku na trupovou obsivku, takze tam je na prekryv spousta mista . Jenze tady je ocividne problem ze kostru a palubu ktera na sebe sedi nekdo blbe promeril s obsivkou, ktera je o 2 cm kratsi, co se tyce trupovy, ta celkem o 4cm, da se to resit vytvorenim zadniho dilu. Sezezavam do spicky jen ten kylovej dil na spici a na zadi (to dle potreby) abych nemusel predsazovat prvni dil slepenej do spicky a neztracel milimetry.
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Váša »

Nevím zda se člověk vyvaruje prolisovani žeber tím, že pod ně nalepí slabounký papír novin. Přece jen při lepení novin se ty žebra prolysují také ne ? Pak tím pádem to dle mě úplně strácí pointu. Alespoň dle fotek které prezentuješ, je to sice vyfocené z dálky, ale i tak tam vidím celkem propady. Každopádně jen tak dál, loďka to bude hezká a nechci ti to nijak hanit. Jen si myslím, že když člověk tedy něčím vyplňuje trup, tak by to mělo být asi když už něco silnější co tomu opravdu zamezí.
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Nee propady tam fakt nejsou a zebra videt taky nejsou, ani nemuzou jak jsem psal jsou 2 cm mimo dil dnovy obsivky to zvlneni na dne je moje chyba
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

jak uz jsem psal na zadi chybej celkem 4 cm, tak holt asi ofotim puvodni dil a tim nastavim na zadi, bo je tam jedna barva.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Tak jsem se pustil do stredu s hangarama, no nastesti me napadlo, ze se boky musi nalepit drive nez bocni obsivku :) Ale dale vtipne, dva stredni dily o dost kratsi, zadni dil zrcadlove obracene, spodek zadni nastavby sirsi a nesedi bilejma mistama na dalsi skrinky s palubou, a ve finale vnitrek hangaru si z puli clovek musi vymalovat sam. :)

Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

Když čtu výčet těch chyb, tak tě obdivuju, já bych to poslal po vodě ... . držím palce !
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Nafe_CZ píše:Když čtu výčet těch chyb, tak tě obdivuju, já bych to poslal po vodě ... . držím palce !
u FM to je bezny standard. :) + dily kresleny ruco
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Obrázek
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Jelikoz u mustku jeden vetsi dil chybi a komin se tam nevejde, tak to budu muset nejak vykoumat a prestehoval jsem se na zadni nastavby, tam to zatim jde, jen jsem se chtel pustit do schudek a tech je oproti navodu jaksi polovina a jeste ke vsemu jsou o pul centaku nizsi.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Rohlos
Příspěvky: 67
Registrován: sob 28.1.2012 12:22
Bydliště: Poříčany, Hamburg

Re: USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Rohlos »

No hele, jestli tohle dostavíš a nerozšlapeš to před dokončením, tak klobouček Pane modeláři. ;)
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: USS Portland CA-33 / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Rohlos píše:No hele, jestli tohle dostavíš a nerozšlapeš to před dokončením, tak klobouček Pane modeláři. ;)
Joo ja to dodelam, ja sem na FM zvyklej (ac k nevire i jejich novy vystrihovanky maj chyby, todle je hoodneletity), jen nejak nemam ted pristup ke kopirce, abych ty schudky namnozil, tak snad je tam potom nekam nacpu :) Jediny co je fakt casto k nastvani je obrazkovej navod, spousta dilu neni poradne videt kam patrej a v "lepsim" nejsou ani na obrazcich nacislovany :)

A vlastne sem zapomel, ze jedna stanka dilu ma 1mm sjezd barvy mimo dily :)
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“