1/400?

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

1/400?

Příspěvek od Gerry »

Ať koukám jak koukám, tak tu vidím jen samé (krásné) dvoustovky, ale žádný šíf v měřítku 1/400! Titanik nepočítám, to byl pokus o ponorku a neměl ani jednu hlaveň :lol: Chtěl bych se tedy zeptat:
1. Není tu kromě mne ještě nějaký nadšenec pro čtyřstovky, konkrétně ten jednodušší level "á la JSC"?
2. A není ten někdo zkušený a rychlý stavitel, který by si chtěl zkusit něco nového?
.... nic nenaznačuju, jen se tak ptám.... ;) :lol:
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: 1/400?

Příspěvek od JoskaM »

Mě ty lodě od JSC moc nenadchly...ale je to jiný svět...co plánuješ? Vzhledem k očím budu muset zaměření změnit...
Uživatelský avatar
Jezek
Příspěvky: 58
Registrován: sob 28.1.2012 22:41
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: 1/400?

Příspěvek od Jezek »

Ahoj,
Kdysi jsem několik modelů od JSC slepil http://www.papirove-modely.cz/galerie/4693" onclick="window.open(this.href);return false; , ale pak jsem přešel na 1:200 a 1:300.
Ale před rokem a půl jsem dělal toto:
https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=55&t=8154" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: 1/400?

Příspěvek od Gerry »

Ahoj, vysvětlím o co mi jde.
Jednak je pro mne velkým překvapením, jak jsou čtyřstovky u nás opomíjené. Pohybuji se hlavně v modelářských komunitách více na západ, kde jsou velmi populární, možná víc než dvoustovky. Ale to je nejenom u lodí. Čeští modeláři obecně víc preferují velké, silně propracované a superdetailní modely. V Americe a západní Evropě jdou spíše do menších měřítek a větších sbírek doma ve vitríně. Také nemají tak problém pokud na modelu nesedí desetiny mm, tady už to někdy připomíná spíš úsťové brzdaře, jak říkají plasťáci :lol:

Ale o co se jedná konkrétně. Už nějakou dobu spolupracuji při tvorbě modelů, konkrétně lodí, s americkým konstruktérem Waynem McCuloughem (alias waynemac). Je známý z Landships II. atd. A v poslední době se vrhnul na lodě z WW2 v měřítku 1/600. Hezké, ale už hodně zjednodušené (placaté zbraně atd.). Takže já z toho dělám čtyřstovky, vylepšuju graficky, vylepšuju detaily. Už jsem takhle pustil do oběhu 3 třídy amerických DD's, jedny japonské, nějaké tankery, PT boats atd. No a Wayne teď na podzim pustil do světa USS Houston, což se mi rozsvítily oči jako baterky, protože co vím, tak Northamptony nikdo nedělá. Udělal jsem tedy ve čtyřstovce Houston (i to byla práce, protože než jsem dal do kupy jak vypadal v Sunda Strait, připadal jsem si jako archeolog) a pak jsem se vrhnul na sestřičky.
Mám hotový CA-26, ale byla to práce jako prvostavba. Z původního modelu zůstalo cca 25 - 30% dílů na které jsem nesáhl. A tady jsem se zarazil. Původní modely jsou free, stejně jako původní konstrukce, ale tady jsem do toho vrazil tolik své práce, že bych to chtěl alespoň symbolicky ocenit. Nechci ale dát do oběhu neodladěný model.
Takže jsem myslel, jestli tu nenajdu někoho, kdo rád a dobře staví čtyřstovky, a chtěl by si pořídit něco nového a zároveň mi pomoci jako betatester. Případně i do budoucna.
Toť vše ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: 1/400?

Příspěvek od JoskaM »

Tak já beru sebe jako loďaře, takže se mnou klidně počítej, mám jen problém s očima, proto ani moc nepokračuji.
Přesto ten modelářský stav si popsal pěkně. Ano všichni jedeme po detailních modelech, které vyžadují zkušenosti, a většinou ještě pořizujeme balík laserů a leptů abychom to podpořili.

Dej vědět jak to vypadá a rád ti v tomto pomohu, když to bude v mých silách.
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: 1/400?

Příspěvek od Gerry »

Tak s očima, to znám ... i když, v mém věku už spíš začínám ty brýle na detaily naopak sundávat :-D Naštěstí se mi ruce zatím ještě moc netřesou, tak to jde :-D
Jinak díky moc za ochotu, já ještě dodělám nějakou droboť a ozval bych se přes SZ. Asi zítra. Třeba i díky tomu se tu komunita čtyřstovkářů rozroste a budu moci nabízet i tady. Docela mne mrzí, že v nějaké té Brazílii nebo USA je větší zájem o modely těchto kategorií než doma. :-)
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: 1/400?

Příspěvek od bigpetr »

Jsme asi větší hračičky a méme větší trpělivost a prdlajs co užitečnýho na práci, že se nám chce roky piplat se s detailama na větších kouscích :)
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“