ZARA / WAK / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marty_K
Příspěvky: 29
Registrován: stř 11.7.2018 21:15
Bydliště: Černá Hora (rodný: Letovice)

ZARA / WAK / 1:200

Příspěvek od Marty_K »

Zdravím kolegové,

dalším projektem do kterého jsem se pustil je model italského těžkého křížníku od výrobce WAK. Je jím ZARA.
Mám rád pestrost a proto jsem po Ripperu (kontrétně T-130) střihl do tohoto modelu.
Loď jsem pár let zpátky zkoušel, ale problémem byla uspěchanost a jelikož dosavadní výsledek byl nic moc, šel daný model do koše.. Bohužel si už nevybavím o který model šlo, už jsem ho nedohledal. Pár let uběhlo a snad i zkušeností přibylo :)

Model jsem začal z volna, vyzkoušel jsem si kompletaci zábradlí... bude to pěkná piplačka, ale výsledek bude snad stát za to. Následně jsem se pustil do kostry, kterou jsem dostal laserem řezanou k narozeninám, takže stačilo jen zkompletovat. Následovala obšívka. Příště bych zelené části trupu usadil pod černý lem... Ale postupoval jsem dle čísel a je pravda, že pod lemem by to vypadalo lépe... :)

Nyní budu dolaďovat trup, vše je zatím nahrubo nebo bodově nalepováno, takže dokončit obšívku a hurá na nástavbu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: ZARA / WAK / 1:200

Příspěvek od Váša »

Ahoj a vítám tě u lodiček, rád vidím že tu vzniklo toto vlákno tohoto modelu protože Zara je krásná, a slepovánka mě vždy trochu táhla. Hned mám na tebe pár "obratů" a dejme tomu rad.

1. Většinou je nejlepší začnou to obšívat ponorovou část ( v tvém případě zelenou) trupu, a až potom bočnice, právě kvůli tomu, aby ta černá linka hezky zakryla konce zelených platů.

2. Před nalepením pomocných proužků ( které dělej příště slabší) vybrus žebra do potřebných úhlů kvůli přechodu jednotlivých plátů, nebude ti to pak dělat takové schody.

3. Až budeš lepit boční části ( šedá obšívka) , je dobré lepit je na trup pouze nahoře k palubám podélně a dole k platům také podélně , lepit je na příčné žebra je většinou zbytečné, sám vidíš že to pak dělá neplechu ( protlačená a vylezlá žebra).

To já jen tak že by ti to pro příště mohlo trochu pomoci. Možná si se mohl podívat tady do různých vláken jak to kdo lepí, postupů je tu dost, vyvaruješ se třeba pak spoustu zbytečných chyb.

Jinak se snaž dál, nechci ti to nijak kritizovat, taky sem nějak začínal.

Váša
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: ZARA / WAK / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

JJ jak píše Váša, moc vytlačená žebra a zkus vyřezat okýnka, i kdyby jsi je nezasklil, posunete to model uplně jinam. Zábradlí i když tě šlechtí, že je ručně dělané a letované, zkus pořídit leptané, nebo laserové, pomůže to. Tak či tak vítej a držím palce ať dopluješ do přístavu!
Uživatelský avatar
Marty_K
Příspěvky: 29
Registrován: stř 11.7.2018 21:15
Bydliště: Černá Hora (rodný: Letovice)

Re: ZARA / WAK / 1:200

Příspěvek od Marty_K »

Ahoj,

děkuji za uvítání a za poznatky. Je pravda, že mě to trochu vyškolilo a měl jsem si se zelenou obšívkou lépe pohrát a hlavně se více zamyslet, jak to bude vycházet. Na vlákna jsem se předem nepodíval, což by nejspíš taky zlepšilo výsledek a aspoň před pokračováním něco nastuduji od zkušenějších :) Prolistoval jsem vystřihovánku a byl jsem z ní tak nadšený, že jsem hned do ní musel střihnout a začít kompletovat.... trošku zpomalím, něco nastuduji a snad bude další postup o něco lepší :) Děkuji za konstruktivní kritiku, a rady, bez kterých se člověk neposune dále :) Jak zase bude něco sestaveno, zašlu foto do vlákna.

Ať se daří a jde práce hezky od prstů :)

P.S.: Ještě bych se Vás optal...myslíte, že by vypadalo blbě, kdybych ten černý lem udělal z tenkého papíru jako pásek nově přes zelenou obšívku? Je pravda, že to bude oproti zbytku vidět trochu vystouple, ale když to bude z tenkého (kancelářského) papíru, tak by to ve výsledku mohlo i vypadat lépe, než v jakém stádiu je to nyní... Dotazuji se, jestli jste to někdy nezkoušeli/neviděli u nějakýho modelu a jaký pocit jste z toho měli :) Děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: ZARA / WAK / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

V pohodě to udělej, udělal jsem to na Zeppelinovi, černý papir a vypadá to dobře.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“