Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tak je to tady, dovoluji si střihnout do letadlové ponorky. Jak mě upozornil kamarád do dvou ponorek spojených hangárem pro 3 letadla Aichi M6A. Na internetu je pohádek o těchto příšerkách více než dost. Snad jen jednu poznámku, protože bomby měly napáchat jen málo škod, byl nedávno dokument o chemických a biologických zbraní a v dnešní době C-19 je krásně vidět jak by šlo lehce paralyzovat tak velký národ jako je Amerika. Vypustit hejno blech s nemocemi nad New Yorkem asi by škody byly větší než pár výbuchů. Japonci prý i zkoušeli tuto variantu v Číně. Nic méně tento projekt nedospěl kýžených úspěchů, kromě utajení a překvapení. Přišel tuze pozdě.
Nic méně s projektem letadel na ponorkách nepřišli Japonci jako první, avšak letadla byla určena spíše k průzkumným účelům, než k útokům.

Ke stavbě:

Obrázek

Pořídil jsem si full pack 1:100 - ale při zjištění jaká je to kráva, tak jsem to vyměnil za 1:200, aspoň bude k porovnání s ostatníma sestřičkama. Přesto full pack doporučuji, jsou zde žebra, zlaté vrtule, vyřezané kabinky, a samozřejmě díly na palubu, lístečková paluba, odpalovací rampa a mnoho dalšího. Hlavně doporučuji koupit hlavně. :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kostra je jednoduchá, spodní potah také, jen horní obšívka umožňuje postavit model s plastickými otvory, nebo jen namalovanými.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Žebro paluby a vlastní paluba je rozdělena jinak, výhodou je, že díky přeplátování krásně sedí. Jen u zadního jeřábu jsem musel kousek zvětšit díru v laserové kostře u jeřábu a u přední části paluby s lístečkovým plechem - pozor neřeže se hned za dřevěnou palubou ale o kousek dál - suché zkoušení hodně naznačí.
Tak já jdu potahovat spodek, jak je vidět, opět stavím prvních a poslední pár kousků obšívky a pak je navlíknu na kostru,...
Tak kdo se přidá?
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od Shagrath »

Tak jsem to trefil správně, že se do ní pustíš. Na tohle se moc těším. V té 100 by to byl neskutečný macek, ale ono i tak 60 cm.. Budu sledovat a držet palce, ať to jde hezky od ruky.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Musíme překecat Zdendu, tomu jsem předával tu stovku... Jako hodně by mě lákala, mám Otsu gata ve stovce. Hodila by se asi k ní, ale byla přebarvena, asi by se k sobě stejně nehodily. A pak to místo. Nechtěl jsem nechávat tuhle krásku jen tak na půdě.

Obrázek

Ale více lidí ji má doma a více lidem svrbí prsty, tak kluci ve skutečnosti vypluly k Americe tři ponorky. Dáme flotilu?
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

O téhle potvoře jsem se dozvěděl az tady na foru.
Sice ji nemam fyzicky, ale v seznamu přání už je . Flotilu určitě nestihnu, ale rád se budu koukat a čerpat.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

Já mám doma to větší měřítko . ale flotilu nestihnu musím dodělat diorámko . Každopádně budu sledovat . Držím palce .
Zdeněk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím !! :shock: :shock: A je to tady ,koukám jako blázen !!!! Jo jo měnil jsem s Joskou tu stovku . Jenže ted se do ní pustit tak mám zaděláno na Bohnice ,jelikož tu mám rozděláno dost kostlivců :lol: Takže držím palce a sedám do první řady a budu bedlivě sledovat.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tak nevím co kolega,ale mě se zatím nějak nechce zalepit palubu a tím fixovat kostru a dotáhnout spodní potah. Důvodem je ten velký otvor vevnitř. Přijde tam hangár a kolejnice pro napojení hangáru a rampy. Tak jsem se pustil do hangáru, průměr 1,5cm délka cca 15 cm, 34 žeber + 2 čela, kolejnice cca 1,3mm šíře a vyztužné trojúhelničky 0,5x1mm.
Takže úpravy - tyto malé trojúhelníky jsem nepodlepoval, ale jen zabarvil, na žebra jsem použil jen přední proužek žebro a pak pásek zevnitř žebra - ze zadu nebude toto vidět a obával jsem se následné tlouštky dílu. A jsem velmi rád, Určitě se nebojte říznout více, já musel ještě otvory více rozthnout pomocí vhodného tvaru pinzety. Do kolenic na boku hangáru jsem ještě vložil pásek na výztuhu.

Obrázek Obrázek

Začal jsem tak, že jsem nalepil pár žeber na jednu kolejnici a tu pak na podlahu hangáru, neustále jsem kontroloval rovinnost, když jsem tam měl asi 8 žeber, nalepil jsem druhou kolejnici a už jen přidával žebra a zatěžoval.

Obrázek Obrázek Obrázek

Teď už jen potah hangáru a nejkrásnější na tom je, že z toho uvidíme asi tak 10%. Vzhledem k úkolům v práci a pozdním návratům udělam jiné celky na ponorku.
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od haageeman »

A pro tohle se lodičkám zdaleka vyhýbám... Pěkné to máš!
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

To máš rovnější než to ve skutečnosti je :-).
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od Shagrath »

No tohle je masakr. Tam by chtělo vrznout nějaké osvětlení a bude vidět celý hangár :D
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Zas taková paráda to není, i když se člověk snaží, tady ty desetiny lítají a dělají neplechy...
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od Gerry »

haageeman píše:A pro tohle se lodičkám zdaleka vyhýbám... Pěkné to máš!
A pro tohle dělám čtyřstovky, kde se už na nějaký ten detail moc nehledí :-D
Zdeněk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím Josko . Koukám jak ti to jde od ruky. Paráda . A mám dotaz: Otsu -gata jak je to dlouhé v té stovce?
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Nehorázně, zkus si vyndat hlavní žebro z kostry, na obale je napsáno 122 cm. O pár chlupů kratší než Bismark, nebo Zeppelin. Stavět se to bude lépe, než moje dvou stovka. Já si dal teď pauzu a jel s klukama advetní kalendář z racepaperu. Ale dnes jsem udělal potah hangáru, vrtule na letadla a zítra asi začnu kabinky.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Sen Toku I-402 / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tak se potopíme zase kousek hlouběji. Stavba nejde jak jsem ti představoval. Udělal jsem si letadélka:

Obrázek Obrázek

Stavba byla v pohodě, teda až na podlepení a vyřezání těch žeber do ocasních ploch. Jak je vidět, jedno letadlo plánuji plně složené, druhé rozložené s plováky na vozících a jedno schované v hangáru - už teď bude problém ho tam napasovat, nějaký ten chloupek u křídel přebývá, ale ono to půjde.

Obrázek Obrázek

Paluba je pěkně tvarovaná, jen ty díly jsou pravdu drobné, vyřínutí, narýhování, retuš a papír ztrácí původní záměr...ale nedopadlo to špatně, určitě doporučuji dokončit palub a reprve pak nalepit na žebra - resp. zatím nelepte.

Obrázek Obrázek Obrázek

Dalším ořechem bude obšivka boků asi bych doporučil zatím palubu nelepit, aby jste se dostali na pomocná žebra. Začněte tou čepičkou na zádi. - mě tam chloupek schází, až budete tvarovat spodní část, tak nerýhovat, jako já, sice jsem naznačoval zezadu, ale tato část je kulatá a moc mi to nevyšlo. Naštěstí druhá strana bude pohledová a ta zatím není natvarovaná. Doporučuji připravit si pomocná žebra, rozměry jsou orientačně doplněné na žebrech, vč. tvarování. Hlavně u toho hrbu uprostřed.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Autor asi myslel vytvarovat a slepit celý bok a nalepit jako celek, ale na to teda nemám odvahu...
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“