HMS Hunter / Shipyard / 1:96 / Hotovo

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Zdeněk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

HMS Hunter / Shipyard / 1:96 / Hotovo

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím všechny. Tak aby toho nebylo málo tak jsem v průběhu stavby Le Curriera z nerozvážnosti a lehkomyslnosti rozdělal ještě Huntera. :roll: Budu se znažit mít oboje hotovo do vánoc no ale uvidíme. Takže pár fotek ze stavby, staví se to moc pěkně , všechno celkem sedí nato že šmikajda vypadá celkem prehistoricky :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zatím, mějte se všici a moc mě nemlatte :lol: Příště už snad fotky hotového modelu.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: HMS Hunter 1:96

Příspěvek od JoskaM »

Teda ale tady o žije! Zdeňku paráda...velký obdiv na ty malý čluny, ty jsou moje smrt, ať dělám co dělám jsou na prd.
Zdeněk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS Hunter 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím Josko. Copak malý čluny ,ty už mi celkem jdou ale ono je to všechno nějak malé :? Ale ja zase nemám na to co lepíš ty,to už je na mě moc malé a mám jen jedny brýle :lol: víc jich na kebuli nedostanu. Ale zpátky k titěrnostem, kouknul jsem na seahorse a to asi už bude pro mě masakr.No uvidíme . Každopádně až dodělám tady ty ,, mini kostlivce 1:96 ,, tak si budu muset zpravit chut nějakou velkou obludou. :lol:
Zdeněk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS Hunter / Shipyard / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Takže zdravím všechny v novém roce a jdu zase s kouskem kůže na trh :))) Po docela neštastném roce co se týče zaměstnání ,řešení rodinných záležitostí a z toho všeho vyplývající nechutí cokoliv lepit je tu další posun na Hunteru!!!! Vše okolo se snad už hodilo do klidu tak práce pokračuje i když pomalu jelikož jsem zjistil v návodné kresbě spoustu zjednodušení a věcí ( kladek ) které tam vůbec nejsou naznačeny . A už mi z toho hrabe :) Nebudu zde rozepisovat postupy prací - u plachetkářů je to pořád dokola to samé :)) Bože !!!! Tolik lanoví?!?!? :)))) Takže trocha pracovních fotek a práce ještě docela dost.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Takže ještě jednou zdravím všechny a příště už snad fota hotového modelu . :lol: :lol:
Zdeněk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS Hunter / Shipyard / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Tak ůspěšně nakladkováno tak ted začne to pravé peklo:)))) Už ted nevím kam ty všechny lana natáhnu :shock: No nějak to dopadne. :D :lol:

Obrázek Obrázek
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: HMS Hunter / Shipyard / 1:96

Příspěvek od Nafe_CZ »

To dáš! Je to moc pěkně rozjeté. Bude to parádní model.
Zdeněk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS Hunter / Shipyard / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím !!! Počasí nám přeje ,tak nemusím nic dělat okolo baráku a mohu modelařit . Už je to pro mne únavné a blbě na to vidím ale Show pokračuje pomalu ale jistě :lol: :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zatím lepu zdar!!!!
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: HMS Hunter / Shipyard / 1:96

Příspěvek od Nafe_CZ »

To je paráda!
Uživatelský avatar
viktor
Příspěvky: 16
Registrován: pát 30.3.2018 8:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: HMS Hunter / Shipyard / 1:96

Příspěvek od viktor »

dobrá práce....
jedna otázka , neví někdo jakou funkci mají ty třásně na plachtě ?
Horas
Příspěvky: 237
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: HMS Hunter / Shipyard / 1:96

Příspěvek od Horas »

To jsou reefovací třásně, pomocí nich se může zmenšovat plachta při silném větru.
https://en.wikipedia.org/wiki/Reefing
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 848
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: HMS Hunter / Shipyard / 1:96

Příspěvek od numi »

Díky těm "třásním" můžeš podkasat plachtu.:)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: HMS Hunter / Shipyard / 1:96

Příspěvek od JoskaM »

ale prd, to jsou původní meteostanice!

mokrý provázek - prší,
suchý provázek - svítí sluníčko,
provázek je šikmo - fouká,
provázek je vodorovně - hodně fouká,
provázek není - uragán (nebo není plachta)
Zdeněk
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS Hunter / Shipyard / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

AnoAno to bude ono !!!!!!!!! Ted nic přidávat nebudu jelikož mám problém s PC a po neděli ho odvážím do servisu tak se uvidí.( doufám že nebudu muset koupit nový) Jinak čím blíže se stavba blíží ke konci tím je to větší opruz. Na některá místa se pomalu nemohu dostat ani s pinzetou :):) Zdravím a přeji hezký lepivý víkend.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2390
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: HMS Hunter / Shipyard / 1:96

Příspěvek od Brzdič »

Fakt paráda. ;)
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: HMS Hunter / Shipyard / 1:96

Příspěvek od SKY »

PC na rozdil od NTB ma tu vyhodu, ze v pripade ze se neco zesere da se to pomerne levne vymenit, a PC se nekupuje, sklada se doma a vyjde o polovinu levnejc :)
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“