R.M.S. TITANIC / Mega Graphic / 1:400

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

R.M.S. TITANIC / Mega Graphic / 1:400

Příspěvek od Askhael »

Můj další projekt je na přání drahé polovičky a mého synátora. Předlohu netřeba představovat, tak jen krátce technické údaje...

R.M.S. TITANIC
Délka 269,1 m
Šířka 28,2 m
Výška (od kýlu k vršku komínu) 53,4 m
Váha 46 328 tun
Ponor 10,5 m
Maximální rychlost 22,7 uzlů (42 km/h)
Počet cestujících 2603
Počet členů posádky 900

Ještě důkaz o vlastnictví originálu

Obrázek

Jedná se o druhou verzi tohoto vydavatelství, kdysi jsem stavěl a nedokončil tu první verzi, tak doufám, že se dílo podaří....
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: R.M.S. TITANIC / Mega Graphic / 1:400

Příspěvek od Askhael »

Tak práce na parníku začaly, a přicházím s prvním reportem ze stavby. Začal jsem od přídě, snažím se podlepit co jde, ať je spodek lodi co nejpevnější. Největší obavy mám z obšívky a z toho, abych udržel nějakou tu rovinu a aby Titanic nebyl do vrtule. Tak snad se bude dařit...

Obrázek
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: R.M.S. TITANIC / Mega Graphic / 1:400

Příspěvek od Askhael »

Hlásím se s dalším postupem, mám hotovou část zádě. Nyní postupuji s obšívkou od přídě směrem k zádi a není to žádná sranda :)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: R.M.S. TITANIC / Mega Graphic / 1:400

Příspěvek od khaRel »

když jsem ho lepil já (a dlužno podotknout, že vlastně stále lepím- schází mi takeláž), měl jsem problém s přesností obšívky na zadní palubě- vznikl mi tam celkem velký fuk, a s napojením obšívek- dovnitř se dostat nedalo a já neměl dobře zpevněná žebra, takže opatrně! A jsem zvědavý, jestli si zadní zábradlí sedne k palubě.
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: R.M.S. TITANIC / Mega Graphic / 1:400

Příspěvek od Askhael »

Pomalu se blížím k dokončení samotného trupu lodě, ale jde to pomalu a po pravdě mě to oplášťování moc nebaví už kvůli tomu, že mi to místama nesedí...oddechnu si, až bude spodek hotový, jsem zvědavý jak mi sedne ta zadní část, mám docela obavy..

Obrázek Obrázek Obrázek
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: R.M.S. TITANIC / Mega Graphic / 1:400

Příspěvek od Askhael »

Po menší pauze jsem zde s dalším postupem, spodek lodi je hotov. Zadní část vůbec nesedla, něco mou nešikovností a něco i nedokonalostí vystřihovánky. Chvílemi jsem to málem hodil do rybníka za barákem :lol: Nyní se pracuje na palubách, horní část je zatím na sucho...

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: R.M.S. TITANIC / Mega Graphic / 1:400

Příspěvek od khaRel »

a i tak máš tu záď snad jak já... Škoda je těch vylezlých žeber. Ještě bych doporučil sloupečky galerií zkusit nalepit už teď, později se tam bude špatně dostávat.
Askhael
Příspěvky: 131
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: R.M.S. TITANIC / Mega Graphic / 1:400

Příspěvek od Askhael »

khaRel píše:a i tak máš tu záď snad jak já... Škoda je těch vylezlých žeber. Ještě bych doporučil sloupečky galerií zkusit nalepit už teď, později se tam bude špatně dostávat.
Ano ty sloupky tam dám tak jak říkáš...jinak ty žebra mě mrzí, ale nikdy jsem toto nedělal a tak to taky dopadlo....Ale na fotkách to vypadá hůř než ve skutečnosti...
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: R.M.S. TITANIC / Mega Graphic / 1:400

Příspěvek od khaRel »

Jinak já asi po deseti letech konečně tenhle model dokončil, vlákno jsem kvůli tomu zakládat nechtěl, ale pro inspiraci se mrkni sem: http://www.papirove-modely.cz/galerie/14523
Mě nesedla obšívka k palubě na zadní nástavbě, a celej tvarovanej zadek. Kvůli tomu mi nesedly ani držáky šroubů. Ale docela se dalo udržet geometrii a vzhledem k velikosti se spousta věcí ztratí.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“