Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od SKY »

enem takovy detail, chtelo to letadylka v jiny cammo, a tipuju ze palubni letadla urcite nemely zluty cumaky kvuli demaskovani, ty cumaky zacala lwf pouzivat az nejak od pulky 1940 kvuli ff.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od Kuba78 »

tak zrovna v tomto nemas Honzo pravdu. jelikoz GZ nebyl nikdy dokoncen tak samozrejme nemel ani finalni sestavu palubniho letectva, takze se muze vychazet maximalne z toho, co bylo planovano a co bylo testovano. a zrovna ty 109ky se zlutymi cumaky se vseobecne uvadi ze by tam mely byt.
http://www.shipmodels.info/mws_forum/vi ... 6&t=165697" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od SKY »

to je jasne, v dobe nasazeni tam snad uz meli v planu bf 155 resp bv155 :) v 38 tedy roce spusteni se zluty cumaky jeste nepouzivaly, 109t1 sem nekde planovane cammo videl v nejake monografii, dokonce dve verze, jedna mela dokonce na smerovce ceveny pruh s hakacem, ale ono zase vse je jen teorie..
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od rybak »

Jasně, že jsou to jen spekulace:
https://web.ipmsusa3.org/sites/default/ ... 2033-1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ipmsdeutschland.de/FirstLook ... 09T-2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.modelplac.cz/pages/recenze/bf109t2.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Máš to moc hezký. Dobrá práce. Taková trpělivost se jen tak nevidí.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tak první zprávou je, že zítra jdu k očnímu, velice rychle jsem z lupy 1x přešel na 1,5x a 2x. Tak doufám, že si neničím oči právě tou lupou. Bez ní už nedám ani ránu. :roll:
Pro práci na bocích jsem využil dětskou stavebnici :-)
Obrázek Obrázek

Po večerech pokračuji, 32 štuk je připraveno na osazován kabinek a veškerých detailů, pár jsem nechal se složenými křídly. Jsou hotové reflektory, nějaká čtyřčata (asi čtvrtina), skluzy pro čluny )které jsem musel odtrhávat (mám pocit, že jsou o řád větší-do kasemat se nevejdou). Prostě Toffifee se plní :D
Obrázek

A pokračuji na bocích, prakticky dnes bych měl dodělat vše na boku, abych mohl přejít na jednotlivé kasematy a pak už jen kompletovat palubu.
Obrázek Obrázek Obrázek

A náhled na připravované nástavby:

Obrázek Obrázek
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím Josko. Vypadá to parádně. Velmi pěkné!!! Tohle stavět tak už mám místo očí vykoukaný teleskopy. :) Držím palce.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Prosba kluci kdo má Zeppelina v archivu? procházel jsem teď znova kolegovu stavbu z Německa a podle fotek mi opravdu nějaké stránky schází. Byl by někdo ochoten mi poslat vybrané stránky? Předem moc děkuji!
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Nejprve poděkování Numimu a Kubovi78, za náhledy - scházela mi jen dvojstrana návodu. Takže např.katapulty a kryty katapultů budu muset dodělat podle sebe.

Doba virusová napomáhá modelaření (i když my stále ještě jedeme s hadrem na (h)ústech).
Takže jsou doražené čluny, jak jsem říkal, nemám je rád nejdou mi. Spolu se závěsy se mi je povedlo nacpat do kasemat... ) samozřejmě jsou závěsy vysoké a vzduchové kanály překáží, takže je nutné do nich říznout, něco šlo asi za mnou...ať to furt nehaním:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Prakticky dodělávám poslední kusy, které jsou pod vzletovou palubou: svastiku jsem máznul, posledně mi smazali na grafikovi fotky, tak snad to teď projde. Prakticky se jedná jen o jeřábové drážky u záchraných člunů, které opět nejsou součástí vystřihovánky, jedná se o jednoduché "Hebko". Kanony na přední a zadní palubě.

Obrázek Obrázek Obrázek

Takže rouškám zdar a herkules ať lepí!
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od SKY »

smazali fotky kvuli svastice, hmm dobry ucha, u nas to neni na historickych vecech a modelech nijak zakazano, coz je tady z toho vice ney jasne :D
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Leopard chtěl pomoci...skočil na poličku a Graf spadl na schody.

Nepohledová strana má 3 zářezy do trupu, škody na zábradlí, dálkoměrech, samozřejmě stožáry, nejhůře dopadla ta nosná konstrukce přistávací plochy a kupa dalších škod. Pustil jsem se do opravy, právě toho žebřiňáku ze spodu.
Oprava právě toho žebřiňáku dopadla jak dopadla. proplétat se pinzetami z leva z prava, jen se dvěma rukama... ať jsem to řezal jak jsem řezal, furt krátké nebo dlouhé (zjevně se to nějak hnulo). Takže mi to vzalo úplně sílu, vzhledem k tomu, že jsem byl teď neuvěřitelných 6 dní doma, chtěl jsem je naplnit něčím, co mi dá zase radost...proto odskok k Surcouf.

Pro zvědavé kočka žije, ale 3 dny se mi vyhýbala, jako by věděla, co se stalo..
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od jenčik »

a tak to je škoda, vypadalo to, že už jsi z nejhoršího venku a stačí jen dodělat nástavby.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

jo jo, tak 14 dní práce a bylo by vymalováno. Neboj, po dokončení ponorky bude ještě jedna "kráva" a pak návrat na Zeppelina, jedním z důvodů je i absence sloupků, které by měly dorazit každým dnem.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

přidávám foto:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od Kuba78 »

ajaj.. ten zasah torpedem skrz obsivku do kormidelny je dost neprijemny..
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Graf Zeppelin / Angraf / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Tak je čas pokročit.

Obrázek

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“