STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od jenčik »

Kornováky mám a používám je. Spíš mě zajímalo, jestli je nějak technicky možný nýty v takovém množství a rozměru vyrobit, obarvit, retušovat. Přeci jenom - nejsem a nebudu žádnej Bakulda :)
Nicméně jsem se do toho pustil, překvapivě varainta barevný papír. Zkusmo jsem jich i pár nainstaloval a myslím si, že výsledek je celkem koukatelnej

Obrázek
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od mahdy »

Jak píšeš, řešením je barevný papír. Stačí obejít vícero papírnictví a jak vím z vlastní zkušenosti, tak v každém z nich má jedna barva pokaždé jiný odstín.
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od jenčik »

Zdravím vespolek s dalším malým postupem.
Užmoulal jsem doplňky interiéru a tím i dokončil hrubou stavbu spodní nástavby. Co se týče přesnosti, tak stěny k sobě poměrně dobře pasovaly, úprava byla potřeba pouze u přední příčky, (část posunuta o kousek dopředu - označeno na fotce) která vycházela přímo do okýnka od umývárky. Umývárku jsem ještě vylepšil o zrcadla :)

Obrázek Obrázek Obrázek

Díl 11a - podlaha nástavby jsem podlepil kartonem 1,5mm - dost se tím zpevnil celý interiér a šlo to celé lépe vpasovat do nástavby. Budku jsem celou onýtoval (cca700 nýtů) S nýtováním jsem ještě nikdy neměl tu čest se seznámit, a tak mně překvapilo jak pěkně to šlo. Výsledný dojem to doufám pozvedne a za tu práci to stálo. Možná jsem mohl použít ještě o pár čísel menší kornovák, ale co už. Následovalo přilepení stropu, bez komplikací.

Obrázek Obrázek

Z fotek by se mohlo zdát, že se nástavba trochu "houpe", skutečně tomu tak je, neboť paluba se směrem k přídi zvedá. Pokračovat budu na střeše nástavby a nějakými drobnostmi na vnějších stěnách. Co se týče dveří, chtěl bych nechat aspoň jedny otevřené, no ještě uvidíme.
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od jenčik »

Zdravim ve spolek, mám tady další postup. V podstatě jsem dokončil spodní patro přední nástavby, chybí tam jen jeden světlomet v přední části a zvonek. Podle návodu se tam někam mají ještě vtěsnat dva kusy trhacích háků, ale zatím nevím kam to připíchnu, to vyřeším později. Nezaznamenal jsem žádnou velkou komplikaci, malinkou korekci potřeboval díl 12 (krátká šikmina v přední části), ale to se dalo čekat vzhledem k tvaru.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Začal jsem se zadní nástavbou, zatím mám to co je na fotkách

Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od JoskaM »

Pěkně se to rýsuje..
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od jenčik »

Ahoj, přicházím s dalším malým postupem prací na zadní nástavbě. Zasklil jsem ta malá kulatá okýnka a přidal na ně i mřížky z drátu, nainstaloval jsem žebříčky. Nyní pracuji na armaturách - dle návodu a počtu dílů by jich mělo být celkem 6 v každé řadě, vyznačených míst pro přilepení je však jen pět v každé řadě.

Obrázek Obrázek Obrázek
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od jenčik »

Ahoj všem, obracím se na vás s malou prosbou. Tak trochu jsem si poškodil díl 14d (oválná zelená plocha na věži) Byl by někdo, kdo má model v archivu, tento díl ochoten oskenovat a poslat mi ho e-mailem? Doufám, že to není proti pravidlům. Předem děkuji.
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od jenčik »

Souběžně s dokončováním zadní nástavby, jsem se pustil do prací na horní nástavbě. Zřejmě vlivem průniku několika zakulacených ploch, zda došlo k jistým nepřesnostem v konstrukci :)
Střecha násatvby, díl 13d je v přední částí málo zakulacen. Ale co chybí vpředu v obloučku, to přebývá vzadu :) Takže stačí malinko příříznout a dopasovat. Věž svým výřezem výškově taky úplně nesedí, ale to se dá taky doladit. Díl 13c - přední část nástavby pod okny je příliš široký a v zakulacený části nesedí ani trochu, ten bude potřebovat trochu větší opravu.
Ale celkově mám z modelu pořád radost, už se objevuje světlo na konci tunelu a pomaličku polehoučku se pluje do cíle.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od jenčik »

Po delší odmlce způsobené létem se opět vracím do práce. Od posledního příspěvku uplynulo hodně vody, ale ne celou dobu jsem zahálel. Podařilo se mi téměř dokončit zadní nástavbu, zbývají tam už jen malé drobnosti - nějaké nářadí, vstup do vnitřního prostoru. Zde jsou nějaké obrázky

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a na konec mi to nedalo a zkusmo jsem nasucho sesadil nějaké hotové celky...

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od JoskaM »

Mě se to dosti libí, pěkně si s tím hraješ!
Eggy
Příspěvky: 107
Registrován: pát 21.9.2012 20:28

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od Eggy »

I mě se to dosti líbí. Na to, že je to tvoje první kocábka a polák, tak super! :o
Když to tak vidím, přemýšlím, že si tuto bárku taky pořídím. Ať se dílo daří!
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od jenčik »

Děkuji za slova chvály, potěšilo mě to.
Drobnosti na spodní nástavbě jsou nainstalovány - zvoneček, světlomet, nějaká trubka do podpalubí, strhávací háky, sekyra, zadní vstup do podpalubí, zadní otočná lafeta. Chybí tam už jen vlajka na zádi, ale ta příjde na řadu až uplně na konci.

Obrázek Obrázek

Takže vzhledem k tomu, že na horní nástavbě jsem pracoval průběžně i v létě, je včetně interiéru v podstatě hotova. Bohužel jsem byl v lepení rychlejší než focení, tak jsem nestihnul vyfotit vnitřek horní nástavby, takže aspoň takhle

Obrázek

a nakonec opět celkový pohled, včetně horní nástavby a rozpracované věže.

Obrázek
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od jenčik »

Dodělal jsme dveře u vrchní nástavby a jelikož mě tam teď čeká poměrně dost dráteničiny, tak jsme si ještě odskočil ke komínu, abych ho měl tak nějak komplet. Jelikož na modelu dělám už skoro dva roky a komín bylo to první co jsem na Stražákovi slepil (tehdy jsem si na nýtování ještě netroufnul; od tý doby pozoruju přeci jen nějaký posun ve svých možnostech :roll: ) potřeboval jsem tam dodat nýty, když už jsou všude jinde ;) Takže jsem ho onýtoval, zasklil světýlko a dodráteničil žebříček.

Obrázek Obrázek

Komín definitivně dokončen a čeká na montáž.
Naposledy upravil(a) jenčik dne čtv 22.10.2020 22:00, celkem upraveno 2 x.
jenčik
Příspěvky: 324
Registrován: ned 22.1.2012 16:01
Bydliště: Region 1866

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od jenčik »

Prezentuji malý postup na horní nástavbě a věži. Dráteničina šla překvapivě dobře od ruky, zde na fotkách nainstalované dveře, kabeláž na věž, stupně na věž a zábradlíčko

Obrázek Obrázek

na dalších obrázcích připevněná plošina na věži i se zábradlíčkem, z kterého jsem měl asi největší strach, nakonec to šlo velmi hladce.

Obrázek Obrázek Obrázek

Takže shrnuto - hrubá stavba horní nástavby + věže hotova. Vzhledem k tomu, že většinu doplňků mám už vyrobenou, tak mi papírových dílů už moc nezbývá. Ještě mě čeká nějaké to drátkování - různé antény a stožáry a brzy bude hotovo!
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: STRAŽAK - 3 / GPM / 1:50

Příspěvek od JoskaM »

Jenčíku, vypadá to skvěle, jen mi příjde to zábradlí strašně humpolácké, jestli by nechtělo použít jemnější drát...
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“