Motorový čln MO-634 + SP-5 / Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Motorový čln MO-634 / Ripper Works / 1:32 - Hotovo

Příspěvek od numi »

Souhlas. Krásná práce. Gratuluji k dokončení.
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Motorový čln MO-634 - SP-5/ Ripper Works / 1:32 - Hotovo

Příspěvek od martin1807 »

Chlapi dakujem za reakcie.:)

Po chvíľke som sa pustil aj do prívesu aby som loďku mal kde položiť. Nejedná sa o niečo zložité, no je treba dať si na niektoré veci pozor.
Začal som rámom. Tu ma prekvapilo, že nieje riešený ako dutý ( žeby boli podlepené iba vrchný a spodný) ale je celý profil plný. Bolo tak aj jednoduchšie udržať aby sa rám neskrútil. Taký zaujímavý diel je aj "kolíska" no aj tú som zlepil.

Obrázek Obrázek Obrázek

Ďalšou prácou bola koľajnica a kladky. Tu som vyrezal jednotlivé diery tak trochu pre oživenie.

Obrázek

No a ďalej som spracoval ešte blatníky, listové perá, predné koliesko a nejaké tie detaily na ráme

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zase sa udivujem aké to bude veľké.:D keď si uvedomím, že vrchný rám je ešte o dosť ďalej vzadu za kolesami. :lol: Uvidíme
Tak nabudúce ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Motorový čln MO-634 + SP-5/ Ripper Works / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Jsem rád , že jsi se pustil to přívěsu . Ten člun bude takový " kompletní " .
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Motorový čln MO-634 + SP-5/ Ripper Works / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj

ďalší malý pokrok. opäť niekoľko veľkých kusov podlepovaných na 2 milimetre a zlepených dohromady. No a potom vznikla kolíska.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nakoniec som ešte skúsil položiť kolísku na rám.

Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Motorový čln MO-634 + SP-5/ Ripper Works / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj. :P

Po nejakom čase sa mi podarilo dokončiť skúšky a tak som sa vrátil k modelu. Pomaly pridávam detaily na príves a zaujímavo to tam rastie.
Podarilo sa mi pripevnit kolísku na podvozok. Tá je sklápateľná a posuvná podpera behá po traverze. Ostáva ešte pár detailov na celku, kolesá a pohyblivý vozík na ktorý sa upevňuje samotný čln pri ťahaní z vody.

Tu sú nejaké fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Motorový čln MO-634 + SP-5/ Ripper Works / 1:32

Příspěvek od martin1807 »

Tak dnes ešte jeden postup. :lol:

Spracoval som spomínaný pojazdový vozík. Je to zaujímavá časť modelu. Oproti originálnym rozmerom vo vystrihovačke som po každej strane asi o pol milimetra zužil osky 42z2 aby mi nešli v "koľajničke" úplne z tuha.

Obrázek

Vozík som nasadil a zaistil v konečnej polohe:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Skúška či sa fakt pohybuje:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a nasadil som aj čln. Tu vzniká trochu problém keď bočné háky na lodi majú trochu užšiu medzeru a teda ich zasunutie do bočníc pojazdového vozíka je dosť ztuha, preto som sa ho pokúsil trochu roztiahnuť. Zatiaľ mi tam chýba zámok na zaistenie, čo spôsobuje, že sa loď prevažuje dozadu. Toto by mal práve ten zámok vyriešiť. ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
martin1807
Příspěvky: 427
Registrován: sob 21.1.2012 23:08
Bydliště: Medzilaborce- SK

Re: Motorový čln MO-634 + SP-5/ Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od martin1807 »

Ahoj. ;)

Tak ja mám hotovo. :bad smile: Poslednou veľkou prácou bolo dorobiť kolesá. Jednalo sa o klasické ripperacké kolesá, takže som ani problémy nečakal. Na kolesá som použil laserove dezény. No a kolesá som prilepil na podvozok.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a teraz to už bolo potrebné celé zakončiť. Nasadil som čln na podvozok a zaistil som ho "zámkom". Potom som ale zistil, že stále sa mi celá loď aj s podvozkom prevažuje dozadu. :oops:
Tip: Pre prípadných ďalsích staviteľov preto odporúčam do prednej časti podvozku, respektíve zadnej časti lode pridať nejaké závažie. Ideálne miesto nato sú zadné priestory na lodi. Ono samotná loď je tažšia vpredu.

Ďalej som ešte prilepil svetlá a VPZtku. Podľa návodu, by malo isť ešte na kolísku pár madiel, ale tie tam dávať nebudem. Takto sa mi to páči.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No a keby som mal zhodnotiť celú stavbu
Loď: Samotný čln, je veľmi pekne spracovaný a sú tam detaily, ktorými sa model pekne oživí. Hlavným problémom u mňa bola obšívka trupu lode, kde som doplatil na svoju neskusenosť s týmto typom konšstrukcie
Príves: Na pomerne jednoduchom podvozku je osadená kolíska, Je zaujímavo spracovaná konštrukčne a dosť dielov je z drôtov. Opäť je tu kopec priestoru na úpravy, kde by sa kladky mohli urobiť pohyblivé, prípadne doplniť o laná na spúšťanie. Celkovo som bol prekvapený ako pomerne malý čln týmto prívesom nabral na veľkosti.

Jediným negatívom pri tomto modely je asi tá nevyváženosť. Možno keby bol model v súprave zapojený za nejakým ťahačom tak si to nikto ani nevšimne, ale keď ja chcem mať model takto osobitne tak som v tom videl problém. Ale ako celok je model veľmi pekne spracovaný a som s ním spokojný. Som rád, že som sa rozhodol pustiť sa do neho. :P :P
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Motorový čln MO-634 + SP-5/ Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Jsem přesvědčený , že model bude vypadat dobře samotný a bude "viditelný" i v soupravě . Podle mě je důležité , že je člun na vozíku . Pokud by nebyl na vozíku tak by to chtělo nějaký stojánek .


No a abych nezapomněl , máš to velmi dobře slepené .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Motorový čln MO-634 + SP-5/ Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Super Martine,

moc moc povedené a krásně se na to kouká, líbí se mi ;)

Jakub.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Motorový čln MO-634 + SP-5/ Ripper Works / 1:32 - HOTOVO

Příspěvek od VašekS »

Pěkná práce Martine.
Gratuluji k dokončení.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“