NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od Zax »

Nautile

Mierka: 1:? (odhadom asi 1:50)
Autor:Ladislav Jakubčo
Vydavateľ: Perfekt (kniha Papierové modely-Vystrihovačky)

Tento model lepím tak trochu neplánovane, pretože som mal rozrobené síce niečo iné, ale došla mi farba v tlačiarni, keď som potreboval niečo dotlačiť tak som to dočasne prerušil a siahol po tejto ponorke z uvedenej knihy...Ponorku som si chcel ale zlepiť už dávnejšie tak som sa k tomu aspoň konečne dostal. Táto sa naviac pozrela v roku 1987 aj k Titaniku, čo je pre mňa tiež vcelku zaujímavý fakt.
Úpravy som moc nerobil, akurát som podlepil nakreslené časti na čele a znova nalepil späť, aby to bolo trošku plastické, kopula na ktorej sú svetlomety je plastu, svetlomety sú urobené na novo, tak aby mi tam vošli LEDky (tentokrát tam už bude aj predradený odpor), chcel by som urobiť podložku s kusom vraku lode a dať to celé pod modré plexi (preto tam robím aj to osvetlenie, pod tým plexi by to mohlo vyzerať celkom pekne), tak uvidím, čo sa podarí...zatiaľ foto nedokončenej ponorky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Oprava:
...pri svetlách som urobil chybu, tam kde pôvodne boli (viď foto) patria priezory, svetlá umiestnim na konštrukciu pred čelom ponorky. Foto, kde to bude už opravené dám neskôr. :wink:
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Příspěvek od Zax »

Momentálne nemám moc času, tak som aspoň prerobil čelo ponorky. V reále tam je toho podstatne viac ako bolo vo vystrihovačke, tak som urobil rám z drôtu, na ktorý som pridal ďalšie svetlá a kamery. Urobil som tiež košík na vzorky.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Příspěvek od Zax »

Ponorka je hotová, pridal som pár detailov. Urobil som ochranný rám okolo rádiolokátora, závesné oko, anténu, celé som to onitoval. Na funkčný maják s rámom som použil ledku z hrobovej sviečky, ktorá červeno preblikáva...teraz ma čaká podložka.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Příspěvek od JakubSDK »

Teda pěkně si s ponorkou hraješ ;) Teď už jen dokončit podložku, koupit 10kg pryskyřice a celé to zalít do akvárka :lol: 8-)

Moc pěkná práce a těším se na výsledek.

Ať se daří Jakub.
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Příspěvek od Zax »

Ďakujem, akvárium plánujem urobiť z modrého plexi, zalievať to ale neplánujem ;)
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Příspěvek od Zax »

Po vianočnej prestávke som dokončil poklop pod ktorým bude ponorka. Padol na to jeden fotorámik a 2 dosky na dokumenty...Nevyzerá to zle, len je to trochu tmavšie ako som čakal, takže to budem musieť vnútri trochu nasvietiť. Jedná sa ale o hlboký ponor (v prípade Titanicu to bolo okolo 4km) tak preto som volil takéto tmavšie plexi. ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Příspěvek od JoskaM »

A nepřemýšlel jsi jen o modrém světle? - jsem zvědavý, jak to dopadne - podle toho se budu inpirovat pro Bismarka!
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Příspěvek od Zax »

Skúšal som viacero farieb pod tým modrým plexi a práve modrá mi z toho vychádza najlepšie, takže tam dám asi po jednej modrej ledke do protiľahlých horných rohov tak aby to tú ponorku trochu nasvietilo, ale nesmie to byť zase moc...budem skúšať a uvidím ako to dopadne...
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Příspěvek od Zax »

Vnútorné osvetlenie je vyriešené - použil som 2 modré ledky v protiľahlých rohoch, ako tienidlo som využil pôvodné reflektory z ponorky, presnú polohu si nastavím nakoniec podľa potreby.

Obrázek

...urobil som si pár trosiek na podložku, niektoré podľa reálnych fotiek z vraku a ešte pár hlbokovodných rýb (rod chimaera). Teraz to nastriekam základovkou a potom sa budem hrať z povrchovou úpravou, uvidím, čo sa podarí...aktuálny stav:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NAUTILE /Ladislav Jakubčo/ 1:?

Příspěvek od JoskaM »

hm, to nevypadá špatně jen asi budeš plácat 3 místa do sebe, srovnané talíře a rozbitá lavička mi k sobě moc nejdou, talíře budou 100% někde v lodi, zatím co lavička bude asi někde na, nebo mimo vrak...
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od Zax »

Toto sú konkrétne fotky z vraku Titanicu a ten mal zadnú polovicu dosť poničenú, takže aj tie trosky boli rôzne premiešané. (aj keď sú samozrejme "rozsypané" na ďaleko väčšej ploche)
Určite tam ale nepoužijem všetko, vyberiem si čo sa mi tam bude hodiť, veci čo mi zostanú by som použil niekedy budúci rok, keď budem lepiť ponorku Alvin ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od JoskaM »

Myslíš druhá návštěva, vč. robota Rogera :-)
Oba modely taky mám, ale po postavení šly jen do regálu.
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od Zax »

Nevolal sa ten robot Jason ?
Tvoju stavbu som videl, aspoň viem ako to má vyzerať poriadne zlepené ;)
Dnes som si vyskúšal na tých troskách vytvoriť efekt rozpadajúceho sa (akoby tečúceho) kovu, použil som tmel v tube (ako od zubnej pasty) a vyzerá to vcelku použiteľne, ak sa mi to pravda do zajtra nerozpadne :D
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od JoskaM »

nebo Jasoň? hele nevím zkusím pohledat...
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od mahdy »

Ponorka Alvina robot Jason Josko ;)
viewtopic.php?f=19&t=3746" onclick="window.open(this.href);return false;
https://antikvariat-brno.cz/kniha/38753 ... ial-871987" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“