NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od JoskaM »

No každý ukládý v v hlavě něco jiného Roger byl jinde...důležité je že byl tak šikovný.
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 371
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od Zax »

...tak som sa trochu pohral s tými troskami, použil som tmel v tube a sprej s efektom hrdze. Ohľadom toho spreju som bol dosť skeptický, ale funguje to celkom dobre a dosť to šetrí čas. Keby to nešlo pod to modré plexi tak by sa to ešte oplatilo trochu farebne doladiť suchým pastelom. Ako piesok som použil jemné piliny z 2 dôvodov, jednak nemám taký jemný piesok a za druhé skutočný piesok je dosť ťažký, toto je ľahučké ako pierko...Na ryby som použil akrylové farby, ktoré som ešte jemne doladil suchým pastelom...sktuálny stav:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 371
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od Zax »

...tak som trochu pokročil, oporu na ponorku som urobil zo slamky na nápoj, aby som mohol tadiaľ pretiahnuť drôty od svetiel, povrchová úprava bola rovnaká ako u ostatných trosiek:

Obrázek

Dno som namodeloval pomocou hmoty, ktorá schne na vzduchu, po uschnutí som to ešte dotmelil:

Obrázek

Toto sú už fotky viacmenej hotového dna aj s ponorkou. Posyp urobený pilinami, niektoré trosky som nakoniec nepoužil, lebo sa mi tam nehodili:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Pár fotiek nafotených v úplnej tme, k navodeniu tej správnej atmosféry:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ešte pár poznámok k elektrike, celé to už mám zapojené a funguje to dobre. Vonkajšie svetlá, ktoré nasvecujú ponorku sa dajú zospodu odopnúť (spoje riešené usb konektormi) jednak z dôvodu aby sa mi dalo celé vnútro "akvária" vybrať ak by som to potreboval (vonkajšie svetlá sú pevne spojené s "akváriom" a nie s vyberateľným dnom) a tiež ich môžem takto vypínať.
Od začiatku som plánoval, že to budem napájať usb powerbankom a tu sa vyskytol nečakaný problém v tom, že ten odber je asi tak malý, že skoro všetky powerbanky sa po najakej pol minútke sami vypli a znova sa zapli až po vysunutí a zasunutí usb kábla, ale zase len na tú pol minútku...
Vyskúšal som asi 10 rôznych typov powerbankov (mám takúto možnosť) a len jeden mi ako tak funguje - aj on sa chce síce vypnúť, ale hneď sa znova zapne bez toho aby som musel vyťahovať usb kábel, takže to len tak preblikne, čo vlastne v tomto prípade, ešte pridáva na atmosfére...
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 848
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od numi »

Fakt paráda. Blahopřeji.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od mahdy »

Tak to je pecka neskutečná. Kdo by řekl v době kdy vystřihovánka vyšla, že se najde někdo v daleké budoucnosti, kdo ji takhle parádně vytuní.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od Brzdič »

Tohle se vážně povedlo. :)
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 371
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od Zax »

Ďakujem páni, som rád, že sa vám toto spracovanie páči :)
Je jasné, že ide o jednoduchší model, ktorý som si ale zámerne vybral práve pod to modré plexi, pretože nejaký prepracovaný model by tam bolo škoda dávať (drobné detaily sa tam strácajú)...v tomto prípade mi išlo hlavne o vytvorenie ilúzie hlbokého ponoru, kde vládne večná tma, ktorú pretínajú len reflektory ponorky a to sa vcelku podarilo ;)
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od Standa F. »

Skutečně působivé zpracování i fotky, paráda. Napájení powerbankou... hmm, originální nápad. Ať se daří!
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od Nafe_CZ »

Pecka! Moc se mi to líbí.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od JoskaM »

hm, dosti dobré...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od kaktusak »

To je mazec !! Ale nádherný !!
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 371
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od Zax »

Ešte raz ďakujem, takéto priaznivé reakcie som ani nečakal, každopádne to človeka povzbudí do ďalšieho lepenia. Pred nedávnom sa podobne pekne vyjadril o tomto spracovaní modelu na slovenskom fóre priamo autor modelu, čo ma potešilo dvojnásobne ;)
Na "akvárku" dorábam posledné detaily, takže som si kompletne zložený model vyskúšal pri rôznych svetelných podmienkach a treba povedať, že najlepšie to vyzerá v úplnej tme, pri plnom svetle to už nie až tak efektné, pretože to modré plexi je dosť tmavé... ;)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od JoskaM »

To jsem si myslel, tmavě modrá krabička, které to na polici nebude slušet, ....
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od Markulin »

Tak to je velká paráda!!!!! :o
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 371
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: NAUTILE / Ladislav Jakubčo / 1:?

Příspěvek od Zax »

JoskaM píše:To jsem si myslel, tmavě modrá krabička, které to na polici nebude slušet, ....
toto je v podstate pravda, pokiaľ je to vypnuté, kompenzuje to ale zapnutý stav, ktorý vyzerá ešte podstatne lepšie ako na fotkách, ktoré som tu už publikoval... Ostatne ja to mám urobené tak, že to mám kompletne vyberateľné, takže na poličke to môže byť mimo "akvária", pričom to dokážem zložiť za pár sekúnd. Finálne fotky pridám čoskoro, len čo si nájdem trochu času to nafotiť ;)
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“