IJN Nagato / Dom Bumagi / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

IJN Nagato / Dom Bumagi / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím
takže po delší době nečinnosti zde na foru, bych rád založil nové téma. Ono né, že bych nic nedělal, ale chvíli jsem si dal pauzu od druhoválečných pancéřovek a zkusil si slepit taky nějakou tu plachetnici od Shipyardu. Bohužel jakmile mělo padnout na lanoví, tak jsem se zase radši vrátil vesele k poctivému papíru.

Nicméně pustil jsem se do lodí hned dvou a první z nich je IJN Nagato. Loď tu nemusím nijak asi představovat, protože už tu jedno vlákno rozestavěné je. Chtěl jsem si zkusit taky nějakého toho naježeného Japonce, který se pyšní svoji bohatou výzbrojí a celkově jsou pro mě tyto lodě asi nejatraktivnější, ovšem neříkám, že se mi líbí jenom tyto lodě.


Nějaké technické údaje:

:arrow: Třída: Nagato
:arrow: Délka: 221 m
:arrow: Šířka: 34,6 m
:arrow: Ponor: 9,5 m
:arrow: Rychlost: 27 uzlů
:arrow: Posádka: 1368
:arrow: Letadla: 3

K samotné stavbě:

Pamatuji si jaká to tenkrát byla pecka když to vyšlo, netrpělivě se na to čekalo, a když už došlo, tak všude na forech jenom samá chlouba. Hotové modely lodí od Bumagiho jsem viděl naživo a vždy vypadali skvěle, jak sytostí barev, tak propracovanými detaily i předlohami. Takže jsem očekával přesnost a kvalitu minimálně jako od Halinského, ale bohužel, byl jsem nemile zklamán. Nevím jak u ostatních, ale já mám tři odstíny šedé, veškeré díly kostry jsou menší klidně o 1mm než by měli být ( lasery jsou shodné s kostrou se slepovánkou), obšít třeba i jedno patro nástavby vyžaduje spoustu řezání a přeměřování, aby to alespoň nějak sedlo. Takže zatím požitek ze stavby "nic moc ".

Pár příkladů:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Tady se jedná o bočnici kolem střeliště, která by měla mít tisk oboustranný. Bohužel, musel jsem si dělat novou, protože tohle nijak spravit nejde :)



Zatím jsem se pustil do zadní nástavby, nezačnu hned trupem, a to proto, protože ještě pořád nevím, jak ho budu dělat. Kostra je z hrozně slabého kartonu, a obsahuje velmi málo žeber, takže uvidíme jestli vůbec budu ponorovou část obšívat papírem. Teď k práci, trochu se na mě ty dva roky pauzy podepsaly :) přiznám se, že mám problém uříznout proužek papíru tak, aby nebyl odrbanej, nebo dostat retuš tam kam je potřeba a ne jenom všude okolo :) Samozřejmě fotky jako vždy ukážou neduhy které občas ani mé oko nevidí. Ale ještě pár dílků a ono to zase půjde ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím vše.
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: IJN Nagato / Dom Bumagi / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

hoj

Lepíš rozdílná vydavatelství / "že by dobrodružná povaha?" /

Reporty hodně dobré / bohužel je jich málo /

Výsledky Tvé práce jsou skvělé !!! / nic do závorky /
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“