Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:200 Hotovo

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
SZKUTNIK
Příspěvky: 1
Registrován: pon 20.8.2012 22:05

Re: Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:20

Příspěvek od SZKUTNIK »

Ahoy!
You glue this model wonderfully. I am under the impression :shock:
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:20

Příspěvek od numi »

Możesz także pisać po polsku.
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:20

Příspěvek od Koti »

Szkutnik: Ahoy, I am sorry for so late respons. Thank you, it is nice hear it from publisher, but I still need improve my skills a lot....

Hornet
Po dlouhé přidávám menší postup. Na stavbu jsem se uplně nevykašlal, jen jsem na jaře dočasně změnil kategorii a měřítko - Architektura 1:1 - tak mi teď na nic jiného nezbývá moc času.
Zhotovil jsem čtyři 28mm komplety. Základem jsou papírové díly z modelu, které jsem si upravil. Hlavně jsou soustružené, část detailů (mířidla, držáky zásobníků, sedačky) jsou z leptu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:20

Příspěvek od Koti »

Poslední rok už zase začínam mít pomalu čas na modelaření a postupně vytahuji různé kostlivce. A přišel čas reinkarnovat i tohle vlákno. Takže po třech letech, dvou stěhováních a jedné rekonstrukci domu.....

Hornet
Tady ještě chybělo dodělat různou drobotinu. Pár F4F na přední část paluby, 5" děla a dálkoměry. Ve vystřihovánce jsou nesprávně dálkoměry MK 51, správně mají být MK 44. Ty jsem naštěstí dostal od autora modelu, který je připravoval pro svůj nový projekt - USS New Mexico. Pak přibyla dvě ráhna na zádi, nějaké průvlaky, složené schůdky a hadice na tankování....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A můžu hlásit HOTOVO.
Tady je pár fotek hotového modelu, časem se mi to snad podaří nafotit na nějakém lepším světle.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zpětně můžu říct, že se jedná o jeden z nejlépe zpracovaných modelů co mi přišel do ruky. Jako plusy bych určitě zmínil kvalitní papír různé tloušťky (tlustší na potah, tenčí na drobotinu), oboustranný tisk, dobře pasující díly - potah a všechny větší celky seděly, problém byl párkrát umístit drobotinu na kterou nebylo dost místa. Minusem může být občas méně podrobné zpracování, detaily se ale dají poměrně bez problému vytvořit z bohaté zásoby "zapas koloru".

Tak a na oslavu si pustím Třicet vteřin nad Tokiem....

Mogador
Aby to Mogadoru nebylo líto, dostal zbytek výzbroje - torpédomety a 138 mm děla. Tady jsem jako obvykle bojoval s papírem, ten od Modeliku mi prostě nesedí, třepí se, láme se, loupe se.....

Obrázek Obrázek Obrázek

A pár detailů....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:200

Příspěvek od Koti »

Ahoj všem,
tak přišel čas tohle vlákno pomalu uzavřít. Na podzim jsem dokončil i Mogador. Koukal jsem, že je tomu již pět let co jsem začal. :lol:
Taky jsem zjistil, že mam problém modely této velikosti někde pěkně nafotit. Dřív jsem měl doma vybrané pěkné místo s jednolitým pozadím, kde za správného počasí a ve správnou denní dobu bylo poměrně pěkné světlo. To se mi teď po přestěhování poněkud nedostává, tak jsem začal laborovat s různým nasvícením a nakonec vybral nejpoužitelnější snímky.....

Mogador
Když tenhle model zhodnotím zpětně, tak se to celkově lepilo poměrně dobře. Většina dílů seděla, případné chyby nebyl problém upravit. Jako hlavní negativum bych viděl zvolený papír, který se při ohýbání láme a u drobných dílů třepí. Mizerná kvalita papíru vynikla hlavně ve srovnání s výborným papírem použitým u Hornetu. V návodu také chybělo umístění některých drobných dílů - to jsem musel doladit spolu s některými detaily podle monografie. A tady je pár finálních snímků:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Hornet
Taky jsem se ještě pokusil vyfotit pár detailů Hornetu. Není to žádná hitparáda, občas to vytahuje retuš, jindy to zase některou chybu schová ;) Na živo byl model k vidění na podzim v Dubenci.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A na závěr jedno společné foto
Obrázek
Naposledy upravil(a) Koti dne stř 14.2.2024 10:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:200 Hotovo

Příspěvek od pietro127 »

čistá fantázia , krásne zlepene modely . Gratulujem
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:200 Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

Mogador je fakt parádní a letadlovka ti rozhodně ostudu dělat nebude. :)
Uživatelský avatar
Jezek
Příspěvky: 58
Registrován: sob 28.1.2012 22:41
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:200 Hotovo

Příspěvek od Jezek »

Krásná práce. :)
Hornet "ale" v 1:300 mám koupený ... tak jsem zvědavý jak se sním v budoucnu poperu, ale obávám se že ne tak krásně :?
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:200 Hotovo

Příspěvek od Koti »

Díky pánové ;) . Hornetu se neni třeba bát, lepilo se to opravdu pěkně, hlavně ta zásoba rezervní barvy z které se dalo ledacos opravit či doplnit byla opravdu luxusní.
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:200 Hotovo

Příspěvek od Vojta S »

Gratulace, krásná práce!
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:200 Hotovo

Příspěvek od kaktusak »

Ano v Dubenci jsem model viděl na živo . Krásně slepený model .
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“