Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:200 Hotovo

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Aki »

vypadá to parádně :) co se týče lanoví - nezkoušeli jste to někdo z vlasů? je to tenký, pružný... jen na to odchytit tu správnou babu :D
Uživatelský avatar
Thaxim
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 17.8.2017 14:24

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Thaxim »

Aki píše:vypadá to parádně :) co se týče lanoví - nezkoušeli jste to někdo z vlasů? je to tenký, pružný... jen na to odchytit tu správnou babu :D
k těm vlasům: vím od mojí drahé polovičky (je kadeřnice), pokud by to vážně někdo chtěl zkusit, dají se prej na aliexpresu objednat vlasy na paruky, údajně mají "asiati" jiný typ vlasů, a měli by být pevnější :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od JoskaM »

Naprd, krásná brunetka (kolegině) mi darovala opravdu dlouhé pevné vlasy. Trochu pružné jsou, ale nemají moc rády barvení a velice rády praskají. Zkoušel jsem na tuším na S-100 a pak na letadlech, kdysi dávno, darované od sestřenky, taky brunetka s vlasy až na ...dolů (O brunetkách píšu, protože blondýnky mají vlasy tuze jemné - a neměl jsem zdroj blondýnek)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od JakubSDK »

Jen se vlasy budou napínat a smršťovat podle změny vlhkosti vzduchu a asi bych šel cestou koupě gumových nití nebo modelového lanový ;-)

Jakub.
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Koti »

Ahoj a díky za ohlas. Abych přislpěl do debaty, tak lidský vlas jsem používal na antény letadel, je trochu vidět třeba tady

Obrázek

A je to přesně tak jak píše jakub, délka se mění podle vlhkosti, takže občas se něco prověsí, u jiných to občas utrhne anténu.... ale na takhle malé kousky to ještě docela jde, na lanoví už by to mohlo dělat problém. Jinak pro Josku: Používam špinavý blond vlasy (odborně tzv. pochcaná sláma) z vlastní hlavy ;)

Umělé vlasy jsem zkoušel taky, nejsou špatné, ale ty co jsem měl byly docela tuhé. Použil jsem je na zábradlí u Mogadoru

Obrázek

Propínal jsem je pájkou, ale občas to mělo snahu křivit sloupky, zvlášť v ostřejších ohybech na nástavbě. Ty umělé vlasy se jmenovali myslim kanekalon, ale vyrábí se toho hrozně druhů....
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

a co zkusit, rozpletený síťový kabel (LAN) , tzv. licnu.
jednotlivá vlakna mají 0.1 mm a pěkně se tvarují.
Nebo je to moc. Silné ?
Routeq88
Příspěvky: 2
Registrován: pát 9.11.2018 22:02

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Routeq88 »

For lines, and antena am using this:

https://allegro.pl/listing?string=ni%C4 ... o-1-1-0313" onclick="window.open(this.href);return false;

PZDR
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Koti »

Ahoj všem. Ještě k napodobení lanoví
Nafe_CZ: Tenké drátky jsem viděl použité na antény. Mě to přišlo hodně křehké (dráty se snadno uvolnily) a když jsem to jednou zkoušel, tak pro mě bylo nemožné udělat delší kus drátu rovný.
Routeq88: Thaks for recommendation. I used similar lines (originaly mean for artificial fly) as a imitation of ropes. But it was larger, this fine could be good for antennas....

Hornet
Poslední dobou jsem na lepení neměl moc času, a od květně do srpna asi nebudu mít vůbec žádný :( Okurková sezona už je zase tady :twisted:
Dal jsem dohromady zase nějakou tu drobotinu, jeřáby a čluny. Všechno sedělo, občas jsem si nějaký detail upravil (kladky, háky...) a snažil jsem s vyřezat maximum vzduchu. A tady jsou fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Koti »

Hornet
Jedna malá seriová výroba. Oproti originálu jsem doplnil výplet a dřevěná pádla od model-hobby. S výsledkem moc spokojený nejsem, řezání drobotinu z kartonu neni uplně moje parketa....

Obrázek Obrázek Obrázek
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Koti »

Ahoj všem,
léto končí a tak jsem se zase vrátil k modelářskému stolu.....

Mogador
Na rozcvičku jsem si slepil zbytek nástaveb a nějakou tu drobotinu na Mogadoru. Neni to nic moc, stále bojuju s papírem, který mi prostě nesedí. Zvlášť u malých dílů se to třepí, rozvrstuje, láme :x
Jinak zábradlí je opět od Kartonmodels, hlavně na AA jsou soustružené od GPM. A tady je pár fotek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Koti »

Mogador
Ahoj všem,
nastrojil jsem stožár. Takových sprostých slov už jsem dlouho neřek, ale nakonec se to v rámci možností podařilo. Rozmístění antén a lanoví jsem si oproti nákresu ve vystřihovánce upravil dle dostupných fotek a trochu zjednodušil.

Obrázek Obrázek Obrázek
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Koti »

Hornet
Takové malé Deja vu, po roce a půl jsem začal pracovat na zbylých 7 Mitchellech....

Obrázek
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Koti »

Hornet
Ahoj všem,
konečně jsem dodělal zbylých sedm B-25. Oproti první serii jsem přidal ještě anteny a pitotku. Tady je pár fotek výsledku

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A na závěr jedna kolektivní

Obrázek

Tak ještě pár letadel, nějaká ta hlavňová výzbroj a trochu drobotiny..... A třeba to i někdy dokončím 8-)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:20

Příspěvek od Nafe_CZ »

Moc pěkné, co jsi použil na antény zas vlas ?
Jinak pecka.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:20

Příspěvek od JoskaM »

Tedy klobouk dolů, moje trupy Theodorů raději nebudu z blízka fotit, desetinové rozdíly dělají nehezké přechody. A to si hodně pomáhám vnitřníma chlopněma...
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“