Mogador / Modelik / 1:200 + USS Hornet / Szkutnik / 1:200 Hotovo

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Jezek
Příspěvky: 58
Registrován: sob 28.1.2012 22:41
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Jezek »

Krása.... není co dodat!
Už se těším až se v budoucnu do tohoto modelu taky pustím , ale já v 1:300.
Akorát se bojím že to nebude v takové krásné kvalitě jak ty :)
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Koti »

Jezek: Díky, ale ještě mam hodně co zlepšovat... Modelu se nemusíš bát, kvalitní papír a tisk dost zvedají kvalitu výsledku 8-)

Hornet
Zapracoval jsem na segmentu 15, což jsou lávky kolem letové paluby. Lepilo se to poměrně pěkně, ale je třeba vše předem vyzkoušet a případně lehce poupravit, aby to sedlo přesně na místo. Přece jen se tu sčítají všechny chyby z přechozí stavby. Je dobré si pohlídat podlahu u "bočních kajut" umístěných pod převisem letové paluby, aby odpovídala obrysu paluby nad ní a neměla šikmé stěny. Taky umístění některých vzpěr pod lávkami vychází do okem či průchodů a je třeba je posunout, podpěry pod oblinou na zadním konci letové paluby je třeba seříznout, aby se pod ně vešla lávka. V laserových doplnňcích chybí zábradlí pro čtvery schodiště - vyrobil jsem je z drátu.
Podle fotek doplnil pár dalších vzpěr a výztuh, na levé části přídě pak jednu krátkou lávku a jakousi budku (asi šmajchlkabinet) s anténou. Taky jsem doplnil krátké schůdky (celkem 21 ks) do vzhodů na galeri.
Na palubě je položen základ ostrova, který náleží k předposlednímu segmentu ve stavbě, a to číslu 16. Práce na něm ale ještě bude jak na kostele.
A tady už jsou fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Koti dne pon 18.2.2019 22:21, celkem upraveno 1 x.
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Koti »

Hornet
Pokračuji na nástavbě.... Oproti modelu jsem dopnil "rantly" na plné zábradlí. Neni to uplně ono, ale líp se mi to nepovedlo. Zkoušel jsem i nakloněné, jak by měly dle originálu být, ale ty dopadli dost hrozně.
Dále jsem zkrátil všechny tři schodiště v zadní části nástavby o dva schody a upravil i délku zábradlí. Jinak by se nevlešla.
Poslední úpravou bylo zkrácení malé lávky na pravé straně můstku a vynechání schodiště, keré u ní podle fotek nebylo....

Obrázek Obrázek Obrázek

Udělal jsem i jednu botu - umístění vzpěr mezi můstky se schodišti v zadní části nástavby. Mají býv vpravo, já je mam vlevo. Zjistil jsem to pozdě a trhání by udělo hroznou paseku.... A čístota taky vzla dost za své :oops: Nejhorší je flek na vnitřní straně zábradlí na střeše můstku, nedával jsem pozor a hned se to přilepilo vedle. :x Zatím to nechávam uležet, pak to asi zkusim ještě zamaskovat.

Obrázek Obrázek
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Koti »

Hornet
Další postup na nástavbě... Přibily různé antény, stožáry atd. Ještě sem tam něco chybí. Antény střeleckých radarů a SC radaru jsou z leptů od Eduarda, ostatní je vlastní produkce. Vlajka u modelu neni, tak jsem okopíroval vlajku od jiného modelu s +/- odpovídající velikostí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Brzdič »

Moc pěkná práce. :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od JoskaM »

Vypadá to velmi dobře!
Uživatelský avatar
Jezek
Příspěvky: 58
Registrován: sob 28.1.2012 22:41
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Jezek »

Krása..

Prosím tě co používáš na to lanoví ?
Díky
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Krejcak »

Krásná práce, vypadá to opravdu super a je to velmi inspirativní
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Koti »

Ahoj a díky za ohlas :)
Na lanoví jsem použil tuhle elastickou niť:
https://www.uschivdr.com/products-in-detail/rigging/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mám tu prostřední (Fine, 0,02mm). Pracuje se s tím krásně, ale ta cena neni uplně malá.... Na stránkách výrobce 10,5 Eura + poštovný dalších 11.
Tak jsem ji nakonec objednal tady: https://obchod.valka.cz/product_info.ph ... 1-48-002mm" onclick="window.open(this.href);return false;
Možná jí budou mít i někde jinde.
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 848
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od numi »

Škoda že jsi se zde nezeptal. Určitě by se pár lidí přidalo a poštovné by bylo malé.
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Koti »

Mě ten německý eshop tenkrát dost naštval - mají tam totiž, že standartní poštovné do Čech je 6,5 Eura. Řeknu si to jde a zkusim to ověřit. Když ale dám zboží do košíku, tak to nic nezapočte (píše to, že poštovné bude započteno během objednávky). Tak vyplnim objednávku a stále nic. Až když dám odeslat objednávku a přesměruje tě to na Paypal k potvrzení platby, tak se dozvim že poštovný je 11 Eur. Když tam ty špulky dam dvě, tak to započte 14 Eur... :x Dál jsem to nezkoušel a nic neobjednal, tenhle příštup je mi dost proti srsti. Třeba by se s nima dalo při větší objednávce domluvit, ale já už na to neměl náladu.
No a pak jsem sháněl něco v tom českém eshopu a na tohle tam narazil, tak jsem to přihodil...
Fattal
Příspěvky: 35
Registrován: úte 19.2.2013 19:15
Bydliště: Parýž

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Fattal »

Horneta máš fakt luxusního, je to krásná stavba, lůbí sa mně to ;) Každopádně díky za tip na tenké lanka; používám něco od poláků, ale to je podstatně silnější a občas je to už na hraně použitelnosti... :(
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Markulin »

Na toto vlákno se vždycky rád podívám. Parádní stavba ;)
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Shagrath »

Tak lodičkám vůbec nerozumím, ale tohle je zpracované naprosto famózně! Těším se na každý příspěvek.
Koti
Příspěvky: 62
Registrován: úte 29.8.2017 7:04

Re: Mogador/Modelik/1:200 + USS Hornet / Szkutnik /1:200

Příspěvek od Koti »

Ahoj všem a ještě jednou díky za reakce!
Fattal: Tu bílou poslkou nit mam taky, a je to jak píšeš: na tohle je už moc tlustá a navíc je hranatá a ne kulatá. Já jí používal na letadla 1/33, na to je docela dobrá.....

Hornet
Menší pokrok na nástavbě a snad už finální podoba. Doplnil jsem různou drobotinu: světla, semafory, rozvody.... Něco ve stylu najdi sedm rozdílu oproti předchozímu příspěvku ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

K tomu jsem ještě dodělal pár "krabiček" na palubu

Obrázek Obrázek

Pak bych měl jeden dotaz na zkušené lodičkáře, případně kohokoli kdo má si nechal vyrábět vitrínu: Začínam řešit nějaké finální uložení a chtěl jsem se zeptat, jak jste řešily kryt (moje představa je dřevěná deska + akvárko). Zajímal by mě materiál (plexi x sklo a případně tloušťka), a kolik jste tak nechávaly mezeru kolem modelu. Budu rád i za doporučení nějakého schopného výrobce. Hádám, že když přijdu do sklenářství, tak mi něco poradí, ale nechci jít uplně na slepo....
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“