Admiral Graf Spee 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
vosy
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.11.2017 14:02

Admiral Graf Spee 1:200

Příspěvek od vosy »

Tak po 20ti letech jsem se dal zase na modelarinu bitevnich lodi 1:200 :D.

Rikal jsem si ze si vyberu mensi lod abych ji zvladl dokoncit a udelat na ni nekolik zacatecnickych chyb :D.

Budu rad kdyz mi napisete jak by jste neco udelali lepe nebo jinak :) , dix.



Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) vosy dne pát 8.12.2017 18:37, celkem upraveno 2 x.
vosy
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.11.2017 14:02

Re: Admiral Graf Spee 1:200

Příspěvek od vosy »

Obrázek

mno vyhlazenej ponor, na jednicku to asi neni ale nejhur to taky nevypada na to ze to je poprve :D ted to jen oblozit ponorem.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Admiral Graf Spee 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Zatím dobrý, hlavně vytrvat.
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Admiral Graf Spee 1:200

Příspěvek od Vojcek »

pěkný trup uvidíme co zbytek lodi :-) budu sledovat :-)
vosy
Příspěvky: 16
Registrován: ned 26.11.2017 14:02

Re: Admiral Graf Spee 1:200

Příspěvek od vosy »

Taaak :D to byla sranda.
V první řádě musí smeknout všem co umějí dělat ty miniaturní detaily bez ožvejkání umatlání a ztráty barvy :D, mě stačily kotvy a byl to mazec :D

Pár poznatků nebo otázek.
- zaráží mě že stojánek na model ma na každé straně 5mm mezeru
- na přídi jsou erby, na fotkách modelu jsou vykresleny, ale na vystřihovánce erb vykreslený neni :(
- jaké barvy použít na doretušování okraje papíru, dokresloval jsem to fixou ale nic moc :D
- jak se vám daří dělat ty titěrné detaily? víte o nějakém videu kde nastudovat nějaké techniky?




Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: Admiral Graf Spee 1:200

Příspěvek od muf10 »

V lodích nejedu jen Cleopatru o pár řádků niž.
Na retuš vodovky tempery v takovém rozsahu ale lépe namíchat odstín z vodou ředitelných akrylátů pro plastikáře do lahvičky.
Malé detajly vhodný nožík skalpek s ostrým úhlem břitu a vypíchat spíš než vyřezat.
Jo a modelářskou podložku na řezání.
Jak to dělá třeba Bakulda to ví jen on a většina nechápe. :shock:
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: Admiral Graf Spee 1:200

Příspěvek od Vojcek »

a už jsem okoukal rýhuj z rubu dílů ne z lícové strany kde je kresba ohyb pude udělat stejně ale neudělá se ti škaredá mezera kterou by jsi musel retušovat ;)
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: Admiral Graf Spee 1:200

Příspěvek od kiwiisek »

Je to už hodně dlouho , co jsem GS lepil , ale mám dojem , že sis řádně zkomplikoval stavbu trupu , anšto jako první měla přijít na řadu červená část obšívky pod čarou ponoru a až potom vršek....černá vodoryska měla schovat červenej polep....
A jelikož jsem udělal trup stejným způsobem, jako Ty , tzn. , že jsem ho vybrousil hezky dokulata, tak se Ti teď stane , že uprostřed polí se Ti bude díky rádiusu červený díl "houpat" a na žebrech Ti bude odstávat....esi si rozumíme...
Přitom jsem koukal na místní elitu , jak mezi žebra lepí stovky pásků z kartonu a říkal jsem si , chachá...takový práce navíc , když to jde udělat z polystyrenu na první dobrou....jeje , to jsem se spletl....ono to z polystyrenu jde , když to chceš stříkat....ale pokud Ti má sednout papírová obšívka , tak je nutný mít plochu mezi žebry rovnou a ne bombírovanou...
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Admiral Graf Spee 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Kiwiisku, mají pravdu - červená nejdříve, pak teprve bočnice lodi, ale vosy neházej trup do strniště....

Zatmel spáru u čumáku, a ten krásný trup prostě jen stříkni na červeno a máš po ptákách,

Co se týče výplně trupu zkusil jsem:
stavební pěnu, polystyren, pásky kartonu ale i celé desky, psalo se tu i o aranžovací hmotě, já ji ale moc nevěřím,
Někdo si i vzpomene na KRM - a jeho Ludsowa ten jel drze a úspěšně s vlnitým karton, ačkoli tu všichni psali, že to prostě nejde! 8-)

Ale jak píše kiwiisek, je při velkém prohnutí je to problém proto jsem vždy dodržoval pravidlo, aby vznikla mezi žebry rovina, nebo - když bylo tvarování opravdu nutné, rozstřínout pásek potahu na více další část (spoje pokud možno v dolní části trupu) nebo zkusit papír trochu namočit a pak ho pasovat na bombírovou část -chce to trochu zkoušet - a počítat s pár nezdary.

Složitější tvary ponorek jsem si tvaroval bokem třeba 3-4 části, a zkoušel jsem je opakovaně na kostru kterou jsem přibousil, dolepil, aby byla správně konkávní i konvexní, prostě akorát.

Tak se nenech otrávit, kup vodovky, nebo písni ježíškovi (určitě na nich nešetři, koupil jsem za 20 u vietnamce - a ty jsem vodou nerozmydlil ani za hodinu) a k tomu temperky ať můžeš doplňovat prázdné kalíšky. uvidíš, že výsledek bude úplně jiný.
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: Admiral Graf Spee 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Tak na youtube pár videí najdeš, ale ono je to nakonec vždycky o vlastním přístupu.

Malé dílky - obecně platí: Rozvrstvit, skalpelem hezky v klidu a hlavně beze SPĚCHU vyříznout, vypíchat, při lepení lepidlem šetřit, mě se osvědčilo lepidlo ředit, retušovat hrany před lepením, někdy i po, a o tom je už ta intuice, zkušenost, vlastní pocit, FIXY hodit do kamen a pořídit si kvalitnější jemné štětečky + obyčejné vodovky a tempery, 2x či 3x prohlížet a přemýšlet, jak bude dílek vypadat po dokončení, nebát se ofotit si daný kousek a říznout nanečisto, když si nejsi jistý, mít klid a pohodu, při ruce nejlépe PLZNIČKU.

Asi ve stručnosti tak. :-)
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“