Kursk K-141 / FLY Model / 1:100

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kursk k-141

Příspěvek od kaktusak »

Já jsem teda plnič nepoužil a jel jsem rovnou tím " gumovým " sprejem a myslím že ten povrch nevypadá zle . Nic méně plnič nemůže rozhodně uškodit .
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: Kursk k-141

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím. Právě dokončuji tuto šmikajdu a mám docela dilema . Mohl by mi někdo poradit či vložit odkaz na nějaký obrázek jak byl kursk nabarven??? Našel jsem docela dost fotek ale nikde není spodní část celá červená!?!?! Už jsem z toho docela hyn . Někdo to postaví se spodní částí červenou a někdo zase jen s tou přední částí. Fakt už nevím ale nejraději bych se zatím přiklonil k tomu že červená byla zespodu jen ta přední část. Pokud v tom má někdo jasno tak předem díky za info. Zdeněk.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kursk k-141

Příspěvek od kaktusak »

Já jsem se při stavbě taky rozmýšlel ,ale nakonec rozhodla tato fotka kde se zdá že je ta spodní plocha celá červená .

Obrázek
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: Kursk k-141

Příspěvek od Zdeněk »

Díky moc za foto. Já jsem našel foto z druhé strany a mě to připadá jako spíš špína než nátěr tak asi udělám červený jen předek. :? Zkusím ještě hledat,Přesto díky ,Zdeněk.

Obrázek



Pořád na ko koukám a připadá mi to jako bahno a proč by to natírali když by za chvíli byl nátěr pryč. No ono v rusku je všechno možné :)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Kursk k-141

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,
zde je to celkem patrné že byla červená ;)
https://battlemachines.files.wordpress. ... k-1861.jpg

Ať se ti daří Jakub.
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: Kursk k-141

Příspěvek od Zdeněk »

No super !!!!!!!!!! A mám to vyřešené !!!!!! Moc děkuji. Zdeněk.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Kursk k-141

Příspěvek od JakubSDK »

;) ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kursk k-141

Příspěvek od kaktusak »

Teda Kubo kde jsi to vyštrachal . Klobouk dolů . Ted je to jasné .

Podle fotek to ted vypadá , že jim ta červená moc nedržela a hodně brzo opadala . Proto to vypadá jako špína . Je to teda jen můj pocit .

Zdeno hlavně jsem dej fotky jsem zvědavý jak se ti Kursk povedl .
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: Kursk k-141

Příspěvek od Zdeněk »

Ok . Jak to bude nafotím a hodím sem nějaké foto. Nechtěl jsem zakládat nové vlákno ani se nikomu nabourávat do jeho vlákna ,jen jsem potřeboval poradit s tím spodkem. Ta fotka je super určitě pomůže více lidem ,tak zatím a patlu zdar ,jdu vyrábět ty čtverééééééčky ....moc a moc jich bude :):)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kursk k-141

Příspěvek od JoskaM »

Nemyslím, že vydržela, ale matička příroda se stále snaží dokazovat že je to její prostor, tak se snaží hned ulpívat na všem co jí přijde pod spáry, i přes krátkou službu a ještě ve studených vodách se na bocích usazovaly řasy a jiná havěť a když ji tahali ze dna tak ji nikdo neumyl. 8-) k tomu uschlá sůl, to vše sleje vše do jedné "špíny"
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: Kursk k-141

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím všechny . Mám zase dilema s tím že někdo udělá vnitřek raketového sila červený a někdo zase černý!?!?!? Němáte někdo tušení jak to bylo? A ještě jednu otázku bych měl ,zřejmě na Kaktusáka ten už to má zažité. Podle jeho fotodokumentace nastříkal vrchní barvu na věž a vrata na sila ještě před nalepením na trup . Pak nasříkat celý trup a nalepit teprve věž ? To se mi moc nezdá asi bych to zapatlal. Spíš bych se přiklonil k verzi nalepit vše na trup (mimo těch vrat na sila) ,zamaskovat okynka a vše potřebné a celé to nastříkat. V lakování mám praxi cca 12 let takže vím že finální lakování bude bud super a nebo to model potopí rovnou na dno :):) A nebo taky nad tím moc přemejšlím :):) Díky za info Zdenek.
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Kursk k-141

Příspěvek od rybak »

Jak říkáš, moc nad tím přemýšlíš. Podle obrázků na googlu byl spodek červený, časem barva opadala a byl černý. Zvol si co uznáš za vhodné.
Vnitřek bych volil červený, vypadá to rozhodně lépe.

https://network.bellona.org/content/upl ... f1421.jpeg" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kursk k-141

Příspěvek od kaktusak »

Zdeno ta fotodokumentace trochu klame . Finální barvu ( mám ji od Josky nick:joskaM ) jsem stříkal až po nalepení všech kostiček a čtverečků . Bylo to až na závěr . Ale čtverečky jsem řezal z černého papíru , proto se zdá , že jsem to lakoval před nalepením .
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: Kursk k-141

Příspěvek od Zdeněk »

Díky za info. No to jsem pochopil že barvu jsi nastříkal až po nalepení kostiček ale tu věž jsi měl mimo trup . Ten si stříkal zvlášt a pak nalepil věž. Toho se bojím že bych to opatlal okolo.:) Nicméně už jsem se rozhodl že to nastříkám še vcelku ( mimo vrat na sila) . A co se týká těch sil tak určitě červená ale myslel jsem vnitřek okolo při otevření bočních vrat. Ale našel jsem fotku kde je to vše tmavé tak to nějak dopadne. Ted finišuju s kostičkama a vážně už je mi z toho nanic :) A to jsem si myslel že kursk bude odpočinková stavba . Až dolepím nekonečné kostičky tak sem hodím nějaké foto. Zatím patlu zdar.Zdeněk
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Kursk k-141

Příspěvek od kaktusak »

Zdenku velká omluva . Já jsem už zapomněl jak jsem to vlastně dělal :oops: . Musel jsem si zpětně projít svoje vlastní vlákno , abych si oživil vzpomínky . Je to už nějaká doba co jsem to lepil . Věž jsem si nastříkal samostatně a pak jsem ji přilepil na nastříkaný trup . Ted jsem si uvědomil , že všude tvrdím , že lepím čistostavby a tohle je vlastně kompletně přebarvovaný model .
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“