Königsberg / MODELIK / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

pidrman
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 17.10.2013 9:29

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od pidrman »

Jakož to 3D modelář jsem si už vycvičil trpělivost ( zde jsem ji otestoval ) :-D tak to dotáhnu :-)
pidrman
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 17.10.2013 9:29

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od pidrman »

Zeptám se, jakou elastickou nit používáte na to zábradlí ? projel jsem internet, ale nikde jsem nenašel nic tak tenkého.

Nebo třeba chemlon ?

Co se týče drátků, tak jsem něco našel zde http://eshop.modelcz.cz/product.php?id_product=311" onclick="window.open(this.href);return false; , objednal zaplatil, ale týden se mi nikdo neozval ( ani žádný potvrzovací email ), tak doufám, že jsem nenaletěl !
Uživatelský avatar
oliver
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 22:12
Bydliště: často bouraj politici

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od oliver »

Zdravím.
nitka modelarska elastycna po polsku ;)
Ke koupení na výstavách, nebo přes numiho, když pořádá sběrku. Mám za to že ji měli na vystřihovánkách cz.
Drátky používám z traf.
Zábradlí kupuji z papíru na výstavách nebo přes numiho ve sběrce.
oliver
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od Aki »

a nebo to chce klofnout nějakou dlouhovlasou babu a sem tam jí nenápadně vyškubnout pár kadeří :D já v případě potřeby škubu vlasy vlastní :D
pidrman
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 17.10.2013 9:29

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od pidrman »

:-D :-D :-D

Díky moc za rady :-) Niť jdu objednat.

Ale kdyby jste mě viděli, tak pochopíte, že bych neměl délku vlasu ani na sloupky :-D
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

ta nit se ti nebude hodit, odkud jsi? možná bych měl nějaké tenké drátky z cívek...
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od SKY »

Dratky z civek jsou nej.
pidrman
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 17.10.2013 9:29

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od pidrman »

Já jsem ze Žatce, jinak jsem našel nějaký šedý drátek po dědovi ( 100% to je z cívky 0,14 mm ) ale to mi přijde zase moc tenké, musím zkusit různé průměry.

Drátky se dají lépe tvarovat, ale chce to asi kombinaci obou, jak drátky, tak i niť.

Honza
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

zatím jsem dráte nenašel, mám ho před očima, kde je nevím.

0,14x200 je přibližně 30 cm v reálu, takže OK,

Další možnost je drátek z kabelu HDD, v jednom je jen jeden, měkký měděný - asi 0,2 ty jsem používal já nepamatuji si už...a pak je tam svazek, nejsem odborník na PC, dostávám je od bratra. Klidně ty své dva vezmi a smotej je, naznačíš tím, že je to lanko. To jsem také dělal.
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od Váša »

Ahoj, dle mého názoru je nejlepší na zábradlí toto : http://www.kartonmodels.cz/cs/home/787- ... ictvo.html" onclick="window.open(this.href);return false; máš to přímo i na německé lodě, já když dělal King George V tak jsem použil ty klasický sloupky, protože angláni to tak měli. Protáhni těma očkama sintetickej vlas ( já vždycky koupil bárbínu v hračkárně s co nejdelšíma vlasama ) má to průměr reálnýho vlasu, ale dá se teplem vypínat, takže práce s ním je fakt suprová. To je co se týče obvodu paluby. No a na pevné zábradlí ( v reálu ocelové ) které se vyskytuje spíše na nástavbách, to bych udělal z drátku max 0,15mm. Vím že 0,2 se taky dá, ale už to není ono. Já jsem volil variantu koupených leptů, protože podle mě je to nejpřesnější a nejčistší varianta, nikdy se mi to z drátků nepovedlo tak čistě. Ale od toho jsou tu už jiní odborníci ;)

Ať se daří

Váša
pidrman
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 17.10.2013 9:29

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od pidrman »

Tak zas o kousek dál, nástavby mě baví :-) vyhraji si s tím :-) Sice to není TOP, ale celkem spokojenost. Občas nějaká nepřesnost, ale to asi mou rukou, přeci jen je nástavba v pohodě, jen systém stavby je takový mně nevyhovující, nedokážu to popsat, ale nástavba nemá žádný díl z kartonu, tak to krájím a vkládám podle uvážení.

Retuš není na 100% celé to musím projít. ještě je na tom dost práce. kde to půjde, tak udělám plastické dvířka + otevřené okenice, okna zkusím začernit, ale na to ještě nemam odvahu :-))))

Hlavně jsem musel vytisknout správný odstín té šedé ()celou A4 ), veškeré ochozy jsou pouze z jedné vrstvy nepodlepené :-( Spodek by měl být podle tvůrce bílý, tak jsem vše podlepoval v odstínu šedé a zpevňoval. No děs :-) Vše vyřezávám dvakrát .

No tady jsou fotky.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od pietro127 »

vyzerá to pekne ;) hold tie lepty robia svoje :) len tak ďalej
pidrman
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 17.10.2013 9:29

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od pidrman »

Tak zase o kousek dál.

přední komín, zatím jen hrubé lepení. Teď vidím, že 0,5 mm plastová tyčka je docela hodně :-( No posuďte sami, na druhou stranu je to prcek ( ten komín )

Obrázek Obrázek
pidrman
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 17.10.2013 9:29

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od pidrman »

Tak jsem zkoušel dělat antény. Teda je to masakr, vše se kroutí a pruží. trošku se mi prohla horní hrazda, ale už na to prdím, je to tak trochu na prášky :-D :-D

Jak mi VÁŠA poradil, tak jsem si od mé sestry ( kadeřnice ) pořídil umělý vlas, a vypínám pájkou, ale je to mazec :-D Nechtějte vědět kolikrát mi to ruplo, ale už vím jak na to. Chtělo to jen vyzkoušet. Takže díky VÁŠO :-)

Obrázek Obrázek
pidrman
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 17.10.2013 9:29

Re: Königsberg / MODELIK / 1:200

Příspěvek od pidrman »

Tak jsem začal dělat druhý ostrůvek, pořád zkouším techniky. na ochozy jsem zkusil použít gumový vlasec z gumy od trenek :-D má to 0,5 mm, ale vím, že se dělají tenčí, tak zkusím galanterii, jinak práce s tím je luxusní, nemá velké pnutí a je velice tvárná.

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“