Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Takže zdravím Vás a hlásim po niekoľkoročnej pauze návrat k tomuto projektu :) no a hned pridám nejaké fotky :P . Čo sa týka kánonu tak je to nakreslené podľa literatúry a taktiež môžte vidieť pokus o nity ..zatiaľ tú techniku dolaďujem tak isto aj ako veľkosť nitov ale viac foto :)

Odkaz na staré fórum kde to všetko začalo :arrow: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... sc&start=0

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek



čistota rezu môže vyzerať všelijako ale tak berem to ako pokus, prototyp takže tak :?
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Malý postup , ešte však treba pár detailov :)

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od SKY »

prosimte dle ceho to stavis? to je vyzvetsovana vykrajovacka?

... realne to nytovani je trosku jinde a na tech sec 5.9 nijak moc viditelne neni
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

staviam to podla plánov ,nákresov a fotografií lode a kreslím to v autocade ale spôsob lepenia používam ako Poliaci,čiže kostra a natupo lepenie...a to nitovanie je presne podľa predlohy takže asi tak ;)
:arrow:
Obrázek Obrázek


a čo sa týka veľkosti, tak uznávam, že sú kus väčsie, ale vravim je to len test a mozno ich nedám nakoniec do finálnej verzii. :roll:
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od SKY »

ahaa tak to je masakr vse prekreslovat, to sem myslel ze mas jednodusi ;)

nakresy nejsou vzdy to prave kdyz delas max podobu realu, tady mas hlavni dela a koukni, ze na celnim platu maj nejty
Obrázek
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od Mimapnd »

Pietro, k tým nitom, SKY má pravdu, sú dosť veľké na tu mierku. Skús si prepočítať do skutočnej veľkosti aký by bol asi veľký. Ak má ten tvoj cca 1mm, tak v skutočnosti by mal cca 15cm... Tak ak boli aj take na lodi, tak je to v pohode.
Cus
Mimapnd
A držím palce, nech loďku dostavias.
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

SKY píše:ahaa tak to je masakr vse prekreslovat, to sem myslel ze mas jednodusi ;)

nakresy nejsou vzdy to prave kdyz delas max podobu realu, tady mas hlavni dela a koukni, ze na celnim platu maj nejty
Obrázek
Takto ja viem akoto vyzera mam viac podkaldov nez si myslis ale neviem na ktory kanon reagujes ? na hlavny kanon ? ja viem tam je len to nitovanie hocijako skusobne , cize v realy to bude uz podla predlohy ja som bol v tom ze to hovris na ten druhy kanón na ten 150mm takže neviem či sme sa porozumeli :lol:

a Mimapnd :arrow: nity viem ze veľkost je veľka ale opakujem je to pokus, takze doladím to ale vďaka za pripomienky :)
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od štefíno »

Na hlavních věžích jsou nýty obecně o trochu větší, čili pokud i pro dělovou věž A,B,C jsou ty nýty obrovské, tím spíš na sekundáry. To jen tak k té fotce.

Jinak jsem se díval, že ty nýty protlačuješ z rubu? Nebo mi to tak aspon přijde. Já osobně bych šel spíše cestou vyražení nýtků pomoci upravené lékařské jehly o průměru tak 0,5mm - v měřítku 1:150 bych volil asi tak kancl papír a tyto nýty pak lepil na plášť věží. U mého Scharna v dvoukilu žádné nýty neřeším, protože kdo dá nýt na takové měřítko, tak je zločinec :D Čili to řeším jen naznačením a to vytlačením lehkého kroužku odpovídajícího průměru, čímž mi nic neruší celkový dojem a při určitém úhlu pohledu je vidět, že věž je "onýtovaná". Stejný princip jako rýhované paluby, jen teda tady je ta hlavní myšlenka v tom, že v jednoduchosti je krása a než se piplat s nýtama, které stejně nebudou maketové, tak to radši vytlačím.
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Veru tak vytláčam ich ono pokial viem nity sú zaoblené tak by to asi malo vyzerať si myslím :?: a ono ohľadom tej veľkosti skúsim ešte niečo vymyslieť a hodím foto a poviete názor :lol:

Díky zatial za rady a pripomienky :)
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Tak pridávam nejaký ten pokrok ide to pomalšie ,ale skúškove je za nami tak, môže sa pokračovať :D niektoré veci treba upraviť, doladiť ale rátam stým že nebude všetko na 100% hneď po prvý krát :)

Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Zdravím všetkých a opäť prinášam malinký postup :lol: dá sa povedať že aspoň táto séria kanónov je ako tak hotová :D Chybičky sa nájdu vždy ale tak zatiaľ to ide:) Pekný deň prajem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Dlho som rozmýšľal ako najlepšie stvárniť podlahu s rebrovaním vzorom tak, som si jedeho večera skúsil jeden vzor vypáliť :idea: , ale budem sa musieť ešte pohrať s veľkostou a medzerou ale myslím si že to pôjde :arrow:

Obrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

tak zas malý postup a to konkrétne kôš na sekundárny kanón v ktorom bude jedno z mnohých AA-čok :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Ďalší pokrok v stavbe .. hl.kanón dostal náter a hlavne :) sekundárny už má skoro uchytený kôš na AA

Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
pietro127
Příspěvky: 56
Registrován: sob 21.1.2012 12:43

Re: Scharnhorst / vlastný model / 1:150

Příspěvek od pietro127 »

Zdravím všetkých :) zas po kúsku času nejaký ten malý pokrok .. nejde to tak rýchlo ako som čakal ale tak dúfam, že raz konečný výsledok bude stáť zato :lol:
Dokončil som jeden zo 7-mich AA-kanónov, ešte tam chce kúsok detailov a niečo prekresliť ale vo finiši by to malo obstáť


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“