Novgorod / ABC / 1:400

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Gut
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18.11.2012 11:17

Novgorod / ABC / 1:400

Příspěvek od Gut »

Před nějákou dobou jsem se pustil do lepení této lodičky. Viděl jsem ji někde na výstavě a zdála se mi jednoduchá ( jen jedna A4 dílů ). To jsem netušil, že se její slepení protáhne na skoro půl roku. Byla by však škoda ji nedolepit.

Něco o samotné lodi si přečtete zde: http://forum.valka.cz/topic/view/47493/ ... ricni-lodi" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek Obrázek

Začal jsem samozdřejmě palubou a trupem ( jestli se tomu trup dá říkat ).

Obrázek Obrázek

Nástavba + stojánek

Obrázek Obrázek

Komíny, zácharanné čluny, zábradlí a jiná drobotina

ObrázekObrázek

Zůstává mi už jen dolepit ventilační komíny a ověsit lanoví. S ním ale tápu. Pořídil jsem si elastickou nit viz. obrázek, ale nevím jak ji k modelu uchytit. A jestli se bude k modelu bílá hodit.

Obrázek
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Novgorod/ABC/1:400

Příspěvek od Bakulda »

Ahoj, v tomto měřítku bych lanoví lepil k modelu tzv. natupo, dále bych jej určitě natřel - černá nebo šedá ale hlavně jaký má ta niť průměr.
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: Novgorod/ABC/1:400

Příspěvek od Gerry »

Tohle právě taky řeším - antény na korvetu třídy Flower 1/400. Mně vychází jako nejlepší průměr cca 0,12 mm. Chci to zkusit s vlascem.
Gut
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18.11.2012 11:17

Re: Novgorod / ABC / 1:400

Příspěvek od Gut »

průměr 0,12, aspoň myslím, takové číslo je napsané na pravé horní straně toho kolečka. nevím zda na to chytne vodovková nebo temperová barva, nic jiného nevlastním. Jinak díky za radu.
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Novgorod / ABC / 1:400

Příspěvek od Bakulda »

Tak ten průměr by jakžtakž šel, jinak vodovky ani tempery Ti na to určitě nechytnou,
takže si sežeň klidně vodou ředitelnou barvu na akrylové bázi,
s kterou je nejjednodušší manipulace a určitě ji využiješ i do budoucna.
Gut
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18.11.2012 11:17

Re: Novgorod / ABC / 1:400 / HOTOVO

Příspěvek od Gut »

Nedalo mi to a tu gumovou nit jsem natřel temperovou barvou. Uvidíme jestli se časem začne loupat, zatím to svůj účel splnilo.
Lepení lanoví bylo pro mě maturitou. Často to sekundové lepidle nebylo dost rychle schnoucí a někdy to trvalo až až, takže přilepeno po pár pokusech. Ještě, že jich bylo jen dvanáct.

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Novgorod / ABC / 1:400

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

pěknou lodičku si slípnul ;) , já ji kdysi v dětských letech také lepil, ale teď už je dávno někde na dně skládky :lol: :lol:

Ať se ti daří Jakub
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Novgorod / ABC / 1:400

Příspěvek od Bakulda »

Tak loupat by se ta tempera neměla, šlo spíše o to zda na ten materiál vůbec chytne. Jak vidím, chytla.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Novgorod / ABC / 1:400

Příspěvek od Aki »

zajímavá kocábka :) ohledně lanoví mě napadla jedna věc - zkoušel ho už někdo dělat z lidskýho vlasu? já loď ještě žádnou nelepil, takže vyzkoušeno nemám... ale vlasy jsou tenoučký, dostatečně pevný i pružný, mohlo by to fungovat :)
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Novgorod / ABC / 1:400

Příspěvek od Matys »

Tak nad tohle myšlenkou jsem přemýšlel zrovna včera ve vaně :D
Lidský vlas má průměr cca 0,07mm, takže jako drobné lanoví asi dobré, ale...
Nejsem si jistý jak by se s tímto materiálem pracovalo co se týče lepení a taky jak by se vlas choval následně při změně vlhkosti prostředí. Jestli se nepletu, tak vlas jako takový se s rostoucí vlhkostí protahuje.
No a na větší délký to bude chtít někoho vlasatého v okolí :D ... samozřejmě nekudrnatého :D
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: Novgorod / ABC / 1:400

Příspěvek od Váša »

Z lidského vlasu jsem to nezkoušel, ale já i tady kolega Bakulda možná ještě další používáme vlasy z paruky, což je naprosto stejný průměr jako vlas lidský a nemohu říci že by s tím lepením byly nějaké větší problémy, chce to jen trpělivost a občas pevný nervy.

Vaša
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Novgorod / ABC / 1:400

Příspěvek od Lukáš »

Tak podívejme, Bakulda už má paruku? No, už jsem ho nějaký ten pátek neviděl.. :D
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Novgorod / ABC / 1:400

Příspěvek od Aki »

Matys: myslím, že vlhkost není potřeba řešit. kdyby bylo v místnosti takový vlhko, že by se natáhnul vlas, byl by zbytek lodě nejspíš už tak pokroucenej, že by to bylo úplně jedno :) až budu mít chvíli, tak to jen tak pro srandu králíkům zkusím, materiálu na to mám zatím dost :D
Uživatelský avatar
Matys
Příspěvky: 112
Registrován: sob 7.1.2012 11:11
Bydliště: Svitavy
Kontaktovat uživatele:

Re: Novgorod / ABC / 1:400

Příspěvek od Matys »

Aki:
Jo.. s tou vlhkostí máš asi pravdu. Já si jen vzpomenul na školní léta a na jednu z nudných hodin. A taky na takový ty panáčky v budce co ukazovali jestli bude venku pršet.... i když tam asi bývalo většinou střívko či co.

A s tím zkoušením..... jsem rád, že máš materiálu zatím dosti....já už si na takovéto testování budu muset pomalu dávat pozor :D
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“