HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od muf10 »

Kolega nic nepřihodil,přihodim já.
Veškeré iluze o nějaké přesnosti modelu už vzaly za své,téměř bych chtěl říct že je to dílo starého zedníka.(centimetr žádná míra)
Je jednoduší si udělat svůj díl něž dopasovávat původní :(
Prázné kolečko bez čísla už taky nepřekvapí kresby pár sestav chybí,případně je je "rys" ale kam patří bez označení je celkem detektivka.
pár fotek a pak bude ode mne deléj klid jdu na sériovou výrobu děl a šepletě na palubu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od Kid Karola »

Ale zas pokud by vše pasovalo jak má, to by tě výsledek tolik netěšil :) Je to holt záležitost pro ostřílené borce a evidentně se s tím pereš zatraceně dobře a to věř, že pro slůvko kritiky jsem nikdy nešel daleko. Taky jsem se pak musel potýkat se spoustou rozladěných modelářů :-D. Zvedám palec vzhůru, pěkná práce a budu nadále sledovat
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od muf10 »

Děkuji.Od Vás je pochvala obzvlášť ceněna.Název modelu mám v uvozovkách,po hledání podkladů je možné podobě nejspíš hodně vzdálený.snad i spodek má být v mědi a ne bílý :-\ . Spíš to už beru jako volnou stavbu lodi se snahou v rámci mých možností dodržovat dobové zvyklosti.
Je to první loď po Santa Marii od RV tak jsem neustále naštvaný na chyby a omyly co sem vytvořil.
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím všechny i Mufa 10. trochu jsem se odmlčel jelikož mě přepadla nemoc a tím pádem práce nešla tak rychle jak bych chtěl. Když k tomu připočítám dlouhé časy ohledně detektivní práce s tím kam asi zrovna tenhle díl patří :o tak to jde pomalu.Jedeš mufe pěkně rychle já ještě ten předek nemám ale zase mám už hotové lafety a nějaké drobnosti. No ono to půjde :P . Včera jsem četl poslední příspěvek tak jsem dneska hnal něco vyfotit ale podmínky jsem neměl ideální tak jsem nakonec musel ven na lepší světlo. Pokusím se na příště to vylepšit. Jinak co se týče šmikajdy je to přesně tak jak píše Muf takže i já to beru jako volnou stavbu.Po Alertu bude tato šmikajda veliká zkušenost :lol: .

Obrázek,,,,img], Obrázek,,,, Obrázek,,,, Obrázek
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od muf10 »

Paráda máš to dost dobrý.Je to obrovská podpora tu loď dokončit,zvyklý na české návody a modely riper spida vimos které vedou za ručičku a tu je slepte díly 1 až ... a zmatené kresby.
Alert se stavel lépe?
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím Mufe. Díky je to přesně tak ,,obrovská podpora tu lod dokončit ,,. Dnes jsem chtěl dodělat přední část a ejhle ,už jsem musel zase něco upravovat !?!? tak až to bude tak sem hodím foto. K tomu Alertu ,myslím že ten šel jednodušeji ,je menší a není tam tolik věcí a i ty návodné kresby byli myslím srozumitelnější :) No a pak jsem rozdělal Cleopatru a myslel : ta je větší tak půjde líp a ejhle ono je to trochu jinak :):). Ale půjde to. No a pak mám ještě slepený trup před dokončením Bellonu ,ale ta je ted u ledu když tu zápasíme s Clepatrou. Ale jestli Bellona půjde jako tohle tak nevím,nevím asi už zešedivím :):):):).
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím všechny a hlavně Mufa. Tak už zase nadešly podzimní večery tak je zase trochu více času na modelařinu. Jak jsi pokročil Mufe ,počítám že už máš hotovo. Přiznám se že přes léto nemám skorožádný čas se k tomu dostat tak jsem jen po chvilkách vyráběl výzbroj ,no ale ted už to zase bude lepší.
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od muf10 »

Postup prakticky nulový,no mám vozíky na děla a namotané válečky na hlavně je to pro mě zoufalá práce,zplastičnění děl je opruz...

Obrázek Obrázek Obrázek
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

:P Zdravím mufe. No jseš pěkně rychlej,já tam ještě nemám ani horní paluby. Vloni jsem skončil tou přední částí . Ale nicméně jsem dnes dokončil komplet ty spodní děla ( a to mě ještě čekají ty horní co jsou vidět !!! ) No je to opruz velikej a když si vzpomenu že Viktorka jich má asi 120 tak jdou na mě mrákoty :) A to zatím ani nejsem psychicky připravenej na výrobu kladek z dýhy!!! Allert jich moc neměl ale tady to bude asi dost na nervy ale výsledek je super. Zítra něco nabarvím a zkusím nafotit. Patlu zdar.
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od muf10 »

Aby nedošlo k nějakým omylům, hotové mám jen 1 dělo a i to budu předělávat tedy zadní úvaz na lano.
Hlavní je zatím asi tak čtvrtina celkového počtu , nedokážu zatím ty prďolíky na zábradlí na to nemám ruce,ale nějak půjdou.
Prvotní jsou děla dolní paluby které budou posléze nepřístupné.
Tahle stavba je "vykrývačka" mezi ostatními modely, RC auta,letadla a papíráky s kolečkama.
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím.Tak jsem se opět dokopal něco nafotit :) Stále se tu mořím s tou vší drobotinou na palubách ale už to snad bude mít nějaký konec. Někdy :) Počítal jsem že budu mít více času ale přepadla mě smrtelná nemoc na sedm:) , no a pak změna zaměstnání atd. Takže mám hotové děla a ted už to tam budu jen sypat na paluby , hurá ,no a pak hned na stěžně a ráhna protože potřebuji vědět rozměry abych dal slepit akvárko jelikož jak se tohle zapráší tak je konec :)No a do toho jsem rozdělal další projekt, takže to Mufe chápu že to nejde tak rychle i když z Tvých fotek to vypadalo že už máš paluby hotové. Patlu zdar a Vše nejlepší a hodně úspěchů v novém roce Všem.


Obrázek Obrázek
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Omlouvám se všem a hlavně moderátorovi . Já tam zapomněl seřadit ty fotky za sebe tím tlačítkem Del . Tak to kdyžtak vymažte, já se polepším. :):)
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“