HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od muf10 »

Zdravím lodičkáře dlouho sem váhal s příspěvkem,ale je rozhodnuto dýhovaná nebude,jen trochu tmelu, a tak se memusím bát ukamenování.
Po pár dakarkách a půlce tatry kolem světa na mě dosedla tvůrčí krize.
Jako cesta ven se ukázal tento model.
Prosím přistupujte ke mě s rezervou nestuduju historické materiály a totální věrnost do detailu,jde mi jen o pohledný model a to je Cleopatra dost.
Kýl položen roku 1778
Služebně činná 1780
Po 34 letech služby 1814 rozebrána.
Trup už je slepený politý lakem a čeká na paluby a obšívku,tedy vlastně ještě lafety děl pak už je do podpalubí nenasouká

Obrázek

Při koupi sem vůbec netušil že vlastně celý model bude nutné přebarvit ať to není jen lepenice do kamen.
Po dlouhé době první skoro přijatelný vzorek paluby.Ještě chvilku a už bych řezal folii nebo dýhu.Nebyl problém vzor dřeva,ale odstín.
Přidávám pár obrázků první vrstvy fládru na palubách.

Obrázek ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

ještě důkaz vlastnictví originální kopie.

Obrázek
Naposledy upravil(a) muf10 dne čtv 27.10.2016 23:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: HMS Cleopatra / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od muf10 »

Další malý postup.paluby dobarvené.
Teď prijde křest ohněm budou se lepit obšívky.
Jsou dvě varianty dodám fotky postupu,případně oznámení o letu do koše.

Obrázek Obrázek Obrázek
sultanbobo
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 11.9.2014 10:16

Re: HMS Cleopatra / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od sultanbobo »

Vypadá to moc pěkně.Pokud by jsi chtěl poradit s nějakými detaily tak ti když tak poradím.
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: HMS Cleopatra / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od muf10 »

Děkuji.Určitě se ozvu s prosbou o radu.
Moja povídala furt lepíš auta postav "koráb"žádné skušenosti tak v tom celkem plavu,navíc první polák.
sultanbobo
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 11.9.2014 10:16

Re: HMS Cleopatra / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od sultanbobo »

Tak jsem nějako omarodil a když jsem se prohrabával modelama tak jsem tu narazil na tenhle model takže budu koukat a možná se do ní taky pustím
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: HMS Cleopatra / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od numi »

Ta paluba vypadá dost dobře.
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: HMS Cleopatra / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od muf10 »

Zatím se skoro daří tak přidám nějaké obrázky.
Lafety děl v podpalubí,žádné velké snažení vidět moc nebudou.Přilepené paluby,první vrstva obšívky a pro zpevnění napuštění "vteřinákem"téměř 20 gramů lepidla.
Přesnost obšívkových dílců mi přijde taková divná ale dalo se.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No,a protože při tomto způsobu obšívky to není nějak zázračně oblé,tak se podíval se mnou do práce a celkem mu to prospělo.

Obrázek Obrázek

Dvousložkový lehčený tmel české produkce,výrazně lepší brousitelnost jako impregnovaný papír.Dá se téměř přirovnat ke šlehanému sádrovému tmelu onetime.
Dělám druhou vrstvu obšívky a moc se mi jejich postup polepení 1mm kartonem nelíbí je to jak deska i za vlhka a o nějakých oblých tvarech si může nechat jen zdát.Přešel jsem na 0,5mm a žádné vysychání,ale pěkně za mokra na model a uhladit kulatinou.Raději dám dvě kulaté jak jednu co bude vypadat jako robot z červeného trpaslíka.

Edit: Mám dotaz jak to mají s barevným provedením modelu??? Co je víc reálné model na obálce nebo schéma na modelu?
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: HMS Cleopatra / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od muf10 »

Cleo měla dost dlouhou pauzu,ale nazapoměl jsem na ni.
Postup od poslední aktualizace malý až nulový,kromě druhé obšívky a ladění oblosti jen tak nějaké pokusy.
teď čeká na výrobu spousty "dřeva".tento vzorek se mi dlouhodobě líbí tak se budou "řezat prkna ve velkém".

Obrázek
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS Cleopatra / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím.Už dlouho tu brouzdám a sbírám zkušenosti a ted jsem narazil na tohle vlákno . Shodou okolností mám Cleopatru skoro ve stejném stavu (z nedostatku času už asi rok) tak mě napadlo se také přidat a udělat z toho paralelku.Tvá c Cleopatra vypadá moc pěkně, já musím nastudovat vkládání fotek a už dva dny přemýšlím jestli budu řezat ty prkna na obšívku nebo jen narýhuju a břebarvím.(musím zkusit oboje).
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS Cleopatra / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Obrázek,,Obrázek,[img]http://www.papirove-

modely.cz/img/upload/modely/hmscleopatra-1/20161019200058-299171-v.jpg[/img]

Zdravím zkusil jsem se prokousat návodem na vkládání fotek tak snad to dopadne dobře. zatím nic moc velký posun, po dlouhém váhání jsem udělal to obložení takto,co se týče barev budu se asi co nejvíce držet předlohy ve šmikajdě. Nejsem žádný velký odborník,budu rád když tento model dokončím. V návodu i číslování už jsem narazil na nepřesnosti tak to dá (alespon mně) u některých dílů pochopit kam vůbec patří :roll:
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: HMS Cleopatra / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od muf10 »

Máš to pěkný ,na předku a zadku už začni zužovat lišty.zmenseni obvodu je dost výrazné.A zároveň u kormidla se znovu rozšiřuje.Jedna srana je potahla jdou na druhou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS Cleopatra / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím Muf10. No pěkně,pěkně. Ale přiznám se že jsi mi dal brouka do hlavy. Původně jsem zamýšlel nechat tu část co je pod vodou hladkou (jelikož jsem si docela s tím trupem pohrál tak je hladký ,plynulý bez vystouplých žeber) .Viděl jsem to někde na polském foru kde to snad také řešili ale nikdo neví jestli to bylo hladké nebo tam jsou vidět ty prkna obšívky. Tak nevím , asi to také polepím ale doufám že to bude mít kýžený efekt. Na samolepící tapetu si vůbec netroufám. Tak jdu na to a snad u toho neomdlím:)
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: HMS Cleopatra / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od muf10 »

Na bílém spodku moc znát nebudou,po přebarvení.
Obrázek
Zdeněk
Příspěvky: 113
Registrován: čtv 13.10.2016 19:34
Bydliště: Hostomice pod Brdy

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od Zdeněk »

Zdravím Muf 10. No pěkně ,jedeš rychle. Já tak daleko nejsem.Otázka- ty zadní a boční kresby jsi přebarvil ? Příští týden sem hodím nějaké foto.
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: HMS "Cleopatra" / SHIPYARD / 1:96

Příspěvek od muf10 »

Ano kresby sou přepatlané akrylovou barvou z papírnictví.Modrá trochu ztmavená.Jo a moc nejedu už je to přes rok a půl co jsem začal zalamovat špičky skalpelu na kostře.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“