Sportovní plachetnice MISTRAL / ABC /HOTOVO

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Gut
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18.11.2012 11:17

Sportovní plachetnice MISTRAL / ABC /HOTOVO

Příspěvek od Gut »

Přináším trochu odlehčení od všech těch křižníků, ponorek adt.

Tato plachetnice vyšla v časopisu ABC už před hooodně roky. Natrefil jsem na ni někde na internetu. Samosebou jako originalní výtisk.

Obrázek

Autoři plachetnice, mysleli i na to, že při správném postupu a průběžném lakování se dá vypustit i na vodu. Takový dobrodruh však nejsem a i když ve vaně by mohla plout, zvolil jsem variantu do vitríny a tudíž bez lakování a lepení kanagonem.

Co se však nestalo. První řez ( vyřezávání dílu 4 ), ale přes složený dvojlist a nejviditelnější část loďky na půl.
Obrázek

nezbývalo nic jiného než na internetu objednat další tuto vystřihovánku ( kdyby ji už nikdo nemohl sehnat, všechny vítisky mám já ) :-D
Nakonec však, tato verze vystřihovánky měla plachtu šejdrem ( prostě jedna strana nelícovala s tou druhou ), takže nezbívalo než udělat sken, srovnat to k sobě a oboustranně vytisknout ( snad mi bude odpuštěno ).

Každopádně mě to neodradilo od práce a trochu jsem se pustil do vychytávek.

Obrázek Obrázek

Nařezal jsem si proužky kartonu v šíři prken a pomocí temperové barvy a lepidla navodil nádech dřeva. Vypadá to trochu jako nehoblované prkna ale jde to :-D

Obrázek Obrázek

A takhle nějak to dopadlo po slepení

Obrázek

Když má loďka stát ve vitríně je třeba stojánku na který autoři asi nemysleli. Já udělal takový.

Obrázek

Stačil karton, špejle, vytisknutý vzor nějákých palebek. ( šlo by určitě použít i nějáká lepící tapeta s imitací dřeva, ale kde vzít v neděli večer, když jsem to musel nutně dokončit - taky určitě znáte ten pocit, že buď teď nebo nikdy ) :-D
Stojánek jsem doplnil o dva záchranné kruhy, až byli hotové ještě mě napadlo, že by na nich mohl být nápis MISTRAL, ale co už.

A tak mé snažení dopadlo.

Obrázek Obrázek

když najedete do galerie na papírové modely. cz všimnete si, že menší plachta je na přední straně zvlněná. Stalo se to tak, že šňůrka, která byla napatlaná lepidlem a přidělaná k plachtě ještě nebyla dostatečně proschlá a tím jak jsem na to furt macal a snažil se plachtu přilepit ke stěžni, poté hnedka i tu hlavní, tak šňůrka pomalu schla až z toho vzniklo to co vzniklo. :roll: ponaučení pro příště. Nespěchat, nespěchat, nespěchat :D
Naposledy upravil(a) Gut dne stř 4.2.2015 6:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Sportovní plachetnice MISTRAL / ABC /HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

tak za prvé dobrý report ;) a za druhé moc pěkně a čístě slípnuto (vytuněno), retro model, který dokáže vzdy potěšit 8-)

Ať se ti daří a těšim se na další tvůj kousek Jakub.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Sportovní plachetnice MISTRAL / ABC /HOTOVO

Příspěvek od Vojta Č. »

Krásná lodička, náhodou :)
Jinak s tím editováním to nepřeháněj, já ti to pak musím znova povolovat ;)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Sportovní plachetnice MISTRAL / ABC /HOTOVO

Příspěvek od Daniel »

Moc povedené - model i report :) . Tak at se ti daří i u dalších modelů ;)
Uživatelský avatar
RoBertino
Příspěvky: 25
Registrován: pon 13.2.2012 10:54
Bydliště: Praha

Re: Sportovní plachetnice MISTRAL / ABC /HOTOVO

Příspěvek od RoBertino »

Nu což, report i plachetnička vypadají velice hezky, což bych mohl i posoudit s ohledem na to, že jsem stejný model před pár dny dokončil pro PA. I ta plachta bude jistě odpuštěna. Co je ale očirvoucí (ač vím, že tu nejsme v klubu spisovné češtiny), to jsou tři hrubky. Vítisk, nezbívalo a záchranné kruhy byli hotové - ne, to opravdu ne.
Gut
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18.11.2012 11:17

Re: Sportovní plachetnice MISTRAL / ABC /HOTOVO

Příspěvek od Gut »

Díky za pochvalné příspěvky, to vždy potěší. Co se týče pravopisu? Píšu jak to cítím ;) někdy i má nepozornost a co je jednou psáno . . . :D
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Sportovní plachetnice MISTRAL / ABC /HOTOVO

Příspěvek od vojta78 »

Někde v hromadě vystřihovánek, dnes už historických čísel ABC, ještě tuto plachetnici mám. Dýchlo tu na mě kouzlo starých dobrých modelů. Jako mladší patlal jsem ji dělal snad x-krát. Některé i plovoucí :D :D
Model pěkně postaven. Za mě 1.
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: Sportovní plachetnice MISTRAL / ABC /HOTOVO

Příspěvek od MARTANEK41 »

Staré modely mají své kouzlo ... :-) Gratuluji k dokončení a těším se na další lodní kousek ... :-)
Gut
Příspěvky: 12
Registrován: ned 18.11.2012 11:17

Re: Sportovní plachetnice MISTRAL / ABC /HOTOVO

Příspěvek od Gut »

Přesně tak, staré dobré modely. P.S. díky za pozitivní ohlasy.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“