BISMARCK / GPM / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Pomalu pracuji i na nadstavbách. Celkem to jde. Zatím si to užívám.
Fotky nejsou nic moc, focené v noci při zářivce. Aspoň něco. Než přidám něco dalšího.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Další postup. Dal jsem dohromady paluby, co jsou za hangárem.

Obrázek Obrázek Obrázek

Pokouším se prořezávat a zasklívat okna. Snad to půjde bez problémů i nadále.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Zdravím pánové,
zatím jen slovně, protože jsem celý týden měl noční, nedalo se pořádně nic dělat. Tak nějak jsem chtěl zkusit dát do kupy trup, alespoň na sucho. Výsledek mě potěšil až na jednu věc. Podélné části kostry trupu jsou z 1,5 mm kartonu a zářezy pro přepážky jsou též pro tloušťku 1,5 mm. To je fajn, ovšem drtivá přepážek W1 - W22 je z 1 mm kartonu. V zářezech to "lítá". Bude potřeba podlepit kartonem 0,5 mm.
Taky jsem hledal nějaký dobrý způsob slepení trupu a příprava na potahování obšívkou. Sledoval jsem stavby zde i na slovenském fóru našel jsem jich dost, a dobrých. Nakonec jsem si vybral tuto, na slovenském fóru. Jen obšívku budu lepit normálně.
http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f ... 2&start=20" onclick="window.open(this.href);return false;
Ještě je spoustu času a spoustu dílů ke slepení.
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od SKY »

no ja teda nevim, ja osobne vzdy vse v kostre podlepuju stejnou tloustkou, ze kazdy by mely byt jinak slysim prvne :)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Špatně jsem to napsal. Tohle bylo u laserové kostry, co jsem k modelu získal. Díly jsem už podlepil a je to ok. Trup jsem znav složil na sucho a celkem ok. Teď jen dát trup do kupy napevno a hlídat geometrii. Dělat jej budu v dílně, doma na to nemám dost velký stůl.
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od Váša »

Sky, věř tomu, že u některých slepovánek je třeba kýl z jedné tloušťky, ale žebra které oddělují ponor zase z druhé tloušťky ;)

Váša
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Čau,
chtěl bych se opět poptat zdejších kapitánů a admirálů na radu. Pracuji na větších věcech, večer dodám foto, ještě něco dodělám. Moje otázka se týká ochozů, co jsou na komínu a myslím, že jsou i jinde. Jaký průměr drátu se na ně používá? Mám doma včelařský 0,3 mm a pak ještě jeden, tenčí (ten musím pohledat po krabičkách s věcmi na papíráky). Nejdřív se je chystám dělat na něčem jiném, nanečisto. Ale zkusím je. Model s nimi vypadá mnohem líp, dodá lodi realistický vzhled.
Sleduji stavbu "lodiček" MARTANKA41, kde ochozy na komínu, právě u Bismarcka, vypadají luxusně.
Naposledy upravil(a) vojta78 dne sob 31.1.2015 16:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dolly
Příspěvky: 113
Registrován: pon 21.1.2013 17:49
Bydliště: Praha 5 - Zličín

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od Dolly »

Pokud se nemýlím, tak "ochozy" jsou takové ty trubky na nožičkách kolem dokola ? Řekl bych že člověka běžně unese trubka prům. 40 mm, z které se dělají i žebříky, stojky zábradlí atd, . . . Tomu odpovídá prům. 0,2 mm. Mosazný drátek se dá koupit v např. v síti prodejen s korálky http://www.koralky.cz" onclick="window.open(this.href);return false; . Také mě zajímá výroba, protože mě něco podobného čeká a je to na řadě lodí v měm archivu. Nemám moc zkušeností s lepením drátků vteřiňákem kolmo k sobě natupo. Předpokládám, že se napíchají kolmo nožičky do tělesa, zastřihnou a pak se lepí ten obvod - ale možný nejistý výsledek mě děsí.
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Drátek 0,3 + 0,2 mm.
Uživatelský avatar
fantomas666
Příspěvky: 151
Registrován: sob 21.1.2012 12:43
Bydliště: Olomouc

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od fantomas666 »

Vojto můžu dodat mosazný o průměrech určitě pod 0.3mm tuším 0.15 0.2 množství na metry ;) stačí říct a vlastně i pro ostatní kdo by měl zájem :) stačí se ozvat
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

0,2mm, to jsem tušil, jen jsem se potřeboval ujistit.
fantomas666 - díky, něco doma mám.
Teď pár fotek. První fotka je ze prvního zkušebního složení trupu. Je to malá králikárna :D :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek.

Zatím je to celkem sranda. Vím co řeknete, však mi sklapne, až se budu zabývat drobotinama. Ono to půjde. Zatím to jde celkem slušně.
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od SKY »

no budu si ho muset taky znova postavit.

no ja bych rek lze GPM Bismarck je asi nejlehci z velkejch lodi, brano obsahem vystrihovanky.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

SKY - Taky proto ho stavím, je myslím všeobecně brán jako jednoduchý. Rozhodně bych nešel hned do Tirpitzu :-).
myslím, že jsem se díval na tvoje vlákno zrovna nedávno na starém fóru, bohužel fotky nejdou zobrazit.
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od SKY »

vojta - jo to nevim kam se podely, a doma je uz uschovany uz nemam, nicmene o nic si urcite neprisel nic inspirativniho jsem tam nemel :)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Něco málo z postupu. Dal jsem dohromady trup. Není to tak děsivý, jak jsem si prve myslel. Geometrii se mi povedlo udržet a kostra trupu je rovná. Teď zbývá jemné přebroušení, následné vyplnění spodní části a pak další přebroušení. Pak potah obšívkou, z toho mám velké obavy. No, uvidím.
Model jsem si musel z dílny donést domů a dělat jej zde. Už proto, že v budově, kde mám dílnu umístěnou se přes víkend netopí a to by asi nebylo to pravé na papírový trup.

ObrázekObrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“