BISMARCK / GPM / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Poslední příspěvek 15. února, to je docela dlouho. Od té doby se změnilo jen málo. Na trupu pracuji pořád po chvilkách, viz foto. Začal jsem dělat na dalších modelech, abych si oddychl a udělal pár nových kousků na další olomouckou výstavu.
Teď k fotkám. Model se musel řece jen přemístit zpět do dílny. Na mým malým stole se s dlouhým trupem špatně pracuje. většinu trupu mám vyplněnou silným kartonem z krabic z práce a asi týden jej polepuji pásky balsy. Ty posléze přebrousím a ještě potáhnu tenkým potahovým papírem. Pak opět přebrousím a bude následovat obšívka.

Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) vojta78 dne ned 24.5.2015 7:54, celkem upraveno 2 x.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od Tapan »

Pěkné, pak to zvaž, zajímalo by mě to :-) bude to asi pěkně těžká potvora...
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Vážení modeláři,
jsem opět zde, opět menší postup. Stále pomalu pracuji na trupu. Dnes jsem dokončil potah trupu pod čarou ponoru a pomalu začal s přebrušováním.
Zde foto:

Obrázek Obrázek

Omluvte ten bordel na stole. Děkuji.
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Na těch fotkách to vypadá moc dobře ... :-) Tyto přípravné práce jsou potěšující.
Už bych se měl dokopat do obšívky FUSO ... ale zatím jen léčím vedro Plzničkou... :-D

Těším se na postup .... :-)
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Díky za pochvalu. Cením si toho.
Z těchto přípravných prací mám docela strach, protože je možné, že přebrousím, ale na druhou stranu, jsem už blízko potahování obšívkou.
Momentálně řeším jiný modely, letecké, pro kamarády a jejich syny stavím letadla z balsy. Já vedro řeším Bernardem, hospůdka, kde jej čepují, je při cestě z dílny, obrovská výhoda pro žízeň, ne však pro moji peněženku :D .
Další postup na lodi musím odložit, budu připravovat stavebnice pro nováčky v kroužku a další věci na začátek nového školního roku. Mám ještě dost práce na palubách doma, ale.... nechci se vymlouvat. Nechám to až přijde nálada, nechci nic pokazit.
Michal
Příspěvky: 6
Registrován: pát 28.8.2015 7:50

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od Michal »

Dobrý den co jste použil na podlepení trupu a o jake tloušťce
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Dobrý den,
použil jsem balsu 5mm. Nebyl to dobrý nápad, teď už to vím. Takže bude lepší použít polystyren. Posléze vytmelit a brousit.
Michal
Příspěvky: 6
Registrován: pát 28.8.2015 7:50

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od Michal »

Mel jsem spíše na mysli podlepení žeber
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Jo, pardon. Použil jsem lasery. Myslím, že to byl 1,5mm karton. Teď ty lasery sháním znovu.
Michal
Příspěvky: 6
Registrován: pát 28.8.2015 7:50

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od Michal »

Já podlepují 1 mm kartonem a vypadá to že by to mohlo stačit, jenže jsem narazil na problém ze středove žebro nesedi presne na čáry jak má,už jsem to tak měl u předešlého trupu lodí a resil jsem to tak ze jsem tam ten střed nedal ale byla to fakt blbost
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Střed je důležitý. Jeho pomocí lze držet geometrii trupu lodi. Já geometrii udržel, ale pokazil jsem ho jinak
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: BISMARCK / GPM / 1:200

Příspěvek od vojta78 »

Zdravím,
návrat ke starší práci.
Během pauzy se občas pracovalo dál na palubách, dělových věžích, a pod.
Dnes je druhý trup sice skoro hotový, ale zbývá jedna důležitá věc. Vybroušení tvaru. Kostra trupu je vyplněna styrodurem, což se sice dobře brousí, ale je z toho binec. Takže čekám na možnost, kde si trup přebrousím.
V současné době, asi od pondělka, zase nějaký progres. Dokončil jsem sestavu záchranných člunů, jeřáby, nyní rozpracované reflektory.
Na úplné dokončení zbývá ještě udělat ochozy na komínu a pod., což neumím. Další věc, co se musím naučit.
Ještě dnes budu na lodi dělat, pak zase na nějakou dobu do poličky na "příště". Mám v plánu další věci.
Zde pár fotek:
Na fotce je krabice, kde je zatím téměř všechno, co k modelu patří. Někde se tu válí krabička s ostatními čluny a hotovými resinovými radary pro loď.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“