Scipione Africano / GPM / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
Mik
Příspěvky: 94
Registrován: ned 22.1.2012 22:35
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Mik »

Je pravda, že na těch fotkách to neni moc vidět, ale stačí se podívat trochu blíž.

Obrázek
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Pokud myslíš tu mezírku, tak chápu že to zamrzí, ale hlavně si pro příště dej pozor na to tvarování, ten ohyb
na prvním dílu není úplně pěkně vytvarován, jsou vidět lehké zlomy, vystouplé žebro a vršek je lehce ošoupán.
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Asiolo »

Nojo vydim to takhle z blízka. Já nechci bejt rejpal ale říkal jsem to že to nebude sranda to vybrousit aby ty žebra nelezly. Polystiren je prostě měkčí než karton a pak je to fakt problém abys neprobrousil. Proto já razim metodu plaňkování ( můžeš to vidět u mích lodí )
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Ale u plaňkování je nutno příslušně zmenšit žebra.
Ono kdyby Mik použil extrudovanej polystyren, tak je to taky o něčem jiným. Ten je o dost tužší a nechá se to vybrousit pěkně do hladka.
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Asiolo »

To jo ale i tak to stojí za to! U příští lodě to určitě zmenšovat budu protože u toho Leberechta jsem to nedělal , lepil to rovnou a pak vznikající přesah (kterej je ale dosti malej) jsem zaretušoval. No můžete posoudit sami jak to dopadlo. Plaňkoval jsem 0,8 balzoupas, přebrušoval no a s nalepenou papírovou obšívkou to udělalo méně než těch 0,8 mm.
Uživatelský avatar
Mik
Příspěvky: 94
Registrován: ned 22.1.2012 22:35
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Mik »

Přemýšlel jsem co s tím teď udělám a už jsem se rozhodl, že to zatmelím a přestříkám.
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od yvan »

Podle mě není problém natolik vážný, aby to oko na první pohled odsoudilo. Respektive já tam kromě toho makra nevidím nic a co vidím na makro, to vím z vlastní zkušenosti, že v reálu vypadá o dost menší. Je to tvoje volba, ale já bych zachoval papírovou verzi.
kromec
Příspěvky: 15
Registrován: úte 12.6.2012 22:09

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od kromec »

Mám též tuto vystřihovánku(ještě nenačatou) a všim jsem si že stránky 2 a 6 obsahují stejné díly(horní obšívka) jen jinak rozmístěné na stránce. Doufám že stránky s díly jen přebývají a že časem nezjistím že něco chybí. ;)
Uživatelský avatar
Mik
Příspěvky: 94
Registrován: ned 22.1.2012 22:35
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Mik »

Je to tak jak píšeš, jde o dvojí možnost napojení horní obšívky.V prvním případě je to klasika a druhá varianta dává možnost napojit obšívku v linii kamufláže.
kromec
Příspěvky: 15
Registrován: úte 12.6.2012 22:09

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od kromec »

Píšeš žes použil 1.5mm karton na podlepení ,ale v návodu(doufám že jsem ho dobře pochopil,Polsky neumím) je uvedeno použití 1mm na žebra a na ostatni 0.5mm(paluba a nástavby) jestli toto nemohlo způsobit nepřesnosti při lepení obšívky.
PS:předpokládám že gramáž 750 je 1mm karton a 450 je 0,5 mm karton

návod:
Obrázek
[url=http://jyxo.info/uploads/8F/8fad6846c11 ... f8c84e.jpg][img]http://jyxo.in
Uživatelský avatar
Mik
Příspěvky: 94
Registrován: ned 22.1.2012 22:35
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Mik »

1.5 mm karton jsem použil z důvodu zpevnění kostry a při následném vyřezávání jsem s tím počítal. Nemyslím, že to je příčina nepřesností prostě se jen nezadařilo :oops:
kromec
Příspěvky: 15
Registrován: úte 12.6.2012 22:09

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od kromec »

Ahoj
Chtel bych se zeptat jak umistils palubu na kostru?
Kostru mam hotovou zkousel jsem ji nasucho napasovat na palubu a zjistil jsem ze paluba je cca o 5mm delsi ): .Bojim se aby me sedela horni obsivka... Resils uz tento problem nebo te taky ceka?

Dik za radu
Uživatelský avatar
Mik
Příspěvky: 94
Registrován: ned 22.1.2012 22:35
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od Mik »

Ahoj omlouvám se za spožděnou reakci,mě sedla paluba dobře. Je možné, že se ti o těch 5 mm mohla protáhnout při podlepování.
Podle mě by asi bylo nelepší upravit kostru, protože když skrátíš palubu tak to určitě bude vidět nehledě na to, že se ti tam potom nemusí vejít vše co tam patří.
Půl centimetru je přece jen dost. ;)
kromec
Příspěvky: 15
Registrován: úte 12.6.2012 22:09

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od kromec »

No uvidis jak ti bude sedet horni obsivka co jsem se dival na netu na jinych forech tak jim to moc nesedlo, jak na pridi tak na zadi:
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=6670.0" onclick="window.open(this.href);return false;
http://modellbauer.forum-aktiv.com/t726 ... r-1200-gpm" onclick="window.open(this.href);return false;
Na pridi spodni casti horni obsivky museli pouzit zaplatu. a zad jim tez idealne nesedi.

No uvidime zkousel jsem to na sucho... Zatim jsem se ktomu z casovych duvodu nedostal no uvidim pristi tyden...
krakra
Příspěvky: 58
Registrován: sob 8.4.2017 15:14

Re: Scipione Africano / GPM / 1:200

Příspěvek od krakra »

Jakej má smysl dělat tu kostru s polystyrénem?
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“