H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Tak po zkušebním období u Sendai jsem se konečně odhodlal k této loďce. Stavba bude probíhat normálním tempem, jen když mě bude čekat nějaká sériová výroba 100 a více kousků, budu se snažit mezitím dělat i Sendai, abych si trochu oddychl. Také mám v plánu loďku trochu vyzdobit a přiblížit jí tak ještě více reálné podobě. No co více povídat, snad se bude dařit ;)

Vystřihovánka

Obrázek Obrázek

Technické údaje

:arrow: Třída: King George V
:arrow: Délka: 227,7 m
:arrow: Šířka: 31,39 m
:arrow: Ponor: 8,84 m
:arrow: Rychlost: 28 uzlů
:arrow: Posádka: 1422
:arrow: Letadla: 2 hydroplány

Historie

Třída King George V byla třída bitevních lodí Royal Navy, jež vstoupily do služby v letech 1940–1942 a účastnily se bojů druhé světové války. Celou třídu tvořilo celkem pět plavidel: HMS King George V, HMS Prince of Wales, HMS Duke of York, HMS Howe a HMS Anson.

Lodě této třídy byly stavěny jako náhrada za prvoválečné bitevní lodě třídy Queen Elizabeth a třídy Revenge. Projekční práce na nich začaly v letech 1934–1935, přičemž při jejich konstrukci byla brána v potaz omezení, ke kterým se Spojené království zavázalo na Washingtonské konferenci (výtlak do 35 000 t).

Pro výzbroj byla zvolena děla ráže 356 mm, kterých mělo být celkem 12 ve třech čtyřdělových věžích. Nakonec však byla jedna z věží změněna na dvoudělovou a ušetřená hmotnost byla využita pro lepší pancéřování. Ty doplňovalo 16 kusů dvouúčelových 133mm kanónů ve dvouhlavňových věžích.

Protiletadlovou výzbroj tvořily nejprve jen čtyři osmihlavňové Pom-pomy a čtyři raketomety UP (odstraněné v roce 1941). Postupně byla protiletadlová výzbroj zesilována (především před nasazením lodí v Pacifiku). Prince of Wales nesl v době svého potopení 49× 40 mm a 7× 20 mm. King George V tak na konci války nesl lehkou výzbroj 74× 40 mm a 36× 20 mm. Na lodě také byly postupně montovány moderní radary.

Pancéřový pás kryl značnou plochu boku lodě a měl sílu až 381 mm v místech muničních skladišť a 356 mm v místech pohonných jednotek. Strojovny kryla pancéřová paluba o síle 127 mm a skladiště munice pancéřová paluba o síle 152 mm.

Stavba

I po debaklu, který se mi stal u Sendai jsem se stejně jako v první řadě pustil do trupu. Zatím jen složené lasery a právě probíhá vyplňování trupu kartonovými proužky, protože právě u Sendai jsem tohle nedělal, a možná se mi to i vymstilo. Dále jsem také ''vyřezal'' veškerou obšívku a boční pláty.

Obrázek Obrázek Obrázek

( Jen pro info, ta červená obšívka nění takle odemě zaťaplaná ale je to patina kterou model už obsahuje.)
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / Halinski / 1/200

Příspěvek od Bakulda »

Vidím, že pošťák konečně dorazil. Tak ať se daří a koukej tam nasekat pořádné chyby, ať je čemu se zasmát, :)
a příště prosím při focení na modelářově stole vysypat popelník. Kazí to výsledný dojem :)

Držím palce a těším se.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: H.M.S. KING GEORGE V / Halinski / 1/200

Příspěvek od štefíno »

Všechnu mu rezaví pod rukama, opatlá papír ještě před nalepením a svádí to na šmikajdu :D Že se nestydíš :D
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / Halinski / 1/200

Příspěvek od Váša »

Provokatéři :D díky :D
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: H.M.S. KING GEORGE V / Halinski / 1/200

Příspěvek od Pavel Pejša »

Na tohle jsem obvzlášť zvědavej. Fakt parádní neokoukaná předloha.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: H.M.S. KING GEORGE V / Halinski / 1/200

Příspěvek od chuan »

Volejte sláva a všichni se radujte další Britská technika se blíží :)
Já myslím že v tvém podání to bude o5 parádní kousek.
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Skvělá volba ... KGV moc po světě neběhá :-) Nezdržuj se kouřením a lep - těším se na report :-)
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Tak na obšívání trupu zatím není konstalace ani odvaha. Tak jsem se pustil pomalu do tech větších dílů což je například hlavní nástavba. Zkusil jsem tam pár nových "technologíí" :D ale nevím jestli to není spíše horší :( jediný co se mi zatím líbí, a docela mě to i bavilo, tak to jsou ty dveře, které dali docela i zabrat ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Okamžitě se přiznej, kdo Ti to na zakázku lepí. Ostré hrany, neviditelná retuš, okýnko jedno jako druhé, to nemůže být Tvá práce.
Vždyť Ty takhle neumíš lepit. :) Neumíš, nesmíš, nemůžeš. :!: :) Takže mě se líbí nejen ty dveře, ale i vše ostatní.

P.S. pokud se do budoucna nehodláš zhoršit, dej si odchod, takovouto konkurenci tady v žádném případě nehodláme tolerovat :)
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Já vím kdo mu to na zakázku lepí.
nějakej Fantomas :lol:
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Prej na zakázku :D stačí chtít a jde to :D a rozhodně to nezabalim Aleši :P :D
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od chuan »

No to jsem z toho jelen, já si vždycky říkal, že Fantomas je jen jeden a oni už jsou dva. Supr práce
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Makr »

By mě zajímalo, kolik je tady mezi náma mimozemšťanů, abych věděl, jaký vlákna neotvírat. Tohle přece neni normální. Ty dveře nemaj víc než 9mm na výšku a on si tam dá ještě panty...
Neuvěřitelný, úžasný .-)
Martin
CSR
Příspěvky: 120
Registrován: čtv 8.3.2012 21:19
Bydliště: Praha

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od CSR »

Makr píše:By mě zajímalo, kolik je tady mezi náma mimozemšťanů, abych věděl, jaký vlákna neotvírat. Tohle přece neni normální. Ty dveře nemaj víc než 9mm na výšku a on si tam dá ještě panty...
Neuvěřitelný, úžasný .-)
Martin
Mohu jen souhlasit taky sem pěkně čuměl na to co tu na mě vyskočilo.
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

zdravím ;) po delší době menší pokrok :) Na palubě nástavby to trochu ožilo ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“