H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Celkově pěkné, ale co mě dostalo jsou ty "krabičky". Opravdu super provedení.
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím

Po dlouhé době semka zase něco přidám, protože jsem zase něco splácal dohromady..

Druhý komín, ještě zdaleka né kompletní....

Obrázek Obrázek Obrázek

Zase malý pokrok ohledně zadní člunové nástavby.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Konzole na ramena hlavních jeřábů.

Obrázek Obrázek

Malé nástavbičky pro kulaté dělové věže menší ráže.

Obrázek Obrázek

Hlavní dělové věže, zatím bez cingrlátek a zábradlí.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kulaté dělové véže, zatím čtyři z osmi...na zbylé čtyři už pak nebyla nějak síla, takže si je zase nechám na druhou etapu.

Obrázek Obrázek Obrázek

No, a tady máme celkový pohled. Už mi to začíná připomínat i bitevní lod :) ;)

Obrázek Obrázek

Takže zas někdy ;)
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Tak jedeš opravdu pěkně a odvedl jsi kus práce, ale hned Ti musím zároveň napsat že takové krabičky
jako je např. ta na pravé konzoly vlevo - zřejmě ovládací pultík - umíš i lépe. Já vím, to je ta má diagnóza.
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Díky Aleši, no ono se ti jako klidně prostě přiznám, že když něco takhle malého slepím dobře, tak je v tom dost procent náhody. Ty malé díly jsou pro mě zatím ještě dost obtížné, když by to nebylo rozvrstvené tak ještě možná, ale to rozvrstvení je co se týče vizuality opravdu potřeba, a budeš vědět o čem mluvím když ti řeknu, že je to pak jako když máš slepit pravidelnou krabičku z měkké hadry :D
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Vášo - to není náhoda, co lepíš ... :-)
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Věř tomu, že opravdu to náhoda fakt někdy je :D

Nic, jen semka přidám pár paskvilů ( člunů), pro objasnění toho, že Angláni mělo občas fakt všechno poskládaný z krabic, ačkoliv jsem tomu taky nevěřil, tyto čluny na této lodi opravdu existovali :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Pane, klobouk dolů, zrajete nám jako víno. Krásně čistě zaskleno, slepeno, pouze ty
záchranné kruhy na stříškách mi tak nějak připomínají !!!gumové!!! O-kroužky, ale to se určitě pletu. :D
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Né né né :D je to drátek :P na živo tam uvidíš i spoj :)

Jinak tady je další várka, ale teda nijak se tím nechlubím, protože, no nebudu se tu vymlouvat, je to tak malé, že to prostě tak čistě nedám, co mě mrzelo je že sem musel zasklít okna herkulesem, který ty rohy v oknech opticky zakulatil a tak se to zdá vyřezané halabala :( představa vyřezávat ze slídy okýnka přesně na míru do okenic byla pro mě smrt a asi bych to vážně nedal.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

tady velkej brácha s malým bráchou :)

Obrázek
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím

Takže po dlouhé době zase nějaký pokrok vpřed. Sice to teď není moc záživné protože je to jenom samá siťka, krabička a retuš ale zatím to psychicky zvládám :D Ale pomalu a jistě se ty bílé místa zaplňují. Jinak je i kompletně dodělané kolejiště uprostřed lodi.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Skvělá práce a báječné pokoukání ... :-)
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Plováky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím, tak zase nějaký ten postup vpřed.

Udělal jsem víceméně kompletní zadní stěžeň, které chybí už jen vrchní anténa, kterou osadím až ve finále, abych si o ní náhodou nebrnknul. Co se týče lanový, chybí ještě pár " šňůrek", které příjdou navést k druhému komínu, ale to je ještě čas, protože potřebuju prostor na umíštění jednotlivých člunů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dále jsem udělal komplet zadní zábradlí. Ty větší sloupky do "A" jsou stojny, které sloužily na roztažení plachty po celé zadní ploše. Když loď stála třeba v doku, a bylo chlapcům velké teplo. Padlo na to, že se ta plachta udělá taky a zkusí se to. Ale po vyzkoušení mi přišlo líto skoro celou záď schovat. Nakonec jsem teda naznačil jenom tu konstrukci.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Minulé kolo jsem chválil Štefína, tak teď je řada na Tobě.
Tome, vypadá to nádherně a ta dráteničina je super. Už několikrát jsem psal, že zatímco ostatní
modeláři se lepší model od modelu, Ty se lepšíš příspěvek od příspěvku. Opět jsi mě o tom přesvědčil.
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Stále žiju :)

Přidávám radary na které nejsem teda moc pišnej. Určitě by to šlo lépe, ale prostě tyhle navazující kulaté obšívky mi dělají problémy. Snažil jsem se to nějak zachránit vylepšením, protože základ od hala je zase prostě jenom holej kýbl a nic víc.
Jedině co se mi na nich líbí, jsou ty klobouky, ale ty bohužel teda nejsou z papíru, protože mě nějak nanapadlo, jak to vizuálně udělat lépe aby to prostě vypadalo jako prověšená plachta.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Tak zase nějaký posun.

Vrhnul jsem se na letadla Walrus MK1. Letadla jsou celkem velká, takže lepení nebylo až zas tak moc obtížné. Samozřejmě, se občas vyskytli krizové situace kdy člověk musel trochu improvizovat. Bál jsem se, že to chvílema dopadne hodně špatně, jako například u kabiny, která mě teda vůbec nechtěla sednout, a pak ta retuš byla taky kritická. Nakonec je možná i na loď umístím.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“