H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím

Tak zase nějaký ten krok vpřed.

Komín:

Obrázek Obrázek

Postup na hangáru:

Obrázek Obrázek Obrázek

Základny na Pom-pomy :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nástavbička pro menší děla :

Obrázek Obrázek Obrázek

Dodělaný odvětrávací komínek k zadní nástavbě. ( komínek je z PLASTOVÝCH TRUBEK, kvůli tomu aby nebyli vidět zazadu papírové spoje )

Obrázek Obrázek

No a tady jsou poskládané části tak jak by to mělo v budoucnu vypadat :

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Jinak Aleši, bobule už mi začínají docházet ;) :D
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Ahoj Tomáši, když to tak vidím kolem a kolem tak je jen dobře že docházejí.
Máš to pěkné, pouze pár dotazů:
:arrow: ta velká "skříň" na střeše hangáru u kraje asi nepůjde otevírat ať jí natočíš tak nebo tak, viď?
:arrow: zábradlí u schodů na nástavbičku pro menší děla - neslušel by tomu ještě jeden podpůrný sloupek uprostřed?
:arrow: zadní nástavba - když panty a kliky, tak všude. Nebo je to ještě ve stádiu rozpracovanosti?
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Děkuji Aleši, dobré dotazy :D

skříň by v reálu otevřít nešla, to máš pravdu, ale za to já nemůžu :) tak to má prostě slepovánka udělaný a krabička by dozadu ani posunout nešla.

sloupek v zábradlí u schodů by mu asi slušel, takže to dodělám.

A ano, ty panty, ty tam ještě budu dodělávat protože tenkrát už jsme nějak neměl sílu a tak jsem si to zapsal do svého deníčku restů abych na to nezapoměl.
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Ahoj, tak s tím sloupkem se ještě neukvapuj, původně mi to přišlo jako hrozně velká vzdálenost a tudíž velký průhyb při opření, ale zřejmě to tak bylo.
Detailní foto jsem nenašel, ale na všech malůvkách a na fotkách z větší vzdálenosti se to tváří tak jak to máš nyní. Takže jsem Tě zřejmě mystifikoval, pardon.
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Už jsem se kdesi zmiňoval, ale musím znovu.
Anglické konstrukční linie mému oku nelahodí, to je ovšem můj subjektivní problém. Právě ale tyto tvé fotky již v tomto stádiu svědčí o promyšlenosti, síle, funkčnosti. KGV není krásný - na rozdíl od BISM nebo TIRP :-) - ale plně podřízený svému účelu. Byla to úžasná loď plná síly, energie a výkonnosti. Zcela naplňuje pradávnou zkušenost anglických námořníků - lodě musí zajistit přežití, na nic ostatního není místo a je zbytečné.
K srdci mi nikdy nepřirostou, ale budu je vždy obdivovat. :-)

No - a co se týká papírového provedení - skvělé ! :-)
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od SKY »

panove nechci vam brat iluze ale triga KG prave moc promyslena neni je vysledkem Washingtonskych dohod, a britove se drzeli kvot, bohuzel raze hlavnich del byla uz nedostatecna, bylo brano pocet nad vetsi razi s mensim poctem, prapuvodne bylo planovano 3x 4hlavnove veze, jenze v te konfiguraci byly nedostatecne pancerovany takze 2 hlavne z veze B byly vymeneny za pancerovani. no lod od prvopocatku mela nedostatecnou sekundarni vyzbroj a byla byla ji defacto k nicemu, 132mm dela byla na protileteckou obranu pomala a proti hladinovym cilum zase mala raze. po vypuknuti valky byly jeste ve stavbe, takze dodatecne dostavaly nejake pamcerovani a taky byla predelana prid, aby se zmensilo zalevani paluby, hangary narocne na misto uprostred lodi byly casem diky vetsi letecke podpore taky nepouzivany, tz nesmyslne vyuzity prostor, lod byla v podstate predvalecna konstrukce, kdyz se kouknete na americke lode jsou bojove mnohem logictejsi a ucelnejsi.
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od MDK »

Vsechny bitevni lode ve 2.WW byly jiz konstrukcne zastarale. Staci se podivat, ktere bitevni lode potopila torpeda z letadel nebo pumy z bombarderu, prakticky vsechny :)
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od SKY »

neni pravda, jak jsem psal americke nove tridy a i prestavby vraku z PH jsou o necem zcela jinem. ono je pravdou ze to byla jedina zeme ktera na to mela v klidu nepadajich bomb na tovarny/doky cas. no ono i nemecko delalo velke technicke skoky vpred diky zkusenostem z boju, ale tam byl problem v nejednotnosti vrchniho veleni, zdroju,naletu a samozrejme megalomansky pohled adolfa. jinak samozrejme bomby a letadla, to je dano dobou a vyvojem letectvi, to ze evropani tento novy podnet o prvopocatku podcenovali je jejich problem, viz nekolikrat opakovana blbost britu, postal jen letadlovku s dvema torpedoborcema nekam. V pacifiku jak americani tak i japonci hned zacli pouzivat kombinovane svazy a jak vsichni vime americani to dotahli k to naproste dokonalosti, btw vydrzelo jim to stejne dodnes, akorat s tim rozdilem ze dnes jsou pevnou soucasti svazu i ponorky, coz vzledem k jejich rychlostem ve ww2 neslo. JInac kazda zbran ma sve vyhody i nevyhody.
Uživatelský avatar
norad
Příspěvky: 40
Registrován: pon 23.1.2012 16:12

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od norad »

Je to sice už OT ale v momentě kdy se na bojišti objevily letadlové lodě byly náhle všechny bitevní lodě zastaralé. Ne konstrukčně (tedy alespoň ne všechny) ale jako kategorie, prostě neexistovala bitevní loď která by odolala masivnímu dobře řízenému leteckému úderu. A při použití v roli velkých protiletadlových platforem byly zase provozně velmi drahé. Proto šla převážná většina zbývajících bitevních lodí krátce po válce do šrotu nebo alespoň do rezervy.

Mimochodem, třída KG V není až tak výsledkem Washingtonských dohod jako spíš faktu že tyto smlouvy pomalu končily (prosinec 1936) a bylo možno navrhovat plavidla bez smluvních omezení. A ta použitá 14'' děla jsou výsledkem britských snah ukecat ostatní velmoci používat tuto ráži jako maximální. V momentě kdy zjistili že je přesvědčování neúspěšné tak bylo na jakoukoliv změnu projektu 14-P (KG V) pozdě. Proto také Britové hned začali pracovat na projektu bitevních lodí třídy Lion.
Bakulda píše:....:arrow: ta velká "skříň" na střeše hangáru u kraje asi nepůjde otevírat ať jí natočíš tak nebo tak, viď?....
Jestli myslíš ty dvě dlouhé "krabice" na hraně nad vraty tak to byla ve skutečnosti pouzdra kam se rolovala lamelová vrata hangáru.

norad
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Nee, myslel jsem tu bednu zatím.
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím

Tak po dlouhé pauze jsem se konečně vrátil ke staříkoj ;) Je fakt, že dostat se do toho po půl roce je mazec, ale snad to zase půjde. každopádně to co jsem teď slepil fotím rači z dálky protože z blízka se na to opravdu nedá dívat :D Dost kecání.

Levá strana hangárové nástavby kromě Pompomů a záchraných člunů hotová.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Tak kamaráde bejvalej, já že mám strach z Tvýho táty, jóóó? No i kdyby, tak ho rozhodně nemám z Tebe, tudíž na rovinu - jestli
chceš v takovéto kvalitě pokračovat dál, tak si dej klidně ještě půl roku pauzu, vždyť se na to jak sám píšeš, opravdu nedá dívat. ;)

Ba ne, jsem rád že jsi zpět a těším se až to tu rozjedeš na plné obrátky.
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Ale jako fakt máš pravdu :D Protože když se na jakoukoliv fotku co jsem sem ted přidal podívám, tak se snažím najít nějaké hezké místo a přehlížet to ošklivé, ale je to hrozně těžký tam najít něco na co se dá dívat :D
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: H.M.S. KING GEORGE V / A.Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím

Tak jsem zase něco málo spatlal. Trochu jsem hnul s nástavbou a konečně ji mohl slepit dohromady jako jeden celek. Takže světlomety a nějaké ty drobnůstky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dále přišla řada taky na nějaký ty drobonosti co příjdou na palubu, protože pak nechci strávit rok jenom tím, že budu pořád hledat něco pod stolem.

Řada přišla na tyto "krabičky" a moc záživné to tedy není.

Obrázek Obrázek

Nejhorší je, že tohle je pouze 20 kousků z nějakých 120, z čeho mi teda zrovna dobře není :D :D

Obrázek

tak zas někdy ;)

Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“