RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Tak mi dorazila krabice z Polska a z ni sem vybral ke stavbe Titanic.
Je tu nekdo kdo to uz daval dohromady? (nic sem, ale ve skupine tady nenasel) Nejak nevim poradne kde zacit a nac si tam pripadne dat bacha. Podle studovani planku mi totiz prijde, ze se tam moc fazovat stavba neda, ze vse mimo "veci" nad promenadni palubou sou vnoreny.
Pak by byl vdecen za radu, jakou barvu maji mit trubky a zebriky na kominech (ve filmu je to vse oranzovy).
Tip na nejakou technickou publikaci?
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od IceZero »

Docela dobrá knížka byla od pana Miloše Hubáčka, jmenovala se myslím přímo Titanic, co si pamatuju z doby kdy sem ji četl, tak je sice spíš zaměřená na průběh plavby a lidi na palubě, ale byly v ní i informace o technickým stavu. jen ty fotky byly spíš černobílý takže s barvou nevím nevím ...
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Hubacka samozrejme znam, mam toho o Titanicu nacteno mraky, myslel sem spise takovou tu technickou publikaci jako jsou treba k valecnejm lodim kde sou rozkresy, detaily atp. Zatim sem se s dotazem u strejdy googla netrefil.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

Vim ze GRADA vydala tohle, ale nikdy jsem to nemel v ruce ...
https://www.bux.cz/obrazove-publikace/t ... pruvodce-1" onclick="window.open(this.href);return false;
Stefan
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

diky, mrknu na to
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

Koukal jsem treba v knihovne v Pardubicich, tam tuhle knihu maji k pujceni.
Pokud mas pobliz sebe knihovnu a nemaji tam tu knihu existuje mimoknihovni vypujcni sluzba. Za 40,- ti ji na mesic pujci do jine knihovny.
Minule jsem takhe lovil nesehnatelnou knizku.
Tak to jen jako tip.
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Ona se da jeste koupit, co sem koukal. :)
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Blahove jsem se domnival, ze zesilene hotove dily budou pohromade za hodinu, no seredne jsem se spletl.
Nejdrive je potreba hluboce se zamyslet, kde zacit, protoze z obrazku v navodu nelze moc poznat. Nejlep je tedy zacit jedinou vnitrni vodorovnou prepazkou, a postupne na ni nasazovat kolme spodni centralni vystuhy s patricnymy spodky zeber, tady je zasek, jelikoz po dlouhem pretaceni dilu me napadlo, ze by mohly byt blbe znaceny, a taky ano Ad2 a Ad3 jsou prohozeny, takle se postupne udela spodek, na to se nasadi spodni dnova cast, pak uz jedno zdali postupne od predu ci zadku postupovat schodovite. Nedoporucuju at vodorovne nebo kolme velke dily v cele delce delat v jednom kuse. Trochu pakarna je natlacovani bocnich vodorovnych zeber k tvarovani zadi, nesedi tak by si clovek myslel. Celkove lze rici ze ac si clovek nedela kostru sam, nepresnosti tam i tak jsou, takze sem tam nejake zabrusovani presahu je treba a neni to chybou sestavovani.

Jeste mi chybi dlouhe zesilene bocni dily.

Obrázek
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Zjistil jsem, ze je docela problem tvarovat ten kostrovej karton. :) U ty bocni obsivky je to treba, zase doporucuju osazovat po castech ne vcelku. A nastesti me napadlo, ze nejake casti vnitrnich palub je tam potreba dat jeste pred tema bocnima, jinac tam pak nejdou, protoze jejich kraje presahujou a drzej tu bocni obsivku, ktera by jinac nebyla kam poradne prilepit.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Musim konstatovat, ze tak spatny navodovy kresby sem dlouho nevidel, tady zadni cast vc kormidla je nutno sestavovat tak nejak po svym, protoze nakres na to neexistuje :(

Obrázek
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Casto si rikam, ze to asi rozslapu, fakt me nebavi zkouset co kam ma prijit, hlavne v jakej okamzik to tam dat :(
Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

ale vypadá to dobře, udělej pár detailů paluba a boky - jak vypadá grafika.
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od kiwiisek »

Ahoj SKY ;)
Dal jsi Nagato , dal jsi Californii......dáš Titanic :)
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od SKY »

Kiwisek - no joo ale tam aspon bylo podle ceho stavet, tady vicemene improvizuju.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: RMS Titanic / Fly Model / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

No to je velké zklamání z těch návodovek .

Držím palce at to aspoň trochu sedí . Každopádně budu poctivě sledovat , protože na tento model jsem měl taky zálusk , ale tet teda nevím .........
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“