USS Missouri / GPM / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
viktor
Příspěvky: 16
Registrován: pát 30.3.2018 8:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od viktor »

nemělo by tady být varování ??
něco ve smyslu zobrazit a sledovat jen na vlastní nebezpečí ?
Když vidím dokonalou a precizní práci tak mé patlalské ego trpí...
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Zdravím a omlouvám se za hodně pozdní reakci, zkrátka poslední dobou se na fórum dostanu pouze když
mám v úmyslu ukázat nějaký ten pokrok, všem tedy děkuji za ohlasy a osvětlení můstku je v plánu.

Zadní část můstku je hotová, pouze zbývá roztahat kabeláž.

Obrázek
krakra
Příspěvky: 58
Registrován: sob 8.4.2017 15:14

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od krakra »

Bakulda píše:Protože není žádný důvod měnit zavedené zvyky, opět jsem se začal zabývat záchrannými čluny a ejhle. Podlážka byla ve vystřihovánce
nakreslena naprosto nesmyslně, tudíž se neopakuje vypichování čtverečků jako u GB ale přistoupil jsem k vlastní výrobě. Výhoda je v tom, že
je výsledek plastičtější a věrnější skutečné předloze a aby jste se zde nenudili, tak těch rozdílů oproti člunům na GB bude daleko více ;)

Obrázek
Prosím co znamená pojem "vlastní" výroba? - je to vůbec z papíru?, nejsou to koupené lepty?
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Ahoj, vlastní výroba znamená, že vezmeš proužky papíru a poslepuješ je dohromady do žádaného tvaru a slovo lept už přede mnou prosím Tě nikdy nevyslovuj :)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj, prosim tě, jak ti dlouho vydrží čepel u skalpelu... Nebo odlamovaku. Na hodiny práce, plus mínus. Je mi jasné že takováhle preciznost vyžaduje neustále ostrý řez.
Dík
Štefan
Uživatelský avatar
viktor
Příspěvky: 16
Registrován: pát 30.3.2018 8:22
Bydliště: Vyškovsko

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od viktor »

ahoj..
já bych měl hodně podobný dotaz.
vypichoval jsi síť do záchranných člunů na GB....síť nic moc,pak jsi napsal že to musíš vyčititm a po vičištění otřepů paráda.
proboha jak jsi to čistil ??
Proradíš know how ??
krakra
Příspěvky: 58
Registrován: sob 8.4.2017 15:14

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od krakra »

Bakulda píše:Ahoj, vlastní výroba znamená, že vezmeš proužky papíru a poslepuješ je dohromady do žádaného tvaru a slovo lept už přede mnou prosím Tě nikdy nevyslovuj :)

Ty věci co tady ukazuješ jsou neuvěřitelné... že by to bylo opravdu z papíru. To se snad dá dělat pod nějakým mikroskopem mikronůžkama a nanáší se mikro porce lepidla. Neumím si to prostě vysvětlit.
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Zdravím, pokud si dobře pamatuji, rohy vypíchaných čtverečků jsem čistil následovně - do jedné ruky papír do druhé skalpel a proti světlu opatrně zajížděl
až do rohů a čistil a čistil. Jak dlouho taková čepelka vydrží netuším, ale za těch 12 let co jsem se vrátil k modelařině jsem zdělal cca 300 čepelek.
krakra
Příspěvky: 58
Registrován: sob 8.4.2017 15:14

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od krakra »

Bakulda píše:Zdravím, pokud si dobře pamatuji, rohy vypíchaných čtverečků jsem čistil následovně - do jedné ruky papír do druhé skalpel a proti světlu opatrně zajížděl
až do rohů a čistil a čistil. Jak dlouho taková čepelka vydrží netuším, ale za těch 12 let co jsem se vrátil k modelařině jsem zdělal cca 300 čepelek.
Hustý
a potom by mě zajímaly ty ostatní drobnosti, ty různé kulomety atd.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Nafe_CZ »

Bakulda píše:Zdravím, pokud si dobře pamatuji, rohy vypíchaných čtverečků jsem čistil následovně - do jedné ruky papír do druhé skalpel a proti světlu opatrně zajížděl
až do rohů a čistil a čistil. Jak dlouho taková čepelka vydrží netuším, ale za těch 12 let co jsem se vrátil k modelařině jsem zdělal cca 300 čepelek.
Díky za odpověď, letmým přepočtem mi to vychází na 2 čepelky měsíčně. Ne že by ten údaj byl důležitý, (než někdo namítne , že měnit se má když je potřeba :-) ) ale špionáž se musí dělat důkladně.

A klobouk dolu před tvou trpělivostí.

Štefan
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Opět lehký progres, zadní stěna kompletně osazená, vše je již napevno přilepené, celkem přes 800 dílů.

Obrázek Obrázek

ObrázekObrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od muf10 »

:shock: ono je to ještě schované v nástavbě!!!
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od numi »

Tohle je fakt pacient. A ještě jsem zvědav když k tomu přidáš nejslavnější letadlovku 2 s.v. Tohle je mooooc železa a oceli na mě.
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Zdravím, víc toho nemám a ještě to takhle zblízka vypadá tak divně... :D

Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

"cotodivnéje?" a je to obdivuhodné!
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“