USS Missouri / GPM / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Díky za zájem, ale stále je to stavba na vedlejší koleji takže prosím o trpělivost. Asi tak 10 let :D
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Koukám že u lodičkářů nastala předčasná okurková sezóna, tak sem pro oživení šoupnu takovou malou drobnost která
zabrala nepoměrně hodně času na výrobu - hotové síto na radar pro řízení palby, další tři mě ještě čekají, alespoň již vím jak na to ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
JesterZeleny
Příspěvky: 153
Registrován: stř 7.5.2014 11:15
Bydliště: Pardubice

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od JesterZeleny »

Ty jsi fakt ďábel! Sledoval jsem poctivě stabu GB a nechápal jsem, pak kouknu vedle a ty mě zabiješ tímhle :D. Asi zahodim fidlátka a pudu si do lesa rybičkou pižlat lodičky z kůry... Utírám slinu a teším se na další progres ;) .
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Aki »

no to mě pos.. záda! TO DE???? :D navrhuju okamžitou diskvalifikaci ze všech soutěží, protože mimozemšťani by ale fakt soutěžit neměli :) neskutečný... neuvěřitelný... nechápu... jdu si dát studenou sprchu :)
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Kostra trupu je pohromadě, takřka dvouměsíční intenzivní práce.

Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Super :) Já sice už našel kouzlo přebarvených červených obšívek, ale i tak bych řekl, že když už bych se piplal s vyplňováním, tak bych to spíše vyplnil něčím kompaktním. Třeba styrodurem nebo nějakým podobným matrošem, který se dobře opracovává ale ve finále je relativně pevný. Jasné, že ten trup pořád neošaháváš, ale už jen při tom oblepování bych se bál, že se mi ty příčky někde vyrýsují. Ale taj ty si určo nějak poradíš :D
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

tyyyjo, já myslel, že stavíš loď a né Zepelín :D
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Váša »

drzim palce
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Díky, Míro neboj, budou tam ještě nalepené dost široké pásky, takže z toho protlačení příček strach nemám.
Vyktory
Příspěvky: 1
Registrován: pát 5.8.2016 16:03

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Vyktory »

Ahoj všichni chtěl bych popřát hodně zdaru s modelem já jsem svoji Missouri dodělal teprve před pár dny a vzhledem k tomu že to byl můj první tak velký projekt má spousty chyb, ale i tak jsem docela s výsledkem spokojen, ale chtěl bych se zeptat nějaké vlídné duše, jaký materiál by mi doporučil na podlepení kostry trupu já jsem použil klasický tvrdý papír v několika vrstvách a to nebylo zrovna dokonalé řešení, rád se od vás přiučím. ;-)
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Dlouho jsem zde nepřispíval, tak na oživení vlákna jedna menší "sériovka".

Obrázek
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Zdravím, červená obšívka je na svém místě, sice nevím co mi na ní trvalo tak dlouho, ale jedno vím jistě - obšívání trupu
mi skutečně nejde a z každou další lodí pozoruji namísto zlepšování spíše zhoršování výstupní kvality.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Váša »

A to já bych se toho zase tak nebál ;) Na první pohled se ten trup zdá jako jedna velká pravidelná nudle, takže člověk si řekne že na tom nic není. Ale ted, když vidím ty tvary na přídi, a že je to někde placaté a najednou se to sbíhá někam do kulata, tak je mi jasný, že to nebyla žadná sranda. Já vždycky tvrdím, že čím větší trup, tím lepší na obšívání, ale tady mě to zase přijde přesně naopak, třeba ta zád s rozděleným kýlem na dvě části, to já bych asi takhle nedal, že by mi to řezalo krásnou rovinou a ostrou hranu. Takže za mě máš palec nahoru, jak si se stím popasoval, a dle mého názoru je to povedený trup ;)

Váša
pidrman
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 17.10.2013 9:29

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od pidrman »

Váša píše:A to já bych se toho zase tak nebál ;) Na první pohled se ten trup zdá jako jedna velká pravidelná nudle, takže člověk si řekne že na tom nic není. Ale ted, když vidím ty tvary na přídi, a že je to někde placaté a najednou se to sbíhá někam do kulata, tak je mi jasný, že to nebyla žadná sranda. Já vždycky tvrdím, že čím větší trup, tím lepší na obšívání, ale tady mě to zase přijde přesně naopak, třeba ta zád s rozděleným kýlem na dvě části, to já bych asi takhle nedal, že by mi to řezalo krásnou rovinou a ostrou hranu. Takže za mě máš palec nahoru, jak si se stím popasoval, a dle mého názoru je to povedený trup ;)

Váša

Přesně, moc pěkná práce. Já se obšívky pokaždé bojím, já si raději udělal sken, pro případ neúspěchu.

Takže za mně také palec nahoru.
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Díky za podporu, ale fotky jsou v tomto případě opravdu shovívavé. Však za 15 možná 10 let uvidíte sami :)
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“