IJN Sendai / GPM / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

IJN Sendai / GPM / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím

Představovat tuhle loďku tady asi nemusím, protože je tu už známá. Pustil jsem se do ní dalo by se říci jen pro tréninkové účely, jelikož se v brzké době chystám na další velkou bitevku kterou bude King George V od Hala. Chtěl jsem zjistit jak jsem na tom se zručností lepení malých detailů a dráteničiny, protože u Romy co se týče detailů a dráteničiny bylo fakt pomálo. V našem domácím modelářském skladu byl nejmenší asi tenhle křižník, tak jsem neváhal a střihl do něj.

Dokončil jsem zatím jenom nástavbu ale i ta dala zabrat.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
lukascrx
Příspěvky: 90
Registrován: pát 15.11.2013 16:44
Bydliště: Třinec

Re: IJN Sendai / GPM / 1:200

Příspěvek od lukascrx »

Ahoj :)
Musím říct ,že to máš perfektní :shock:
Já ji stavěl jako první mojí loď "dopadla jak dopadla"... :) ale tady to je jiný level... ;) budu sledovat... ;)
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: IJN Sendai / GPM / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím

Tak jsem dal zase něco dohromady. Jedná se o 7x dělo ráže 140 mm. Tentokrát jsem neměl soustružené hlavně jak tomu bylo u Romy, takže jsem si poprvé zkusil vyrobit je ze šmikajdy, a nešlo to tak špatně jak jsem si myslel :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Sendai / GPM / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Paráda :) Poď poď, to stíháš do Bulharska :lol: :lol:
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: IJN Sendai / GPM / 1:200

Příspěvek od Váša »

Jak víno :D :D
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: IJN Sendai / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Ahoj Tome, mám takové neblahé tušení, že pokud Ti vydrží Tvé nadšení, jednou uděláš doslova díru do světa. Co jsi prosím Tě použil na lanoví?
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: IJN Sendai / GPM / 1:200

Příspěvek od Váša »

Ahoj, no tak na to si počkám :D jinak na lanoví jsem použil vlas z blonďaté bárbíny ( panenka ), menší sourozenec mi dovolil ustřihnout si pár pramínků :D
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: IJN Sendai / GPM / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Moc pěkná práce a fandím té výrobě hlavní z origo papíru. Dá to sice trochu práce, ale je to větší modelařina :-) Máš to parádní, jen tak dál .... :-)
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: IJN Sendai / GPM / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím
Tak sem zase něco pošil. Tentokrát se jedná o torpédomet, který nesl dva doutníky o průměru 610 mm.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zase příště ;)
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: IJN Sendai / GPM / 1:200

Příspěvek od Váša »

Čekání na KGV :( :D Další kousek nějaké malé nástavbičky. Ta anténa mi dala docela zabrat :D '' Tož lakatož''

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: IJN Sendai / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Budko budko, kdo v tobě přebývá? Řez přesný, tvarování čisté, retuš výborná, ale něco mi ten výsledný dojem přeci jen kazí. Anténa. Ten přechod
mezi těmi kruhy a trojnožkou je alespoň na fotce dosti brutální, konkrétně na té druhé fotce ten zvláštní schod u toho spoje. (možná je to tam schválně)
Nevím jak jsi postupoval Ty, ale nešlo by jednoduše udělat dva stejné kroužky, jeden rozpůlit a poloviny přilepit na ten celistvý. Takhle vypadá jak když jsi to vyráběl z jednoho kusu :)
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: IJN Sendai / GPM / 1:200

Příspěvek od Váša »

Anténa, ty kruhy jsou dělaný přesně tak jak si říkal. Zdá se ti to jinak protože to je přilepený na tu trojnožku jak říkáš jako prase kost, nějako jsem se stím pral a málo jsem to umil ''debondérem'' :D já to asi předělám ještě neboj ;)
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: IJN Sendai / GPM / 1:200

Příspěvek od MDK »

Antena ty kruhy nemela stejne velke, vnitrni kruh byl mensi. Takze to mas udelane spravne, nic nepul, jen udelej, aby si ten spoj mel dole na stredu.
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“