Ponorka Alvin / ABC(VKV)/ 1:40 HOTOVO

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Ponorka Alvin / ABC(VKV)/ 1:40 HOTOVO

Příspěvek od JoskaM »

Tak jsem nevěděl co čeho říznout v době čekání než se mi zaschne polystyren.
Tak jsem se pustil to této krásky:
Ponorka Alvin, jedna z nejslavnějších výzkumných ponorek, jak praví k předloze Velká kniha vystřihovánek (VKV)
Zkontruovaná v roce 1964, váží 680kg, má výtlak 17 tun, měří 7,1 x 2,6 x 3,7 m, s posádkou obvykle 3 muži.
Ponorka se může ponořit do hloubky 4500m a to až na 10 hodin. Umožnila mnoho převratných objevů, např.život v horkých pramenech na dně moře, a krom jiného byla při objevu Titanicu. Jinka se účastnila dalších 4000 expedic - to fakt nevím zda to není překlep ale co je psáno to je dáno.
K modelu, ten pochází z roku 1987, to jsem byl už skoro 8 let na světě a tento zimní speciál si pamatuji, včetně diorámky s potopeným Titanicem, o komiksech s potápěči ani nemluvě...Model se stavěl skvěle, kdo chce si může najít velkou chybku na panelech, tak dlouho jsem to hledal a ladil, až jsem si je otočil,
sem tam jsou díly delší, kratší, menší větší, nesedí čísla v návodu, ale jak vidíte, postavit model jde.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Závěr, na mnoha fotkách je vidět čerchování, nebo naznačení kam co patří, ale jsem jsem psal, když se to zkusí, ono to pak půjde, hodně pomáhají rysky na střed.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Ponorka Alvin / ABC(VKV)/ 1:40 HOTOVO

Příspěvek od bedatruhlar »

A co robot Jason?,Snad jsi na něho nezapoměl?
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Ponorka Alvin / ABC(VKV)/ 1:40 HOTOVO

Příspěvek od Kuba78 »

No ja nevim ale ja vidim jasona aspon na trech fotkach? Tento model sem taky kdysi davn stavel..
alfi100
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 25.4.2013 13:23

Re: Ponorka Alvin / ABC(VKV)/ 1:40 HOTOVO

Příspěvek od alfi100 »

Né není to překlep, Alvin je skutečně legenda, díky které dnes víme o hloubkách oceánů mnohem více, než jsme si vůbec dokázali představit. :) Moc pěkně a čistě slepeno. Gratuluji. :)

Kód: Vybrat vše

http://www.inuru.com/index.php/planeta/mezniky-vedy/56-alvin-veda-ponorka-ocean
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ponorka Alvin / ABC(VKV)/ 1:40 HOTOVO

Příspěvek od JoskaM »

Děkuji ti, vidíš, ani mě nenapadlo popátrat po něm na netu...zajímavé čtení.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Ponorka Alvin / ABC(VKV)/ 1:40 HOTOVO

Příspěvek od chuan »

Moc pěkná prácička, do čeho se pustíš teď?
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Ponorka Alvin / ABC(VKV)/ 1:40 HOTOVO

Příspěvek od JoskaM »

Jak jsem psal u Smoka, mám hodně restů, takže jsem oprášil Bismarkca a začal dělat na položce...abych se pak mohl v klidu pustit do nánosů a detailů, ale abych to mohl doladit, potřeboval bych být bez ATB, a mít venku hezké počasí, takže jsem si střihl do jiné kostřičky...druhoválečná, německá, štíhlá, asi jen stojánková - i když loď v hladině je loď v hladině, předělaná, doplněná o detaily - zatím vím jen na trupu o skladu plechů, pancíře, oček, háčků, žebříků límce u paluby atd atd atd...ale není zatím co fotit, a tak se nechte překvapit, stejně musím ještě slepit dvě zakázky, takže . . . . . . . .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Ponorka Alvin / ABC(VKV)/ 1:40 HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Až ted jsem si všimnul , že se tady něco děje . Víš kolikrát jsem ji měl v ruce , že si ji slepím . Možná ted přišla ta vhodná chvilka .

Pěkně slepeno . Krásná nostalgie .
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“