HMS Hood / Maly Modelarz / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Carlson KRM
Příspěvky: 21
Registrován: stř 9.5.2012 4:46
Bydliště: Malšice

Re: HMS Hood / Maly Modelarz / 1:200

Příspěvek od Carlson KRM »

Brzdič , MARTANEK 41 : díky kluci. Jen pro zajímavost, tahle legrace už je složená z více než 14 tisíc dílů a ještě není konec! a stavba začala před 44 měsíci.Tak snad už brzy bude hotovo. Dnes jsem dal dohromady jeřáb na zadní trojnožce včetně vyvázání. Přístě protahám nitě přes kladky, dokud k nim budu mít lepší přístup.

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: HMS Hood / Maly Modelarz / 1:200

Příspěvek od Ričmond »

Konečně to někdo taky počítá, celkem zajímavé číslo už :)
Ať se daří.
Carlson KRM
Příspěvky: 21
Registrován: stř 9.5.2012 4:46
Bydliště: Malšice

Re: HMS Hood / Maly Modelarz / 1:200

Příspěvek od Carlson KRM »

PROSBA:

Našel by se mezi modeláři někdo, kdo by poskytl scan,nebo kopii komplet záchranných člunů z toho nového Hooda od Hálinského? Při prohlížení jiných staveb jsem si totiž všiml, že od tohoto vydavatele jsou více realistické, než ty co mám já ve vystřihovánce a předělávat by je zabralo hromadu času.Nehledě na to, že konstrukce veslic je nějaká zajímavá a i po x pokusích natvarování trup vypadal tak nějak divně -kostrbatě.

Nechci touto prosbou nějak podporovat nelegální šíření modelů, jde mi jen o maximální autentičnost a propracovanost modelu.A zase se mi kvůli 15 člunům nechce shánět celý model, když vím, že bych se ho posléze zbavoval.Kdyby byl někdo ochoten domluvíme se přes SZ. Díky
sllav
Příspěvky: 16
Registrován: úte 13.1.2015 22:28

Re: HMS Hood / Maly Modelarz / 1:200

Příspěvek od sllav »

14 tisíc dílů a zatím 44 měsíců neuvěřitelný
kolik hodin denně tomu dáváš?
Carlson KRM
Příspěvky: 21
Registrován: stř 9.5.2012 4:46
Bydliště: Malšice

Re: HMS Hood / Maly Modelarz / 1:200

Příspěvek od Carlson KRM »

sllav: je to různý, někdy se tomu věnuji víc, pak je zase období kdy na to i měsíc nesáhnu :(

tak aby to nevypadalo, že se na Hoodovi nic nedějě, tak pro příznivce je tu další pokrok. Dokončil jsem děla ráže 102 mm a taky vnitřky odpalovačů raket (UP)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

taky jsem rozjel práci na zbývající výzbroji, ale zatím je to jen hromada dílků, až bude něco zase v kupě, přihodím foto ;)
Carlson KRM
Příspěvky: 21
Registrován: stř 9.5.2012 4:46
Bydliště: Malšice

Re: HMS Hood / Maly Modelarz / 1:200

Příspěvek od Carlson KRM »

Další postup tentokrát v oblasti lanoví


Obrázek Obrázek Obrázek
Carlson KRM
Příspěvky: 21
Registrován: stř 9.5.2012 4:46
Bydliště: Malšice

Re: HMS Hood / Maly Modelarz / 1:200

Příspěvek od Carlson KRM »

Model je kompletně vyvázán. Musím přiznat, že ač to vypadá složitě, tuhle práci jsem si vyloženě užíval. Spolu s tím se mi ještě povedlo dokončit kompletně příď , záď a nějaké další věci ve střední části modelu. Ze samotné šmikajdy chybí už jen necelá jedna strana a tam jsou převážně čluny.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sultanbobo
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 11.9.2014 10:16

Re: HMS Hood / Maly Modelarz / 1:200

Příspěvek od sultanbobo »

Je to moc krásný.Stydím se tu vůbec něco ukazovat
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HMS Hood / Maly Modelarz / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Máš to parádní. Když jsem viděl Hooda od Hala, tak jsem si řek že na to jak mě nikdy nějak nelákal, tak vypadá fakt dobře. Co se týče tvého Hooda, jak jsem psal, vypadá dost dobře, jen bych se u příští loďky přimlouval za jemnější provedení detailů. Ale to pak pořešíme skrze lepty :D ;)
stockholmik
Příspěvky: 305
Registrován: úte 31.1.2012 10:10
Bydliště: Náchod

Re: HMS Hood / Maly Modelarz / 1:200

Příspěvek od stockholmik »

Úžasná podívaná, moc krásný. Honza
Carlson KRM
Příspěvky: 21
Registrován: stř 9.5.2012 4:46
Bydliště: Malšice

Re: HMS Hood / Maly Modelarz / 1:200

Příspěvek od Carlson KRM »

sultanbobo, stockholmik: díky kluci za kladné ohlasy

štefíno: na těch jemnějších detailech zapracujem, na to se spolehni ;)

dnes nepřináším žádný postup na modelu, ale jeden z kamarádů, co se věnuje focení si vzal do hledáčku Hooda a něco málo nafotil a následně z toho vznikla taková drobná prezentace, tak se s ní podělím i s vámi ostatními.

prezentace:
https://www.youtube.com/watch?v=oLfot4L-aWs" onclick="window.open(this.href);return false;

a zde jedna fotka co mě osobně se líbí ze všech nejvíc (to,že je taková nevyostřená, byl prý záměr této fotky)

Obrázek
Uživatelský avatar
norad
Příspěvky: 40
Registrován: pon 23.1.2012 16:12

Re: HMS Hood / Maly Modelarz / 1:200

Příspěvek od norad »

Budeš na příď a záď napínat tropickou plachtu? Pokud ne tak by tam potom neměly být ty vysoké vzpěry kolem věží, ty se osazovaly pouze pro toto stínění.

norad
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“