BC Scharnhorst / Halinski / 1:200 - UKONČENO-DAROVÁNO

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Radost pohledět, kamkoliv se člověk podívá, tam něco je, tohle je opravdu luxusní záležitost.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

No jo no, Aleš promluvil :lol: Jak jsem říkal Tomovi - ty to vždycky podáš tak, jak kdyby tvůj výtvor měl tak poloviční hodnotu. Jenže to by pak člověk nemoh zavítat do tvýho vlákna a vidět 5 zaměřovačů naskládaných na jedné sirce a každej z 40 dílů (či z kolika) :D Ale ne, sranda, jsem rád, že se líbí. Zatím je to nuda, detaily pořád nikde :))
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Další postup. Probíhající práce v okoli velitelského můstku. Taktéž bylo třeba vyřešit uložení předního stěžně. Uložení předního stěžně byla vcelku zábava, jelikož bylo třeba dbát na správnou geometrii jak při pohledu zboku tak zepředu. Za pozornost stojí i velké množství trubek v zadní části nástavby :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Přibylo dílů:77

Celkem dílů:6465
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Tak trochu popojedeme. Aleš nasadil laťku vysoko, tak je třeba se víc snažit :D Přibylo pár nových detilů jako stupačky, vyztužení podlahy kapitánského můstku atp.

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek


Přibylo dílů:106

Celkem dílů:6571
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Přední nástavba dostala řekněme finální tvar. Chybí sice dominantní radar, ovšem z pohledu samotné nástavby už je hotovo. Poslední patro byl hezky kulaté, tudíž bylo vcelku výživné lepit k tomu to zábradlí. Ale podařilo se, zábradlí je opatřeno patřičným vyztužením, které je zhotoveno kombinací olověného a měděného drátu a vše nabarvené a patřičně vystínované tak jako všechny detaily, které potřebuju zvýraznit.
Obrázek Obrázek
Obrázek

Přibylo dílů:81

Celkem dílů:6652
Uživatelský avatar
zapty
Příspěvky: 179
Registrován: úte 21.2.2012 21:22
Bydliště: Miličín

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od zapty »

Míro kdybych tě neznal, řekl bych že nejsi normální člověk ale bohu dík už jsem mněl tu čest tě poznat a jsi zcela normální :D Vypadá to opravdu suprově :D
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

zapty píše:Míro kdybych tě neznal, řekl bych že nejsi normální člověk
Tak já nevím, ale dle reakcí lidí na vlákna v této sekci je to asi globální problém z pohledu být či nebýt normální :D
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Tak po dlouhé době zase nějaká drobotina. Pustil jsem se do nejjednodušího typu dalekohledu na lodi. I tak má jeden dalekohled 10 dílů. S použitím fotodokumentace jsem si je doupravil k obrazu svému. Ve finále vypadají opravdu jednoduše, nicméně i ve skutečnosti tam nic víc není, jen trubka a dalekohled :D
Obrázek Obrázek
Obrázek
Jako další přišel na řadu asi nějaký typ vyhledávacího zařízení. Netuším k čemu přesně toto zařízení sloužilo, nicméně co jsem věděl jistě, že v samotném modelu je značeně zjednodušené. Takže dle fotek jsem si opět dodělal sám tak, aby odpovídalo realitě :)
Obrázek

Přibylo dílů:167

Celkem dílů:6819
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Tak jsem zase trochu popojel. A to díly, na které jsem se celou dobu těšil. Jsou to hlavní radary. Ty jsem si nakreslil a nechal vyleptat, stejně jako řadu dalších věcí :) .
Obrázek Obrázek
Obrázek

Přibylo dílů:34

Celkem dílů:6853
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

A opravdu byl Míro ten radar takto černočerný?
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Pravděpodobně. Řeknu ti to asi takhle. Fotky k tomu moc nejsou. V publikaci co mám je mají černé, všichni je na modelech dělají černé, takže i já je mám černé :D Našel jsem jednu fotku, údajně ze Scharnhorsta (zadní radar), a vypadá radar taky podstatně tmavší než okolní barva :)
http://wanech.narod.ru/Alex/ARCHIVE/5SE ... k/ris1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Tak to tady zase trochu oživíme :D Příspěvky momentálně soustředím spíše na svou FB stránku, takže pro ty co nechtějí čekat, mohou sledovat zde
https://www.facebook.com/ms.paper.models/" onclick="window.open(this.href);return false;
ostatní si hold musí počkat, až se má - poslední dobou v tomto směru poněkud líná osobnost - odhodlá upnout fotky i sem :D

Ale zpět k lodi. Co vlastně přibylo? Dokončil jsem práce na hlavním radaru, který je umístěn na vrcholu přední nástavby. Dále jsem slepil dálkoměr na velitelské budce. Jako další viditelný krok bylo zhotovení čtyř ráhen na přední nástavbě a taktéž bylo zhotoveno 10 dálkoměrů. Zbývají ještě 4 a tím budou hotovy. Pak už se stavba - nové díly - táhnou v duchu detailů. Kdo bude hledat tak je najde :D

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Přibylo dílů:585

Celkem dílů:7438
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Tak zase trochu popojedeme. Jako první bych představil další součást modelu v podobě další A4 plechu :D Lepty prostě musí bejt :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Další, zatím jen otestovaná část, jsou resinové čluny doplněné o lepty. Papír v tom nehledejte :)

Obrázek

No a na samotné lodi jsem doplnil zase pár detailů a jako hlavní část jsou to single AA - 10 kusů. Každé z 22 dílů.

Obrázek Obrázek Obrázek

... a osazeno na nástavby...

Obrázek Obrázek Obrázek

Přibylo dílů:306

Celkem dílů:7744
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1054
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od rybak »

Tak toto je extra kruto přísný.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BC Scharnhorst / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Díky :)

Další malý pokrok. Dodělány poslední dva motorové čluny. Základ trupu z balzy, zbytek papír + lepty. 58 dílů na jeden člun.
Obrázek Obrázek
Obrázek
Přibylo dílů:116

Celkem dílů:7860
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“