IJN Fuso / Halinski / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
oliver
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 22:12
Bydliště: často bouraj politici

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od oliver »

Zdravím.
Joxi- Já netvrdím že to vypadá hrozně, dokonce ho obdivuji že si dokáže udělat formu a odlít díl z pryskyřice a ne z plastu jak jsem psal, ale nahradit docela velké části detailu (Primární věže, sekundární věže, čluny, letadla, nějaké ventilační šachty a nevím co ještě) odlitkem není ono PAPÍROVÉ MODELÁŘSTVÍ to si mohu rovnou pořídit plasťák a prezentovat tady.
Bakulda- Nemám se zač omlouvat !!!!!!!!!!!
oliver
Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

No, tak teď budu spíše reagovat na Olivera. Děkuji ti za nucenou pochvalu, to si ani nemusel ;) Co k tomu říct. Máš pravdu, že určité části modelu sem nepatří, protože to není 100% papír. Ale přece jenom, když se podíváš na hlavní nástavbu, nebo na větší části lodi, tak jsou papírové tak jako to lepíte všichni tady, to že to přestříkám je podle mě taky v toleranci, protože to tu taky dělá dost lidí. Když odleji dělové věže, radary, čluny a podobné, tak je to jen z důvodu, že nemám tolik času abych dělal každý kus z papíru, nevěděl jsem že to tam mám kvůli tobě psát. Je to hrozně relativní, když si vezmeš že spoustu lidí si tu taky spousta dílů nahradí lepty, tak proč bych nemohl já většinu dílů nahradit plastem ? Je to jen otázka materiálu podle mě. Stejně to kopyto z kterého potom odlívám je vyrobené z papíru. Jestli to tu nějaké čistokrevné papíráky pohoršuje, že tu aktualizuji vlákno tímto způsobem, tak z toho klidně odstoupím. Přidávám to jsem jen kvůli tomu, že si myslím že už tak je to tu dost často mrtvé a je nás lodičkářu celkem málo. Taky jsem chtěl prostě ukázat, že člověk může papírové slepovánce pomoct i trochu jinak a oživit jí určitým způsobem. Jinak si také myslím že tvoje zbytečně hrubé reakce jsou dost přehnané, a s klidem ti mohu říci, že z PAPÍRU bych to dal také. Jen je pro mě ztráta času, dělat přes 100 kusů například dalekohledů z papíru. Pro tvou informaci, na plastikové forum přidám vlákno s modelem teprve až na krabici od modelu bude napsané PLASTIC KIT.
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od MDK »

Soudny den nastane, az si tady nekdo zacne tisknout detaily na 3D tiskarne :) Za me v tom nevidim problem, dulezite je, aby byl s vysledkem spokojeny sam autor, ne?
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Kid Karola »

Jé, tady se to hezky hádá, tak si přisadím :) Ale ne, myslím že už toho bylo dost.

Já teda, pokud se vlastně dělají z plastu tak rozsáhlý celky jako dělové věže, jsem docela zvědavý, jestli ty nebudou tak trošku jako pěst na oko oproti papírovým nástavbám. Ono něco jinýho jsou plastový kulatiny na trojnožce, nebo detaily v podobě dalekohledů a tomu podobné drobotiny a něco jinýho je celá věž. Přeci jen jsou to různé materiály s různou strukturou a i po stříknutí surfem a přebarvení je poznat rozdíl, mezi papírem a plastem. Takže prosím, Vášo starší, pokračuj, nenech se otrávit jedním, co neumí své námitky vyjadřovat slušně, já chci vědět, jak to dopadne ;)
Carlson KRM
Příspěvky: 21
Registrován: stř 9.5.2012 4:46
Bydliště: Malšice

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Carlson KRM »

Ahoj.Asi bych se normálně nevměšoval do toho co se tu rozjelo.Ale taky používám při stavbě modelů kde co,hlavně když výsledek odpovídá mé představě. Takže za mě,kdybych si uměl dělat kopyta jako Váša-starší, tak se klidně i na papír vybodnu a vše si odlévám sám. Olivere sorry, ale nějak se mi nelíbilo, že ses tu opřel do kolegů modelářů, kteří nejednou ukázali, že něco dovedou.A že ovládají i něco jinčího než ty, to vůbec není na škodu a tím pádem špatné. Za mě osobně, myslím, že se máš ještě co učit v modelařině po shlédnutí tvých kousků.

Nechci prudit, ale rád bych sledoval, jak by ses s tak náročným modelem popral ty.Jo a vzpoměl jsem si, že Doris kdysi prezentovala stavbu svých plachetnic (z papíru) zase na plasťáckém fóru a myslím, že jí tam nikdo nepsal to co ty tady, že si spletla fórum apod.

Váša- starší: doufám, že tě jeden remcal neodradí od tvé práce. Rád sleduji a těším se na další postup jak zde, tak na dalších tvých projektech. Aspoň pro mě jsou inspirativní - což o některých vláknech nepsat nemůžu.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Mimapnd »

Ahoj Vasa-st., ak by ti trosku ostal cas a chut, vedel by si spravil nejaky fotonavod ako robit odliatky? velmi zaujimave.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Aki »

oliver píše: Takhle jsem jediný (pardon Aki bil první) kdo ti něco vytkl.
PS: Prostě mi vadí že uděláš něco z plastu když to jde z papíru.
mezi lodičkáře nechodím úplně pravidelně, spíš si jen tak občas poslintat klávesnici z toho, co dokážete... jelikož se tu oliver ohání mým jménem, mám potřebu na to zareagovat.
1. Aki nikoho nebil. Aki bije jen svoji ženu, páč ta si to zaslouží :D
2. nevím nic o tom, že bych někomu něco vytýkal. ta moje poznámka se smajlíkem neměla s jakoukoliv výtkou nic společnýho, to bylo jen konstatování faktu. naopak autora obdivuju, že si to sám dokáže vyrobit a odlejt. to bys moh tady rovnou nadávat kde komu za používání leptů, laserů, nití, balsy, dýhy, dřeva, špejlí, drátů, průhledný fólie na skla... Doris si zase na lodičky vyrábí ozdoby z moduritu... na soutěži by tohle jako papírák neprošlo, ale tady přece nejsme na soutěži. tohle fórum je o prezentování vlastní tvorby a dělení se s ostatníma o nápady a postupy. já osobně bych taky uvítal návod, jak si něco odlejt, páč třeba na takový zvonečky ke kostelíkům by mi to docela bodlo :)
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od SKY »

jo spravne odted nite jen z papiru :D
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od yvan »

Já jsem to pochopil tak, že oliver chtěl říct, že když jde něco udělat z papíru, tak je škoda u papírového modelu používat jiný materiál. To mi nepřipadá jako zcela zcestná myšlenka.

Zatímco vytvořit něco jako tu věž není z papíru technicky problém, lanoví nebo průhledná skla prostě žádnou cestou z papíru vyrobit nelze a proto proti nitím a fóliím asi nikdo nic nenamítá. O nutném umění k vytvoření formy a ve finále i oněch odlitků tady myslím nikdo nepochybuje, jenom se to nezdá být v dané situaci nejpapíráčtějším postupem.

Formu sdělení bych ovšem volil jinou. Ale konečně i některé protireakce jsou v duchu nereflektování dobré rady Zrzkovy, obejdi si barák, vydýchej se a pak teprv piš, když máš co.
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Ty nejvyhrocenější posty jsem odstranil a všechny diskutující prosím o zklidnění tohoto zbytečného flamu a o návrat ke klidné a věcné diskusi.
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

a o návrat ke klidné a věcné diskusi
Aby ještě nějaká byla....
Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

Pokročil jsem dál, trochu papíroviny ( zadní nástavba )

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A zase trochu toho plastu. Zhotovení odlité lodičky nahrubo, a jen tak stříklé, později budou i nějaké ty lepty a tak dále.

Obrázek Obrázek Obrázek
yamamoto
Příspěvky: 2
Registrován: stř 24.2.2016 20:27
Bydliště: Komárno

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od yamamoto »

Zdravím, jsem začínající modelář v ´´papírníctví´´ a Vaše Fusó je fenomenální, :o , a krom toho se mi moc líbí jakým spúsobem vystavujete lodě. Chtěl bych Vás požádat o fotografie jakým spúsobem máte sestavený ty poličky, :idea: poněvač se ženou jsme dlouho diskutovali o možným kompromisu kam umítnit větší lodě. Doufám, že se zanedlouho zde budu prezentovat prvotinou Akizuki od Answeru. :mrgreen: S pozdravem Richard.
Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

Zdravím

Na poličky sem vám poslal soukromou zprávu.

Jinak na Fuso přibylo letadlo, ještě potřebuje dodělat interiér, ale to až budu dělat všechny na jednou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

ještě přidám skoro dodělanou lodičku, chybí lodní šrouby, kormidlo, kýl , ale to až jich zase bude víc.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“