IJN Fuso / Halinski / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

To asi zkresluje fotka, jinak ta folie má 0.5mm, je silná jako ta tloušťka papíru. Ona by tam ani silnější nešla, nedostal bych jí tam přes ten spodní rantl a tim pádem by vyčuhovala ven, a užčí folie by zase nešla natvarovat nahřátím.
Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

S postupem času, kterého příliš nemám, jsem zase pokročil o malý kousek vpřed. Nástavba je slepená dohromady, zatím bez detailů, na kterých se pracuje. Zkusil jsem dát dohromady dvě trojčata, jedná se o trojčata z leptů. Potom sem byl zvědav, jak bude vypadat katapult z leptů, tak jsem ho dal také dohromady. Abych na něj měl ale co položit, tak jsem se podíval do stavebnice jak jsou na tom letadla a jak to s nimi bude dál. Jelikož sem nebyl moc spokojen s provedením letadel ze stavebnice, tak jsem se vrátil ke starému dobrému řemeslu, když jsem dělal předlohy plastových stavebnic. Takže postup byl takový, že jsem vzal plavenou křídu s pryskyřicí a škrábal jsem a brousil, až z toho vzniklo letadlo. Teď zbývá dodělat motor, malé plováky a následně vše orýt. Zatím jsem sním docela spokojen, snažil jsem se dodržet výkres ;) Aby bylo všem jasno, tak je to základ na odlévání ostatních kusů, čímž docílým že budu mýt každé letadlo stejné.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od vody »

Kdo umí ten umí. My ostatní jen čumíme....
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Asiolo »

Ahoj
Prosím tě a z jakého materiálu jsou ty modré součásti ?
No a mužeš prozradit jaká pryskyřice se přidá do té křídy ? kalafuna ? damara ?? (bych typoval)
Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

ahoj,ptal si se na ten material? je to F23 od AXONU +tuzidlo,to se sem dovazi z FRANCIE,da se sehnat,na netu http://www.ACR" onclick="window.open(this.href);return false; cz,ja ho uz pouzivam nekolik let,dela se snim dodre,sice se spatne reze,ale jinak supr,tmavsi odstin pouzivam kvuli slabym socastkam,je oneco tvrdsi,reje se do toho pekne,tak jestli to vyskousis tak mnoho zdaru.
Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

Zdravím, tak po dlouhé době jsem zase zakopl o Fuso a něco na ní udělal. Už mě nebavilo se dívat pořád na stejně vysokou nástavbu, tak mě napadlo, že jí zase vyženu o trošku výše. Nakonec to dopadlo tak, že jsem dal nahrubo dohromady všecky patra (zatím) bez jakýchkoliv detailů. Poskládal jsem to všecko na sebe zatím na sucho a ejhle, nástavba je hnedka vyšší. Teď už jít výše nemůžu, tak pojedu zase pěkně dolů a všecky patra doladím se všemi detaily. Začal jsem tedy radarem. Tak dost kecání a tady je něco málo fotek ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Parádní práce opět ! Radar jako živý a čistota jedna radost :-)
Dotaz na ony kulaté výztuhy věže. Máš je z papíru a udělané z jednoho kusu? Při minulé stavbě jsem je dělal z papíru, ale v některých patrech jsem je musel rozříznout a upravit.
Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

Díky ;) Výztuže jsou z plastových profilů o průměru 4mm, jelikož halinský je sice detailní, ale postup stavby u nástavby moc nedořešil. Já abych mohl stavět každé patro zvlášť, tak jsem tam holt musel dát něco pěvnějšího než papír, protože ten by to nevydržel, a byly by problémy s geometrií nástaveb. Tak mám rozdělenou nástavbu na dva díly, tak abych je mohl kdykoliv rozebrat.
Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

Zdravím
Tak po dlouhé době zase nějaký ten pokrok. Jedná se o zkompletování pater nástavby zatím bez detailů, na kterých už se pracuje. Je to zase poskládané nasucho kvůli nastříkání jednotlivých pater. Ten komín je tam zatím jen tak orientačně posazen :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a tady foto mé rozdělané Japonsko Anglické flotily :D

Obrázek
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od štefíno »

Pěkné pěkné :) Co to máš pod Fusem? Ise?
Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

Jojo, Ise
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 799
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Ti Japíci byli stejně šílení, ale Ty jsi ještě šílenější :lol:
mazec práce
Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

Tak už nějaký ten detail. Na takhle malé součástky papír není můj kamarád a tak jsme to vyřešil po svém. Jedná se o stočený měděný plech o tloušťce 0,15 mm abych se přiblížil měřítku.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od MDK »

plechovemodelarstvi.cz :)
Váša-starší
Příspěvky: 32
Registrován: sob 6.7.2013 20:35

Re: IJN Fuso / Halinski / 1:200

Příspěvek od Váša-starší »

Další zaškobrtnutí o Fuso. Rozhodl jsem se pustit do dělových věží, kterých je na lodi dohromady šest. Jelikož jsem pohodlnější a nechtělo se mi lepit všech šest z papíru, tak jsem vyrobil hrubé kopyto jedné věže. Je vybroušená z téhož materiálu jako letadlo. Jsou to jen hrubé tvary, připravené na odlití jednoho kusu, na kterém následně budu rýhovat pláty, nýtova a dodělávat různé serepetičky :D Po kompletním zhotovení jednoho mustru, odleju 6 věží. Plachty kolem hlavní jsou vytvarovány z modelovacího kitu ( Tamya epoxy putty) a ty se též budou odlévat.

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“