Titanic Wreck /vlastní projekt / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Titanic Wreck /vlastní projekt / 1:200

Příspěvek od Váša »

Zdravím všecky papíráky
Toto téma je o poněkud o neobvyklém obsahu. Ale jelikož je stavební materiál z 80% papír, rozhodl jsem se ho sem přidat. Jedná se o Vrak světu známé lodi Titanic. Už od mala mě Titanic hrozně zajímal a je to pro mě nejkrásnější loď, která kdy byla postavena. Když mi bylo asi tak 11 postavil jsem si svůj první model Titanica od firmy Betaxa, není to nijak zvláště propracovaná stavebnice, ale když jsem to postavil, byl to pro mě tenkrát můj největší klenot bez ohledu jak to bylo splácané :D
To že Titanic leží na dně to víme všichni, ale spousta a asi spíš většina lidí neví, jak tam ale na tom dně leží, a v jakém je stavu. To mě to hrozně zajímalo, a tím to vše začalo. Když jsem na internetu našel tenhle obrázek:

Obrázek

, Udělalo to na mě neuvěřitelný dojem. Prostě mě to absolutně zaujalo a v ten moment sem měl v hlavě vrak, ale v měřítku 1/200 a u sebe doma. Pomohlo tomu hodně to, že jsem u sebe měl starou vystřihovánku Titanica, ale hodně mizernou, proto jsem se do ní taky tenkrát nepustil, byl to spíše takový historický kousek, protože ten model se už dneska jen těžko sežene. Tady je odkaz na to jak ta slepovánka vypadá http://www.papermodelers.com/forum/ship" onclick="window.open(this.href);return false; ... large.html . Použil jsem z toho pouze rozměry palub a boční pláty z části kde jsou okna, protože to na té slepovánce snad bylo jediné přesně. Ostatní už je samostavba podle nazvětšovaných a vypočítaných rozměrů z hodně málo obsažených plánů co se týče správnosti určitých dílů. Porouchanost a zdeformovaní částí Titanicu není smyšleno podle libovolného nápadu. Jelikož na vrak Titanicu nikdy plány nebyli a ani nebudou, tak mě nezbylo nic jiného, než poschánět co nejvíce reálných detailních fotek, co se na internetu dalo sehnat, a podívat se na co nejvíce dokumentů o ponoření k vraku k Titanicu, které byli natočeny jak s Bobem Ballardem, tak třeba i s Jamesem Cameronem, který se k Titanicu potopil nejméně padesátkrát.

Takto vypadala stavba v úplných počátcích, bohužel nemám více fotek, tenkrát jsem to fotil jen tak pro svou potřebu, a ještě k tomu mobilem.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Po dokončení vraku na hrubo, jsem to nastříkal stříkacím kitem a začal dodělávat zábradlí, které jsem dělal natřikrát a pořád to nebylo ono, nakonec je tam uplně jiné než je na fotkách kde je to nastříkané jen kitem.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Po určité době jsem zjistil, že na vraku jsou nějaké nepřesnosti, co se týče deformace. objevil jsem nové prospekty a ověřil si tak jak to tam opravdu je a měl jsem to poprvé špatně, takže jsem začal předělávat, což se týká hlavně rozlomené části.

Předtím

Obrázek Obrázek Obrázek

Potom

Obrázek Obrázek Obrázek

Následně jsem to vše po předělání do finálního tvaru zase nastříkal stříkacím kitem a tím vlastně i připravil na fázi, kdy se budou dělat, patina, a dno.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

No, a fotky z další stavby už bohužel nemám což je škoda, člověk by viděl že ty krápníky na tom trvaly nejdéle. Přidávám tedy už hotový model.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Reálné fotky deformace trupu na internetu nejsou, to se dá najít jedině tak, že si stáhnete například dokument '' Titanic, poslední slovo s Jamesem Cameronem'' a další dokumenty které on natočil.

Konečná práce
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Podle mého to nedělá špatný dojem, alepsoň já jsem tak trochu spokojený, i když by to šlo daleko lépe.
suhob
Příspěvky: 30
Registrován: pát 20.1.2012 22:27

Re: Titanic Wreck 1/200

Příspěvek od suhob »

:shock: vyzera to uzasne
Uživatelský avatar
štefíno
Příspěvky: 902
Registrován: sob 21.1.2012 10:33
Bydliště: Zlín / Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Titanic Wreck 1/200

Příspěvek od štefíno »

Respekt :shock:
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Titanic Wreck 1/200

Příspěvek od Mimapnd »

ako dlho si to patinoval? velmi pekna praca. uz chybaju len volake tie potvorky z dna.
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: Titanic Wreck 1/200

Příspěvek od Váša »

No, na dno už nic nepříde :) ono tam skoro nic nežije, a když už se tam něco mihne tak v tomhle měřítku je to blbost tam něco dávat. Patinovalo se to dlouho, zbarvení třeba jenom jeden večer bok, to docela šlo, ale ty krápníky na tom jsem dělal 3 měsíce.
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Titanic Wreck /vlastní projekt / 1:200

Příspěvek od bernie »

Takže chlapci, zítra v 10:30 začnete vstávat ze židlí všichni, co žijete v karlovarském kraji a po půl vteřině se směrem k východu po krajích budou přidávat další. Tohle si totiž zaslouží obdivnou mexickou vlnu - Gratulace.
chuan
Příspěvky: 395
Registrován: úte 24.1.2012 22:26
Bydliště: Praha

Re: Titanic Wreck /vlastní projekt / 1:200

Příspěvek od chuan »

Nevěřím svým očím co lze dokázat, je to neuvěřitelná práce.
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Titanic Wreck /vlastní projekt / 1:200

Příspěvek od Vlcacka »

A proto mám tenhle modelářský rank tak strašně ráda, protože se vždycky najde někdo, kdo zase otevře dveře do nové, netušené dimenze papírového modelářství.
Překrásné, neskutečné, dechberoucí...sem se budu vracet často a ráda.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Titanic Wreck /vlastní projekt / 1:200

Příspěvek od Tomys »

Lůxůs.... Perfektní práce...
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: Titanic Wreck /vlastní projekt / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Vidíš Vášo, jsem rád že se naplnilo to co jsem Ti říkal, a to že zde bude Tvá práce náležitě oceněna. Opravdu si to zasloužíš.
Uživatelský avatar
V.E.N.A.
Příspěvky: 304
Registrován: sob 21.1.2012 14:33
Bydliště: Vysoké nad Jizerou (Krkonoše)

Re: Titanic Wreck /vlastní projekt / 1:200

Příspěvek od V.E.N.A. »

A já si zrovna říkal kdo asi tak se jednou pustí do vraku lodě co je na dně. Představa byla, ale že to bude tak dokonalé to sem netušil! Přeparádní práce :!: Klobouk dolů :!: A přidávám se k berniemu na Mexiko vlnu :!:
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Titanic Wreck /vlastní projekt / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Já vím, že Bismarck leží už přes dva roky nedotčen, nic méně Bakulda a Váša ho asi probudí, snad se přiblížím ...
Tak či tak Vašo, těším se na setkání a pokec! Klobouk dolů!
Pavel Pejša
Příspěvky: 602
Registrován: sob 7.1.2012 13:12

Re: Titanic Wreck /vlastní projekt / 1:200

Příspěvek od Pavel Pejša »

To je naprostá nádhera a neobvyklá práce.
Máš můj obdiv.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Titanic Wreck /vlastní projekt / 1:200

Příspěvek od kaktusak »

Vypadá to super . Prosím tě z čeho jsou ty krápníky ?
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: Titanic Wreck /vlastní projekt / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Hoodne hoodne dobra predloha, zpracovani i vysledek. Namornicky klobouk dolu:-)
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“