USS Indianapolis / Modelik / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

USS Indianapolis / Modelik / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Takže jsem se po letech vrátil zpět k modelařině a po pár lehčích věcech z ABC a R.M.S. Titanic jsem si koupil tuhle lodičku tak jsem zvědavý jak mi to pujde. Poláka jsem ještě nedělal, takže to bude premiéra ale varuju vás považuju se spíš za patlala Very Happy tak doufam že mě neukamenujete. Smile
jestli přijdu na to jak, tak zitra hodim par prvnich fotek

Takže pánové omlouvám se že jsem to neudělal hned, ale byl jsem u maminky a neměl jsem tolik času, takže dodávám informace. Smile

Základní udaje:
typ: Těžký křižník
Třída: Portland
Zahájení stavby: 31. Březen 1930
Spuštěn na vodu: 7. Listopadu 1931
Do služby uveden: 15. Listopadu 1932
Osud: Potopen 29. Červance 1945

Takticko technická data
výtlak: 10 258tn (standardní), 12 755tn (plný)
Délka: 185, 9m
šířka: 20, 12m
Rychlost:32,5 uzlů
Posádka: 807 lidí
Pancíř: 75mm boky, 50mm paluba, 70mm věžě

Výzbroj o dokončení
9 x 203mm (3x3)
8 x 127mm
8 x 12,7mm

A jak už bylo psáno v ostatních přžíspěvcích na téma indi. Proslavena byla misí, při které vezla atomovou hlavici na ostrov Tinian. Tato mise byla tajná a vice méně úspěšná. Indi atomovou hlavici dovezla na místo, ale při návratu zpět ke konvoji, k němuž se mělas připojit, byla setsřelena japonskou ponorkou. Kapitán lodi byl po návratu zpět souzen za nedodržení klikatého kurzu a potopení indi mu bylo dáno za vinu, ovšem tohoto obvinění byl později zbaven.

Zachráněno bylo pouze cca 300 lidí a to po náhodném objevení trosečníků průzkumným letounem. Většina pasažérů indi zemřela na vyčerpání nebo byla sežrána žraloky po tom co strávily ve vodě dlouhé čtyři dny viz.: film operace žralok.

Ještě jednou se pánové omlouvám a doufám že nyní jste spokojeni.
Prosím omluvte mé pravopisné chyby jazyky at už čeština (a stydím se za to) nikdy nebyly mou silnou stránkou
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: USS Indianapolis / Modelik / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Kostra je podlepena kartonem 1mm, 127mm kanon je čistě model bez použití nějakého vylepšení jediné co je na víc tak retuš.

Obrázek Obrázek Obrázek

takže tady jsou ty slibované fotky. Omlouvam se za spoždění a za kvalitu ale jsou to fotky z mobilu foťák se odebral do křemíkového nebe :cry:

Takže přihazuju další fotky na nich dělám obšívku lod

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a hotové 127mm kanony.

Obrázek Obrázek

A mám jeden problém, při lepení obšívky nad čarou ponoru mi nevyšla až po palubu neměl by někdo nějake užitečné rady co s tim? A druhá věc, lezou mi žebra a stalo se mi to same u titanicu a stále nevím kde dělám chybu jestli při lepení moc tlačím nebo v čem to je? za užitečné rady předem děkuji Smile

Obrázek
Naposledy upravil(a) Vojcek dne pát 27.1.2012 20:30, celkem upraveno 3 x.
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: USS Indianapolis / Modelik / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Zdravím, takže po pauze jsem se opět vrátil k modelování nebyl na to ted vubec čas. Začal jsem dělat nastavby takže jak trošku pokročim nahodim par fotek:-)
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: USS Indianapolis / Modelik / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Vítej u lodiček ... budeme sledovat ... :-)
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: USS Indianapolis / Modelik / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Hlavne me moc nekárejte. :D Jak jsem psal považuji se spíš za patlala a takhle velkej model dělám poprvé a již zjištuji některé své nedostatky at už kvuli zbytečnému spěchu nebo jen třesoucíma se rukama. :D nesedí mi obšívka trupu a u první z nástaveb je chyba ale asi je to chyba modelu plášt okolo paluby je krátky a nízký takže sem to musel trošku upravit pak nahodim fotky až si zase vzpomenu jak:D
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: USS Indianapolis / Modelik / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

Takže omlouvam se ale toto vlakno muže byt uzavřeno vlivem fyzikálních zákonů a mé dcery došlo u lodičky k neopravitelnemu poškozeni takže letěla do koše :(
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: USS Indianapolis / Modelik / 1:200

Příspěvek od PedroSunchez »

Tak to je pech, ale kdo by se na dítko nezbedné zlobil ;)
Vojcek
Příspěvky: 64
Registrován: pon 23.1.2012 12:49

Re: USS Indianapolis / Modelik / 1:200

Příspěvek od Vojcek »

No právě :roll:
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“