USS Missouri / GPM / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

já drát vemu, pilníčkem o podložku poválím (tím zdrsním povrch) a obalim tenkou vrstvou cigaretovýho papírku (podle toho kolik tam papírku namotáš jde drát i solidně ohybat) a na tom tdrží vodovka taky pěkně :) navíc to vypadá jako z papíru :wink:
Jims1
Příspěvky: 42
Registrován: sob 24.11.2012 22:23

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Jims1 »

Tak po delší době opět dávám nakouknout na vzrůstající model Missouri... bohužel lodičku jsem dostal zrovna když už tak nějak začalo přicházet dobré počasí, tak že přes léto mám spoustu jiných zájmů, ale i tak si k tomu občas v deštivý den sednu..
Vím že to má své mouchy, místy to není až tak dokonalé, ale v realu to celkem jde a jsem s tim v celku spokojený..Jsou místa, které ještěpřed uložením na palubu (za pár měsíců) ještě doladím :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Asi všichni vidíte, že největší kámen úrazu je v lepení paluby.. vím o tom, ale bezradně nevím, proč to vždy tak nesedí..retuš je sice dobrá věc, ale prostě ten pocit se v retuši neschová:-( za nějaký tip (použití lepidla, nanesení lepidla) bych byl rád

poslední patro zatím jen položeno, dokud nebude osazené dveřmi apd, nenalepím:-)

Obrázek
Jims1
Příspěvky: 42
Registrován: sob 24.11.2012 22:23

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Jims1 »

Lidi prozradí mi někdo nějakou super fintu, jak se dají se slušností vyříznout ty okna na hlavním velitelstkém můstku??jistě každý ví, kde na mIssouri to myslím..převládá ve mně strach, že to udělám špatně tím to celé zkazím..je to místo, které na lodi nejvíce poutá pohledem na nástavbu v přední části..
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Váša »

Musíš bejt buďto dost šikovnej, nebo si to oměř a podle rozměrů tech okýnek si udělej vlastní vyrážečku, pak budeš mít jedno jako druhý ;) Taky sem to tak někde myslim řešil.
Jims1
Příspěvky: 42
Registrován: sob 24.11.2012 22:23

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Jims1 »

hmm vyrážečka už mě taky napadla, ALE z čeho?
Váša
Příspěvky: 158
Registrován: sob 15.6.2013 22:10

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Váša »

já sem to tenkrát dělal z nějaky kovový kulatinky, boky jsem zbrousil tak aby mě průřez dal odélník o daných rozměrech.
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od MDK »

Pro me osobne je napriklad mnohem tezsi stavet AAcka a dalsi drobotinu z leptu, nez to vyrezavat z papiru, jednou jsem to zkousel u Admiral Graf Spee, a uz nikdy vic si zadne lepty nekoupim. Musi se to barvit emailem nebo akrylem a barva bud spatne drzi nebo to schne vecnost. Usetreny cas =0 a jeste s**** s barvou. A taky Bakuldo, ne kazdy chce (s muze si dovolit) stravit u jednoho modelu 5 let zivota. Posmesky, LEGO a podobne jsouz tve strany velice trapne.
Jims1
Příspěvky: 42
Registrován: sob 24.11.2012 22:23

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Jims1 »

MDk nespletl jsi s vlákno? nebo to opravdu mělo být sem?:-)
Uživatelský avatar
MDK
Příspěvky: 146
Registrován: sob 28.1.2012 12:08

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od MDK »

Nespletl, napsal jsem svou zkusenost s lepty ;)
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

MDK píše:A taky Bakuldo, ne kazdy chce (s muze si dovolit) stravit u jednoho modelu 5 let zivota. Posmesky, LEGO a podobne jsouz tve strany velice trapne.
Prosím :?:
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Moderátor
Příspěvky: 801
Registrován: pon 12.12.2011 11:48
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od old_Mr_Grim »

Taky jsem reakci MDK nepochopil. Nevidím tu nikde lepty a ani nějakou reakci od Bakuldy. Navíc u něj nehrozí stavba na 5 let.
Řekl bych, že omluva by tu byla na místě :wink:
Jims1
Příspěvky: 42
Registrován: sob 24.11.2012 22:23

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Jims1 »

Ah, už vím, MDK to napsal sem, a reagoval tím na lepty co mám na první straně, anásledně reagoval na Bakuldovo první komentář v tomhle topicu na první straně :-) alespon doufám, takto jsem se dovtípil..
Uživatelský avatar
Bakulda
Příspěvky: 710
Registrován: úte 3.1.2012 20:24
Bydliště: Benešov

Re: USS Missouri / GPM / 1:200

Příspěvek od Bakulda »

Stejně mi to moc nedává smysl - posměšky - kdy, kde, nejsem si vědom, LEGO - co to má s Missouri proboha společného?
Takže doufám, že když MDK něco veřejně nakousne, že to taky dokousne. Moderátory prosím ještě o chvíli strpení před promazáním.

Díky
krakra
Příspěvky: 58
Registrován: sob 8.4.2017 15:14

Lepty

Příspěvek od krakra »

Vždy si říkám, jak to ti kolegové modeláři dělají, že tu drobotinu mají udělanou skvěle - jednoduše koupí to v leptu :D
Kdysi jsem hledal ty lepty, ale nic jsem nenašel, prosím kde to kupujete?
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“