IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od jirikaminek »

Celá obšívka je hotová, sedla všude přesně, drobné nepřesnosti byly způsobeny mýma rukama. Jen na přídi nenavazují spáry horní a spodní obšívky. Spodní obšívka by sice šla lehce upravit na délku, ale to bych musel lepit nejdříve horní.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Tu jednoduší část máš za sebou, teď už to tak rychle neporoste. :) Na fotkách mě zaujala ta příď. Nějak podezřele hodně se zvedá. Neměla být paluba trochu víc dole?
Uživatelský avatar
Michal Dostál
Příspěvky: 439
Registrován: sob 21.1.2012 12:14
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od Michal Dostál »

Pokud se nemýlím tak to má dobře, u Japonských lodí byla paluba na přídi zvedla.
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od jirikaminek »

Přední paluba by měla být opravdu v pořádku, teď nemám u sebe plánek, ale zírta nafotím bokorys. Jinak až budou na palubě všechny věci včetně zábradlí, tak to tak patrné nebude jak teď holá paluba.
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od jirikaminek »

Pokus o kolejnice, naživo to vypadá dobře, co vy na to?

Obrázek Obrázek Obrázek

jo a ještě ten obrázek zvedlé přídě

Obrázek
Naposledy upravil(a) jirikaminek dne ned 28.4.2013 15:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od Asiolo »

ahoj
sice ocenuju tu práci co jsi s tím měl ale pro mě je to moc humpoláckééé . Myslim že kdybys to přepočítal do měřítka tak by ti to ve skutenosti vyšlo tak pul metru vysoké.
Já jsem to řešil pouhým nalepením holého drátku, jen pro tu plasticitu... je to zjednodušené řešení a neříkám to proto že by to bylo kdoví co...
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od jirikaminek »

Nad tou výškou jsem také dumal, ale nenašel jsem žádnou fotku, mohlo to být krapet nižší.
Jims1
Příspěvky: 42
Registrován: sob 24.11.2012 22:23

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od Jims1 »

Ty koleje se ti povedli, verim ze ve skutecnosti to bude jeste lepsi dojem nez na fotce, ale jak je zmineno, jsou vysoke..dost pravdepodobne neodpovidaji meritku..snad to zanikne ve finalni verzy s doplnky:-)
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od Asiolo »

http://imageshack.us/photo/my-images/53 ... novik.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

našel jsem něco málo a ještě k tomu to nejsou japonské lodě ale jen pro ilustraci že t ykoleje jsou fakt nízké a ne moc nápadné.
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od jirikaminek »

Díky, takhle jsem si ty koleje původně také představoval, že by měly být. Co už, na další tedy položím pouze drát.
alfi100
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 25.4.2013 13:23

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od alfi100 »

čau... ohledně vodících kolejí, mohlo to být horší, někdo to bere jako efektní detail... v měřítku 1:700 :D

Kód: Vybrat vše

http://forum.modelship.com.tw/phpBB2/viewtopic.php?t=210&sid=d496678a288aacba975cd8ca86efe590
Ale nyní vážně. Ty koleje vystupovaly ven jenom minimálně a to jenom po stranách paluby... vyhybky spojující levobok s pravobokem procházející (většinou) pod torpédomety byly dost zapuštěné... pro tvou představu jsem ti stahnul pár fotek z netu... je to takový mix všeho, ale tohle tam taky najdeš.... ;)
a pozor! každá polovina koleje je trochu jiná! Domnívám se, že pravá strana jsou širší točící se válečky usnadňující skluz a levá pouze vodící kolej... zkusím ještě zapátrat...
Obrázek Obrázek
fotky

Kód: Vybrat vše

http://depositfiles.com/files/3sludyjr8
ta tvoje varianta se mi docela líbí, ale přeci jenom by to chtělo alespoň drobet snížit!
a nebo Bakuldu! :lol:

Hodně zdaru...
Petr
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od jirikaminek »

Sem rád, že na mě teď sypete fotky ze všech stran, škoda, že nepřišly dřív :-(
Uvidím, co se s tím bude moct ještě udělat. Jinak ta výška, když jsem to porovnával se Suzuya v 1:300, tak by měla být více méně v pořádku.
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od Asiolo »

no já když koukám na ten plastovej model s leptama .... tak je čoveče možný že to japoncíí měli prostě jinak než u např. evropských lodí.
ale skus to normálně změřit šuplerou a spočítat do měřítka....třeba ti to vyjde jak to máš...
Jims1
Příspěvky: 42
Registrován: sob 24.11.2012 22:23

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od Jims1 »

Taky se mi moc nezdá,že by ty lepty na tom plastovém modelu byly v měřítku jen tak od oka..podle mě to tam má dobře
jirikaminek
Příspěvky: 193
Registrován: ned 29.7.2012 6:03
Bydliště: Brno

Re: IJN Hatsushimo / Answer / 1:200

Příspěvek od jirikaminek »

Otázka do placu:
mám to tak nechat (jestli je to také tak dobře) nebo to předělat na ty válečky?
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“