Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Odpovědět
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Příspěvek od Kid Karola »

Zdravím všechny lodičkáře (plachetkáře zvlášť) a jiné zvrhlíky
po poměrně dlouhé odmlce jsem se překecal, abych sem loupl nějaké to své dílko. V jiném vlákně jsem se dokonce dočetl, že jsem byl odtud vystrnaděn, nicméně není tomu tak, byť byl jeden konflikt s jistým nejmenovaným, že Stando F :D , ale myslím, že je zdárně a v míru vyřešen ;) Ono časy se mění a času na patlání je stále méně, navíc jsem poněkud línej se zdržovat focením a nějakým tím dopisováním.

Ale k věci. Galeona, na které sir Francis Drake obeplul zeměkouli nebyla žádná jiná, než právě zde prezentovaná Golden Hind, původně Pelican. Jak ve skutečnosti vypadala nikdo neví. Zde prezentovaný model je vlastně novostavba vycházející z modelu vydavatele Szkutnik, kdy došlo k překreslení celého modelu, přeci jen původní kousek je z roku 1992 a je to na něm znát. Mám takovou slabůstku pro tuto kocábku, takže jsem změnil měřítko z původních 1:100 na 1:96, ať to ladí s ostatníma plachetkama od vydavatele Shipyard, jehož byl Szkutnik předchůdcem, poopravil jsem profil žeber, aby lépe odpovídal zvyklostem z té doby, přibylo vyklenutí paluby, původní model ji měl rovnou, což nebyla pravda a jak už jsem vzpomínal výše, vlstně celý model překreslil.

Teď k fotkám. Původně jsem nezamýšlel žádnou prezentaci, takže jsem se nějak nepokoušel o kdovíjak kvalitní obrázky, nicméně člověk míní a pánbůh mění, příště se budu snažit víc :)

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Samozřejmě bude se barvit, paluba, jak vidno, už nabarvená je. Takže pevně doufám, že v krizových chvílích tady dostanu kopanec, abych lodičku dokončil, to je vlastně hlavní důvod, proč to sem dávám ;)

Takže patlu zdar
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Příspěvek od numi »

Čekám na pokračování.
Uživatelský avatar
Tom11
Příspěvky: 10
Registrován: úte 31.7.2012 8:18
Bydliště: V. Kapušany, Slovensko

Re: Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Příspěvek od Tom11 »

No vyzerá to dobre. Veľmi pekná paluba. Dosky sú maľované jednotlivo? Narezával si, alebo skladal? Ten odtieň je veľmi dobrý. So štetcom ti to ide. Len malá poznámka ešte, aj keď si vytmelil celý trup, ako keby som ešte videl trošku rebrá sem tam. Možno len za to, že fotka je menej kvalitná. Len tak ďalej. Budem to sledovať.
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Příspěvek od Kid Karola »

Desky jsou jen nařezané a barvené pak každá zvlášť. Spáry mezi nima zalité naředěnou černou, aby trošku vynikly. Spodní část trupu přijde ještě doladit, takže poslední zbytky lezoucích žeber budou skryty, ale ve skutečnosti moc vidět nejsou.
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Příspěvek od Kid Karola »

Něco málo přibylo, ale došly mi díly a vzhledem k tomu, že si je tisknu v práci a momentálně jsem už přes 2 měsíce marod, tak nemám kde tisknout a postup se dost zasekl.

Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Příspěvek od numi »

Tys ty mřížky v okně dělal bílou barvou ?
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Příspěvek od Kid Karola »

Ne, hliníkovou
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Příspěvek od Kid Karola »

Po koukám více než roce jsem krapet hnul s tímto shipem a dokopal se spáchat pár fotek

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Příspěvek od bernie »

tak to bych se u smečky rozhodčích přimlouval o foto měsíce, když rok sbíral Kid odvahu na fotky :)
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Příspěvek od Kid Karola »

Ani ne tak, že bych sbíral odvahu, ale spíš jsem byl zdechlej :D
Uživatelský avatar
Tom11
Příspěvky: 10
Registrován: úte 31.7.2012 8:18
Bydliště: V. Kapušany, Slovensko

Re: Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Příspěvek od Tom11 »

Skvelá práca, imitácia deva je perfektna! :o
Gargula
Příspěvky: 20
Registrován: pon 2.12.2019 18:32
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Příspěvek od Gargula »

To uz není imitace dřeva to je dřevo. Byla dostavěná ? rád bych ji viděl a určitě nejem sám.
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Golden Hind / Szkutnik / já sám / 1:96

Příspěvek od Kid Karola »

Díky, ale bohužel dostavěná zatím není. Stavba byla před pár lety přerušená z důvodu stěhování a nějak se mi nedaří na ni navázat, ikdyž pár pokusů bylo a něco málo přibylo. No snad se k ní vrátím, rád bych ji dopatlal :-)
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“