Roma / GPM / 1:200 / HOTOVO

Modely soutěžní kategorie L

Moderátoři: old_Mr_Grim, numi

Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Roma / GPM / 1:200 / HOTOVO

Příspěvek od Michal K. »

Po dlouhé době jsem se rozhodl zase něco slepit. Po více než dvouleté přestávce se pokusím dokončit Romu. Koukám, že tady jsou velké změny, staré forum je fuč, tak začínám nové vlákno. Model nemá cenu představovat, všichni lodičkáři jistě znají. Loď byla za ty dva roky značně zaprášená, takže první prací bylo důkladné ometení a ofoukání nánosu prachu. Podařilo se a loď opět září novotou.Toto je tedy současný stav.

Obrázek Obrázek


Obrázek Obrázek


Schválně jsem začal tím co mě strašilo i ve snu, a to záchrannými čluny. Práce podle předpokladů velice nezáživná a nezábavná. No ještě že už je to za mnou, a můžu se těšit na protiletadlovou výzbroj, která bude následovat. :lol:


Obrázek
Naposledy upravil(a) Michal K. dne ned 30.12.2012 12:10, celkem upraveno 1 x.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

S trochou sebezapření se mi podařilo dokončit veškerou protiletadlovou výzbroj. Tahle drobotina mě moc nebaví, a ani mi to nejde, takže nelze očekávat žádnej zázrak. Ty hlavně měly být samozřejmé ještě víc plastické, ale na to jsou tady jiní mistři. :)

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek


A po této práci je tady odměna. Všechny kousky mohu pěkně osadit na loď . Dodělána taky nějaká drobotina na těch plošinách nebo co to je.


Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek


Při celkovém pohledu z dálky není patrná žádná velká změna... Asi bude potřeba dokončit můstek, a stěžně. Pak to snad získá nějakou figuru.


Obrázek


Další prací bude asi dokončení dvanácti věží ráže 90 mm, nebo budu pokračovat v záchranných lodičkách, kterých je tu nějak podezřele hodně.
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Dokončeny 90 mm věže. Tvarovat a lepit tyto věžičky byla pro mě snad nejhorší práce na lodi. Mají takovej blbej tvar a ještě to moc nesedělo. Nechtěl bych je lepit znovu.

Obrázek Obrázek


Byl jsem zvědavej, jak bude sedět kamufláž. Většinou seděla dobře.

Obrázek

Na jedné věži je to ale katastrofa. nesedí to nahoře. dole, a ani v prostředku. :) Ještě že je to strana která nebude tolik na očích.


Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

V tom je kouzlo těchhle kocábek, za prá dní máš trup - Kus práce a hodnocení...
Pak postavíš komíny se všema těma trubkama, žebříkama...věž s okýnkama...
Dělové věže, a možná sekundární výzboroj ještě vidět je...jenže
pak se práce zastaví...vůbec to není vidět...droboť na kterou strávíš hodiny, dny a měsíce práce, není to vidět, ale dělá to loď lodí.
Stěžně, zábradlí, lanoví a antény už doladí obrysy.
Ale jde ti to, vydrž, cíl je v dohlednu. Klidně jsi měl u těch devadesátek zpomalit a udělat si žebro navíc...ono to moc vidět nebude, ale víš o tom.
Uživatelský avatar
MARTANEK41
Příspěvky: 369
Registrován: úte 24.1.2012 15:19

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od MARTANEK41 »

Je to tak ... lodičky jsou o tom - mít výdrž a nějak si vnitřně zdůvodnit, proč mám čučet valnou část života do převážně šedivé barvy ... :-) :-)

ROMA je krásná loď a tu trpělivost si zaslouží :-)
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Však já si nestěžuju. Nic jinýho než lodě nelepim, tak to dobře znám. Důležitý je že s každou další vidím alespoň minimální kvalitativní posun vpřed. S Romou už jsem jakž takž spokojenej. Z dálky je to koukatelný. :lol:
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Pokračuju ve stavbě Romy a potřeboval bych od vás poradit. Konkrétně přeložit text v bublině 1 a 2. Pak je tam ještě bublina 3 a to je pro mě záhada největší. Píše se tam o nějaké lampě :shock: Přidávám ještě náhled na konkrétní díl. Tam je to označení taky. Vůbec nechápu proč je na to tak upozorňováno. Co by to mohlo znamenat? U toho dílu je ještě další nápis který bych taky potřeboval přeložit... díky za pomoc, nerad bych to nějak pokazil.
Jinak návodné kresby pro Romu jsou naprosto tragický. Dva a půl strany kreseb pro model který má skoro tři tisíce dílů opravdu není mnoho. Kdyby nebylo na netu fotek hotovýho modelu, tak to snad ani neslepim.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od Vojta Č. »

Poláci, opravte mě :)
1:
Osa 12c spojuje díly 12b a 19b. Díly mezi tím jsou pohyblivé.
2:
Díly 18d a 15d se lepí zevnitř
3:
Lampa je lampa :) vyříznout, nalepit. U těch oken je napsané "poklopy naříznout podle tří hran a vyhnout, aby odstávaly" (to je trochu vidět i na tý návodovce).

A jestli ti tvrdím nějaký ptákoviny, tak doufám, že mě někdo opraví :D
Uživatelský avatar
Asiolo
Příspěvky: 267
Registrován: pát 20.1.2012 22:17
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od Asiolo »

Ahoj
já bych řekl že jsi to přeložil přesně !
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Tak dík za překlad, za chvíli se na to vrhnu. :D
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Další pokrok. Fotky bohužel nic moc, protože patlám v noci. Slepil jsem zadní nástavbu s jeřábama. Uvnitř je deset kartonových žeber. :shock: Koukal jsem na to jako blázen.

Obrázek Obrázek

Taky jsem konečně dokončil můstek.

Obrázek Obrázek

Nyní se to pokouším dát dohromady. Taky se chystám natáhnout lana, i když vůbec nevím jak, protože nejsou žádný návodný kresby. To je stejně kouzelný. Oni vydají vystřihovánku, ale slep si to jak chceš, návod neni. :lol:

Obrázek

Chci se zeptat někoho zkušenějšího. Ve vystřihovánce jsou tyto vlajky. Mám něco z toho použít? Neví někdo co by tam mohlo být vyvěšeno v takovej běžnej den, když se nic nedělo?

Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od Vojta Č. »

Však si to nějak přeber :)
http://cs.wikipedia.org/wiki/N" onclick="window.open(this.href);return false;ámořní_vlajková_abeceda
http://en.wikipedia.org/wiki/Internatio ... gnal_flags" onclick="window.open(this.href);return false;
Z anglické verze jsou i odkazy někam dál ;)
Spíš mi připadá, že vlajka, ohnutá ze dvou vrstev papíru, bude připomínat spíš zavěšené prkénko :D
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Díky, to jsem neznal. To musím hned nastudovat. Zavěšené prkénko to bude každopádně. šířka dvou vrstev papíru je 0.5 mm. To je ve dvoustovce 10 cm. Takovou vlajku jsem ještě neviděl. :lol: Ale co naděláš, nic.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od JoskaM »

Jakto, že nic nenaděláš?? - pěkně rozvrxtvit a pak přilepit, ještě za mokra pěkně natvarovat...ono to půjde!
Michal K.
Příspěvky: 144
Registrován: čtv 6.12.2012 22:16

Re: Roma / GPM / 1:200

Příspěvek od Michal K. »

Tak už mám hotovo. Tedy až na kotevní řetězy, ty ale asi nebudou ještě dlouho. Tady jsou nějaké závěrečné fotky. Po pár neúspěšných pokusech fotit v interiéru jsem musel ven. Model se lepil celkem v pohodě, akorát je to na dlouho. Je tam docela dost věcí po palubách a tak. Na druhou stranu je to model poměrně starý a tak některé věci nemají tolik detailů co by mohly. Ještě že tak, alespoň je to pro mě slepitelný. Jediné co bych autorovi vytkl je poddimenzovaná kostra a návodové kresby. Na model této velikosti je kostra která nemá vůbec žádnou vodorovnou výztuhu dost málo. :cry: Návodové kresby jsou silně nedostatečné. Ono tam je v podstatě všechno, ale jak. To je samá šipka tady díl, tady díl, ale jak to vypadá jako celek nikdo neví. :) Další věc je obšívka. Na příští lodičce tam budu muset dát něco pod obšívku, protože když tohle vezmu do ruky tak úplně cítím jak se mi obšívka probořuje pod rukama. Tady mám zpevněno akorát pod stojánkem. Ono to asi ničemu nevadí, ale člověk s toho nemá zrovna dobrý pocit.

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lodě / Ships“